[ad_1]

حق ثبت اختراع صادر شده به مایکروسافت (MSFT) ماه گذشته با توجه به بیانیه ثبت اختراع ، روش ایجاد یک چت بات چت با الگوگیری از یک شخص خاص – “شخص گذشته یا حال … به عنوان یک دوست ، خویشاوند ، آشنای ، مشهور ، شخصیت خیالی ، شخصیت تاریخی” به تفصیل شرح داده شده است. و مارک های تجاری ایالات متحده.

این فناوری یادآور یک برنامه داستانی در مجموعه تلویزیونی dystopian Mirror Black است که به یک شخصیت اجازه می داد با بارگیری اطلاعات از شبکه های اجتماعی خود ، پس از مرگش در یک سانحه رانندگی ، با دوست پسر خود به گفتگو ادامه دهد.

می خواهید با دیوید بووی موسیقی صحبت کنید؟ یا برخی از کلمات حکمت را از مادربزرگ فقید خود دریافت کنید؟ این ابزار از لحاظ نظری این امکان را می دهد. اما نگران نباشید و از این بابت دیوانه نشوید: این شرکت قصد ندارد فناوری را به یک محصول واقعی تبدیل کند.

تیم اوبراین ، مدیر کل برنامه های هوش مصنوعی مایکروسافت ، در این باره گفت توییت کردن روز جمعه که “تأیید کرد که هیچ برنامه ای برای این کار وجود ندارد.” در یک جداگانه توییت کردن، وی همچنین در مورد دیگر کاربران اینترنت که در مورد این فناوری اظهار نظر می کردند ، گفت: “بله ، ناراحت کننده است”.

این فناوری اگر واقعاً درون محصولی ساخته شود ، به این ترتیب عمل می کند. با توجه به اطلاعات ثبت اختراع ، این ابزار “داده های اجتماعی” مانند تصاویر ، پست های رسانه های اجتماعی ، پیام ها ، داده های صوتی و نامه های نوشتاری را از شخص انتخاب شده استخراج می کند. از این داده ها برای آموزش گپ بات برای “گفتگو و تعامل در شخصیت فرد” استفاده خواهد شد. همچنین در صورتی که کاربر در مورد ربات س questionالی بپرسد ، که نمی تواند براساس داده های اجتماعی انسانی پاسخ داده نشود ، به منابع داده خارجی تکیه می کند.

“مکالمه در شخصیت یک شخص ممکن است شامل تعریف و / یا استفاده از ویژگیهای مکالمه شخص باشد ، مانند سبک ، واژه ، لحن ، صدا ، قصد ، طول و پیچیدگی جمله / گفتگو ، مضمون و ترتیب” ، و همچنین استفاده ویژگیهای رفتاری مانند علایق و نظرات و اطلاعات جمعیتی مانند سن ، جنسیت و شغل در حق ثبت اختراع مشخص شده است.

دوستان ربات: چرا افراد در هنگام بروز مشکلات با ربات های چت صحبت می کنند

در برخی موارد ، حتی می توان از این ابزار برای اعمال الگوریتم های تشخیص صدا و چهره در ضبط ها ، تصاویر و فیلم ها برای ایجاد صدای انسان و مدل 2D یا 3D برای تقویت chatbot استفاده کرد.

اگرچه مایکروسافت قصد ندارد محصولی از این فناوری ایجاد کند ، اما این حق ثبت اختراع نشان می دهد که امکانات هوش مصنوعی فراتر از ایجاد افراد جعلی به سمت ایجاد مدل های مجازی از افراد واقعی پیش رفته است.
درخواست ثبت اختراع مایکروسافت در آوریل 2017 توسط اوبراین ثبت شد در توییتر گفت مقدم بر “بررسی هوش مصنوعی است که امروز انجام می دهیم”. امروزه این شرکت دارای دفتر هوش مصنوعی مسئولانه و کمیته ای برای هوش مصنوعی ، اخلاق و تأثیرات مهندسی و تحقیقات است که به نظارت بر اختراعات کمک می کند.[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر