قوانین و مقررات – نمایشگاه بین المللی ایران متافو

رأی دهنده میتونه آراء خودش رو به یک نفر بده یا اون رو بین چند نفر که مایل باشه تقسیم کنه، اساسنامۀ شرکت نمی تونه خلاف این ترتیب رو تعیین کنه. هرچند ارتباط بین حقوق با منافع اشخاص و افراد، و یا نظم عمومی و یا منافع دولت، میتونه در دسته بندی حقوق، به حقوق امری و یا تکمیلی کمک کنه، ولی هر کدوم از این دسته بندی­ها میتونه در تفسیر فرآیند ثبتی بسیار مهم باشه. در این قانون تعیین شده که مقررات اساسنامه و تصمیمات مجامع عمومی نباید حق صاحبان سهام رو در مورد مطرح کردن دعوای مسئولیت علیه مدیران شرکت محدود کنه، بنابراین در بعضی از موارد هم گفته شده که اساسنامۀ شرکت­های سهامی باید با مقررات قوانینی تجاری منطبق بشه. با توجه به موارد گفته شده، در عرف مراجع ثبت شرکت­ها، تفسیر مطابق اساسنامه و یا توافق جایگزین قانون در زمان ممیزی ثبتی در نظر گرفته میشه، اگر اختلافی بین سهامداران و یا اشخاص ثالث با شرکت به­ وجود بیاد، در بیشتر مواقع مراجع قضایی با توجه به اساسنامه و قرارداد داخلی بین شرکاء، نسبت به صدور رأی اقدام میکنن. قوانین تکمیلی دارای آثار و تکالیف زیادی هستن که در عرف تجارت­های ملی و بین المللی به وفور مشاهده میشه.

ثبت نام شرکت نفت 99 طبق مستندات شرکت­­های تجاری در گذر زمان نزد مراجع ثبت اسناد و املاک کشور در سرزمین مادری و ادارات ثبت در مناطق آزاد تجاری به ثبت رسیدن و سوابقی از ثبت نزد دفاتر اسناد رسمی و یا مراجع قضایی مشاهده نشده. ماده ۷ مربوط به قوانین ثبت شرکت ها به تغییرات حاصله در شرکت ها اشاره دارد. یکی از مهمترین تفاوت­های بین قوانین امری و تکمیلی اینه که در قوانین امری اشخاص حتی با توافق و رضایت همدیگه هم، نمیتونن برخلاف اونها عمل کنن، مثلا در شرکت­های سهامی باید اساسنامه­ای که به تأیید مؤسسین میرسه، وجود داشته باشه پس طبق قانون حداقل مواردی که در اساسنامه قانون گذار در نظر گرفته، باید در نظر گرفته بشه؛ ولی قواعد تکمیلی رو میشه با توافق طرفین تغییر داد، مثل روابط بین شرکاء و سهامداران و یا تعداد اعضای هیأت مدیره. حتی برای ثبت می توانید بدون نیاز به حضور در انگلستان ، اسناد خود را از طریق پست DHL دریافت کنید. چراکه برخی از این افراد بنا به دلایل خاصی مبادرت به ثبت شرکت می نمایند که زمان می تواند در پیشبرد امور و یا از دست رفتن موقعیت خاص نقش بارزی ایفا نماید و دارای اهمیت ویژه ای می باشد. قوانین تکمیلی قوانین عادلانۀ تجاری رو در زمان تشکیل شرکت و یا بعد از اون پیش بینی میکنه و طرفین قرارداد مجبورن تمام جزئیات رو در اساسنامۀ خودشون پیش بینی کنن.

حتما بخوانید:
اتوبار محدوده بلوار تعاون

در شرکت­های دولتی­ای که به موجب قانون ایجاد شده­اند هم، اونا رو به محض ایجاد، دارای شخصیت حقوقی دونسته و ضمانت اجرای مناسب برای عدم ثبت شرکت­ها در قوانین و مقررات در ثبت شرکت ذهن ناب نظر گرفته نشده. ۷- طبق قانون، ثبت شرکت­های ایرانی به مقررات قانون تجارت سپرده شده، در حالیکه ثبت شرکت­های خارجی، شعبه­ها و نمایندگی­ها، مطابق همون آیین نامه، فارغ از قانون تجارت در نظر گرفته شده. در شرکت­های با مسئولیت محدود هم در بسیاری از موارد، قوانین تکمیلی توسط قانونگذار در نظر گرفته شده، در قانون تجارت حدود اختیارات مدیران تابع اساسنامه هست. دستۀ دوم، قوانین و مقررات تکمیلی بوده، که برای مثال می تونیم به بعضی از مواد قانون تجارت، که روابط بین شرکاء رو تابع اساسنامه در نظر گرفته، اشاره کنیم. اگر نظام حقوق شرکت­ها رو مجموعه­ای از بایدها و نبایدها فرض کنیم، و قبول کنیم هر ناهنجاری در حدود و محتوای خود، تابعی از نظام توصیفی زیر مجموعۀ اونه، حقوق شرکت­های محصول تفکر نئوکلاسیکی، حتماٌ از نوع مالک محور و یا سهامدار محور بوده، که مقررات و قوانین اون با محوریت حقوق مالکان وضع میشه.

ثبت شرکت صادرات و واردات دستۀ اول، الزامات ثبتی برای تأسیس و تغییرات شرکت­ها از جمله مدارک و مستندات ثبتیه که این قوانین، قوانین امری بوده که برای مثال میتونیم به قانون ثبت شرکت­ها وآیین نامه (نظامنامۀ ثبت شرکت­های داخلی) اشاره کنیم که ثبت تأسیس وتغییرات انواع شرکت­های تجاری الزامی بوده و زمانی نسبت به اشخاص ثالث دارای اعتبار می باشد که در مراجع ثبتی، ثبت شده باشه . بنابراین در روابط بین شرکاء در شرکت­های تجاری، معمولاٌ قوانین تکمیلی جایگاه ویژه­ای داشته، و در روابط و قوانین بین شرکت با اشخاص ثالث و یا دولت، منافع عمومی در نظر گرفته میشه و قوانین به سمت الزامی بودن سوق داده میشوند. مجمع عمومی شرکت سهامی از اجتماع صاحبان سهام تشکیل میشه. با رعایت مقررات وام ارز خارجی و پس از تعیین حداقل ذخیرههای لازم و با توجه به سایر مقررات قانون تجارت و پس از تأمین ذخیرههای مزبور وسرمایه در گردش که با توافق “طرفین” برای عملیات “شرکت” طبق اصول صحیح بازرگانی ضروری است مابقی منافع به صورت سود سهام به صاحبانسهام پرداخت یا طبق تصمیم صاحبان سهام ترتیب دیگری برای آن داده خواهد شد. در قانون تجارت اومده که اساسنامۀ شرکت نمیتونه متضمن اختیار افزایش سرمایه برای هیأت مدیره باشه، پس تصمیم گیری دربارۀ افزایش سرمایه در شرکت­های سهامی برعهدۀ مجمع عمومی فوق­العاده است و این موضوع جزء مقررات امریه.

حتما بخوانید:
کوچک کردن سینه با طب سوزنی و بدون جراحی