قبل از حمله شورشیان به پایتخت ایالات متحده ، طرفداران ترامپ خواستار خشونت آنلاین شدندپیش از اعتراضات سازمان یافته برای به چالش کشیدن شمارش آرا official رسمی در واشنگتن ، بر اساس یک مطالعه غیرحزبی ، خواستار خشونت می تواند در بحث در توییتر ، TikTok ، سکوی راست پارلر و یک فروم آنلاین باشد که سال گذشته در حمایت از دونالد ترامپ ایجاد شد. غیر انتفاعی دموکراسی پیشرفته.
چهارشنبه بعد از ظهر ، یک گروه طرفدار ترامپ با حمله به کاپیتول ، موانع اطراف ساختمان را هل داد و با افسران با لباس ضد شورش مشاجره کرد. یکی یک زن مورد اصابت گلوله قرار گرفت. شیشه ها شکسته بود. حداقل یک طرفدار ترامپ که روی تریبون سنا ایستاده بود به تصویر کشیده شد ، در حالی که دیگری دفتر نانسی پلوسی رئیس مجلس را نقض کرد. آ افسر کاپیتول وی در مجلس عوام به نمایندگان مجلس گفت كه ممكن است مجبور شود زیر صندلی های خود خم شود.

قبل از این اعتراض ، چندین فیلم TikTok که خشونت را تبلیغ می کنند هزاران بازدید را به خود جلب کرد ، یک کاربر از معترضین برای گرفتن “مادر” خود دفاع می کند[expletive] سلاح ها “به دی سی ، مطابق با پیشبرد دموکراسی. یک ویدیوی TikTok حاوی سخنان خشن نزدیک به 280،000 بازدید داشت. بیش از 1250 پست در توییتر مربوط به تئوری توطئه QAnon برای اعتراضات روز چهارشنبه حاوی شرایط خشونت بود. از اول ژانویه ، اساسی ترین ایمان QAnon ، رئیس جمهور ترامپ را به عنوان یک قهرمان در مبارزه با “دولت عمیق” و اسارت شوم سیاستمداران و افراد مشهور دموکراتیک که کودکان را مورد آزار و اذیت قرار می دهند ، معرفی می کند.

یک پست از یک حساب مرتبط با QAnon پستی با یک تئوری توطئه بی اساس که دموکرات ها ، فعالان زندگی سیاه پوستان و معترضان آنتیفا قصد دارند طرفداران ترامپ را بکشند و طرفدار این است که هر کسی متوجه این افراد شود “خلاص شود” از آنها”.

حتما بخوانید:
پارلر یک ماه پس از تاریکی هوا به اینترنت بازمی گردد

دانیل جی گفت: “در چند روز گذشته ، شاهد فراخوان بی سابقه ای برای خشونت در بین سرسخت ترین حامیان ترامپ بوده ایم.” جونز ، رئیس پیشبرد دموکراسی.

وی گفت که این امر توسط پرزیدنت ترامپ و طرفداران انتخابات وی ، که “ادعاهای دروغ مداوم” “تقلب” در انتخابات ریاست جمهوری و همچنین 13 سناتور جمهوری خواه مخالف نتایج انتخابات را مطرح کردند ، دامن زد. “[This] در خدمت مشروعیت بخشیدن به موضع ترامپ و نظریه پردازان توطئه است. ” خشونت بی سابقه ای که امروز شاهد آن هستیم ، نتیجه مستقیم سخنان رئیس جمهور است. “

این ناآرامی ها پیامدهای خطرناک گسترش اطلاعات نادرست را به صورت آنلاین در دنیای واقعی نشان می دهد.

اتحادیه مبارزه با افترا در بیانیه ای اعلام کرد: “در ابتدا سخنان ناپایدار آنلاین بود ، سپس درخواست های صریح خشونت وجود داشت و اکنون مردم با این تماس ها در پایتخت کشور رفتار می کنند و به شدت قانون را نقض می کنند.” “بیش از هر چیزی که هم اکنون در پایتخت اتفاق می افتد نتیجه مستقیم ترس و اطلاعات غلطی است که دائماً از دفتر بیضی بیرون می ریزد.”

ADL همچنین گفت كه رئیس جمهور ترامپ شورشها را تشویق كرده و به خشونت دامن زده است و از شركتهای رسانه های اجتماعی خواسته است كه بلافاصله حسابهای رئیس جمهور را به حالت تعلیق درآورند ، “این كار را برای هر كسی كه از اطلاعات غیرقانونی حمایت می كند و خشونت را تشویق می كند ، انجام می دهد. وقت آن است.”

فیس بوک ناآرامی های خشونت آمیز روز چهارشنبه در پایتخت آمریکا را محکوم کرد ، اما نگفت که ترامپ توسط بستر رسانه های اجتماعی مسدود خواهد شد.

حتما بخوانید:
هشت عامل من حدود لباس بچگانه را دوست دارم، اما #3 مورد علاقه من است

اندی استون ، سخنگوی فیس بوک در بیانیه ای گفت: “اعتراضات خشونت آمیز امروز در پایتخت یک شرم آور است.” “ما تحریک و درخواست خشونت را در سیستم عامل خود منع می کنیم. ما محتوایی را نقض می کنیم که این قوانین را نقض می کند ، فعالانه بررسی و حذف می کنیم.”

به گفته استون ، فیس بوک همچنین یک ویدیو از رئیس جمهور ترامپ را از بعد از ظهر چهارشنبه در یک خطاب به طرفداران خود حذف کرد. در این ویدئو ، ترامپ از شورشیان کاپیتول خواست “به خانه خود بروند” ، اما لحنی دلسوزانه ابراز داشت و ادعاهای رد شده خود را در مورد تقلب در انتخابات تکرار کرد. در همین حال ، توییتر تلاش کرده است تا مشارکت خود در توییت های دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا و دیگران را که “به دلیل خطر خشونت” برچسب گذاری شده اند ، محدود کند.
وقتی توییتر از او خواسته شد نظر بدهد ، به CNN Business اشاره کرد حساب رسمی توییتر ، ، که بیانیه ای صادر کرد و گفت: “با توجه به وضعیت در حال انجام در واشنگتن دی سی ، ما به طور فعال در حال محافظت از سلامت گفتگوی عمومی هستیم که در این سرویس انجام می شود و در مورد هر محتوایی که نقض کند ، اقدام خواهیم کرد. توییتر. “

TikTok و Parler بلافاصله به درخواست های مربوط به نظر پاسخ ندادند.
منبع: pezeshk-khabar.ir