فیس بوک در تلاش است هوش مصنوعی را با پرداخت پول به مردم برای ارائه اطلاعات به آن عادلانه تر کندفیس بوک امیدوار است که محققان برای ارزیابی اینکه آیا سیستم های هوش مصنوعی برای افراد در هر سن ، جنس ، رنگ پوست و انواع مختلف نور (Dataset) به کار می رود ، از مجموعه داده منبع باز که روز پنجشنبه اعلام کرده استفاده کنند. در نظر گرفته نشده است که برای آموزش AI به این شرکت گفت ، افراد را با توجه به جنسیت ، سن یا رنگ پوست آنها شناسایی کنید ، زیرا این امر شرایط استفاده از داده ها را نقض می کند.) فیس بوک همچنین مجموعه داده را برای استفاده در خود فیس بوک به صورت داخلی منتشر می کند. این شرکت در یک پست وبلاگ گفت که تیم ها را به استفاده از آن “ترغیب” می کند.
مجموعه داده ای به نام “تماس تصادفی” شامل 3،011 نفر از ایالات متحده و 45186 فیلم است. فیس بوک مجموعه داده را با این نام ارائه داد ، زیرا شرکت کنندگان در حالی که به سوالات مختلف از قبل انتخاب شده نانوشته پاسخ می دادند ، ضبط می شدند.

فیس بوک باعث شد افراد شرایط نوری را در فیلم ها مشخص کنند و رنگ پوست شرکت کنندگان را طبق مقیاس فیتزپاتریک مشخص کنند ، که در دهه 1970 توسط یک متخصص پوست برای طبقه بندی رنگ پوست ایجاد شد.

اگرچه برخی از داده های مربوط به هوش مصنوعی وجود دارد که شامل افرادی است که برای شرکت در این زمینه توافق کرده اند ، اما معمولاً افراد از اینکه به هر طریقی درگیر شده اند ، بی اطلاع هستند. این مورد در مورد تصاویری است که برای ساخت برخی از مجموعه های اصلی داده برای آموزش نرم افزار شناسایی چهره استفاده می شود. و شرکت های فناوری ، از جمله فیس بوک ، از ImageNet ، مجموعه عظیمی از داده ها برای انواع تصاویر (از جمله تصاویر انسانی) جمع آوری شده از اینترنت برای بهبود پیشرفت هوش مصنوعی خود استفاده کرده اند.
مجموعه داده مکالمات عادی متشکل از همان گروه بازیگران پولی است که قبلاً فیس بوک هنگام سفارش به Deepfake برای ایجاد فیلم برای مجموعه داده منبع باز دیگری از آنها استفاده کرده است (فیس بوک امیدوار است که افراد جامعه هوش مصنوعی از این روش استفاده کنند تا راه های جدیدی برای کشف فیلم ها را بصورت آنلاین دستکاری کرده و توزیع آنها را متوقف کنید). Christian Canton Ferrer ، مدیر تحقیق در Facebook AI ، به CNN Business گفت که مجموعه داده مکالمات معمولی شامل برخی از اطلاعات است که هنگام ایجاد مجموعه داده Deepfake از آنها استفاده نشده است.

کانتون گفت که شرکت کنندگان در پرداخت – که باید چندین ساعت برای ضبط شدن در یک استودیو وقت صرف می کردند – با توجه به آنچه فیس بوک در ازای آن دریافت کرد ، عادلانه به نظر می رسید. وی گفت: شرکت کنندگان در این مجموعه داده همچنین ممکن است به فیس بوک بگویند که به دلایلی در آینده اطلاعات خود را حذف کند.

حتما بخوانید:
بررسی کامل بهترین نحوه ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک مجله پزشکی دکتر آرش نجف بیگی

کانتون می داند که برای ایجاد سیستم های هوش مصنوعی باید کارهای بیشتری انجام شود استهوا وی اظهار امیدواری کرد که بتواند از محققان دانشگاهی و شرکت ها بازخورد بگیرد تا با گذشت زمان عدالت بهتر سنجیده شود.

یکی از زمینه هایی که وی در نظر دارد در آینده گسترش یابد ، نحوه تعریف جنسیت در مجموعه داده ها است. رایانه ها معمولاً وظیفه دارند جنسیت را به روشی بسیار باریک – به عنوان برچسب های دودویی “مرد” یا “زن” که می توانند به طور خودکار اعمال شوند ، ببینند – زیرا افراد به طور فزاینده ای با تعداد بیشتری عبارات که می توانند تغییر زمان دهند ، جنسیت را تشخیص می دهند. کانتون گفت ، در مجموعه تماس های گاه به گاه ، از شرکت کنندگان خواسته شد که خود را “مرد” ، “زن” یا “دیگری” معرفی کنند.

وی گفت: “سایر گزینه ها شامل طیف وسیعی از گزینه ها در آنجا است.”


منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید