[ad_1]

آخر هفته گذشته گزارش شد که یک پایگاه داده از سوابق بیش از 533 میلیون حساب فیس بوک – از جمله شماره تلفن ها ، آدرس های ایمیل ، روزهای تولد و سایر اطلاعات شخصی – به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شده است. اگرچه این درز اطلاعات حساس مانند شماره کارت اعتباری یا تأمین اجتماعی را شامل نمی شود ، اما باز هم داده ها می توانند توسط شرکت کنندگان بد استفاده شوند.
فیس بوک (FB) در اوایل این هفته اشاره کرد که داده ها از مشخصات عمومی در سیستم عامل خود در سال 2019 با استفاده از ویژگی “وارد کننده تماس” حذف شده است. این شرکت می گوید برای جلوگیری از بهره برداری مجدد از آن ، سریعاً ویژگی را تنظیم کرده است.
مدیر پروژه فیس بوک گفت: “در این مورد ، ما آن را بروزرسانی کردیم تا از شرکت کنندگان مخرب استفاده از نرم افزار برای تقلید از برنامه ما و بارگذاری مجموعه ای زیادی از شماره تلفن ها برای دیدن موارد مناسب کاربران فیس بوک جلوگیری کنیم.” ارسال در روز سه شنبه.

اگرچه داده ها مربوط به سال 2019 است ، اما این هفته برای اولین بار مشخص شد که آنها به صورت آنلاین منتشر شده اند. فیس بوک به CNN Business گفت ، از آنجا که داده ها از حساب های عمومی حذف شده است ، این شرکت نمی تواند مطمئن باشد که دقیقاً به کدام کاربران باید اطلاع داده شود و بنابراین برنامه ای برای هشدار به افرادی که به طور بالقوه تحت تأثیر قرار گرفته اند ندارد.

بنابراین شما یکی از 533 میلیون نفری هستید که در فیس بوک فاش شده است.  حالا چی؟
در عوض ، فیس بوک یک صفحه مرکز راهنما برای کاربران علاقه مند راه اندازی کرد که ممکن است داده های آنها منتشر شده باشد. این صفحه توضیح می دهد که فقط اطلاعاتی که در هنگام خراش دادن به صورت عمومی در پروفایل های کاربر به اشتراک گذاشته شده است ، به این معنی که داده ها شامل اطلاعاتی نیستند که به عنوان مثال فقط با دوستان کاربران به اشتراک گذاشته شده اند. همچنین جزئیات نحوه تنظیم تنظیمات حریم خصوصی توسط کاربران.
وب سایت های شخص ثالثی وجود دارد ، از جمله haveibeenpwned.com ، که در آن کاربران می توانند خود را جستجو کنند تا ببینند اطلاعات شخصی آنها منقضی شده است.

فیس بوک همچنین گفت که “در تلاش برای حذف این مجموعه داده ها است و ادامه تعرض را به طور جدی متخلفانی که در صورت امکان از ابزارهای ما سو استفاده می کنند ، ادامه خواهد داد.”

فیس بوک در صفحه راهنما نوشت: “اگرچه ما همیشه نمی توانیم از بازیافت مجموعه های داده ای از این دست یا ظهور مجموعه های جدید جلوگیری کنیم ، اما تیم اختصاصی روی این کار متمرکز هستیم.

این هفته برای امنیت داده ها دشوار بود: علاوه بر افشای اطلاعات در فیس بوک ، LinkedIn پنجشنبه شب تأیید کرد که در یک حادثه ، اطلاعات از 500 میلیون پروفایل کاربر حذف شده و اکنون در سایتی که هکرها از آن استفاده می کنند فروخته می شود.

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر