فیس بوک با بایت های صوتی ، اتاق های زنده و پادکست ها به فضای صوتی بسیار شلوغ می پیوندد


فیس بوک (FB) روز دوشنبه چندین ابزار جدید برای ایجاد و اشتراک صدا را اعلام کرد. فیس بوک مانند حرکت خود در یک ویدیو در پشت یوتیوب ، ناپدید شدن عکس ها پس از Snapchat و محتوا به صورت کوتاه در پاشنه TikTok ، فیس بوک بار دیگر رشد یک رسانه و رقیب جدید را ردیابی می کند. صدا با افزایش پادکست ها و اخیراً با صوتی اجتماعی زنده در Clubhouse و Twitter Spaces در حال احیا است.
مارک زاکربرگ مدیرعامل روز دوشنبه در مصاحبه ای با روزنامه نگار کیسی نیوتن در یک پلت فرم گفتگوی گروهی دیگر ، Discord ، گفت که فیس بوک می خواهد “صدا را به عنوان رسانه درجه یک رفتار ما با عکس و فیلم رفتار کند”.
فیس بوک روی محصول صوتی زنده خود به نام اتاق های صوتی زنده کار می کند و آن را در گروه های فیس بوک آزمایش می کند. این شرکت قصد دارد تابستان امسال این ویژگی را از طریق فیس بوک در دسترس همه قرار دهد و آن را در برنامه پیام رسان خود قرار دهد. Reddit همچنین محصول مشابه Clubhouse خود را روز دوشنبه اعلام کرد.
پادکست ها از طریق فیس بوک نیز می آیند. به زودی افراد می توانند پادکست های جدید را مستقیماً در برنامه فیس بوک گوش دهند و کشف کنند ، زیرا اکنون می توانند در سیستم عامل های جایگزین مانند Spotify (نقطه) و برنامه پادکست اپل.

محصول جدید دیگر Soundbites نام دارد. این کلیپ های صوتی هستند که کوتاهتر از فیلم های TikTok هستند ، اما درعوض روی صدا با زیرنویس متمرکز هستند. این ویژگی ابتدا در اختیار تعداد مشخصی از سازندگان ، از جمله درو لینچ کمدین و سخنران انگیزشی مولی بورک قرار خواهد گرفت.

ویژگی کلیپ صوتی فیس بوک Soundbites نام دارد

فیس بوک همچنین برنامه هایی را برای ایجاد درآمد سازندگان با این ابزارهای صوتی جدید اعلام کرده است. این شامل شارژ برای دسترسی به اتاق های صوتی زنده و استفاده از Facebook Stars ، ویژگی تکان دهنده آن است. این شرکت همچنین صندوق ایجاد صوتی را برای حمایت از کسانی که از ویژگی Soundbites آن استفاده می کنند ، راه اندازی کرده است.

حتما بخوانید:
سخنگوی دولت: همه زوج های نابارور بیمه هستند

زاکربرگ روز دوشنبه گفت که او صدا را دوست دارد زیرا از لحاظ تئوری مردم می توانند هنگام کار با چند وظیفه راحتتر آن را مصرف کنند و همچنین به دلیل “مقرون به صرفه تر بودن” خروجی.

زاکربرگ گفت: “بیشتر اقتصاد سازندگان این است که مردم را قادر می سازد.” “من فکر می کنم این روند مثبتی در جهان است.”


منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید