فضانوردان SpaceX-NASA Crew-1 از ISS بازگشته اند – این همان اتفاقی است که افتاده است


فضانوردان – مایکل هاپکینز ، ویکتور گلوور ، شانون واکر و سوئیچی نوگوچی ، فضانورد آژانس فضایی ژاپن ، از ناسا – بعدازظهر جمعه سوار بر کپسول Crew Dragon خود شدند و شب را روی کپسول کاملاً خودمختار و عرض 13 فوت گذراندند. سوختگی و مانور موتور برای آماده شدن برای ورود مجدد.

این فضاپیما موتورهای خود را برای بازگشت به جو درونی متراکم زمین حدود ساعت 2 بامداد به وقت شب شروع کرد و کپسول قبل از سقوط در ساحل پاناما سیتی ، فلوریدا در ساعت 2 بعدازظهر: 56 بامداد ، یک سری چترهای چرخان مستقر کرد تا سرعت خود را کند کند.

بازگشت ایمن فضانوردان پایان مأموریت قابل توجه ناسا و اسپیس ایکس به نام Crew-1 است که رکوردی را به عنوان طولانی ترین زمان در فضا – بیش از 5 ماه – توسط خدمه پرتاب شده در یک فضاپیمای آمریکایی ثبت کرد.

فضاپیما به دلیل اصطکاک مولکول های هوا که به قسمت خارجی آن مالیده می شوند ، بسیار داغ می شود ، اگرچه با غر زدن خودرو در هدف خود ، یک محافظ گرمایی ضخیم از فضانوردان داخل آن محافظت می کند: “به نظر می رسد ماشین نیست. به نظر می رسد حیوان است. “بنکن سال گذشته به خبرنگاران گفت.

خدمه ای از کشتی های بازیابی منتظر بودند تا اژدهای خدمه را از اقیانوس بیرون بکشند ، و سریع حرکت می کنند زیرا امواج تندرست می تواند باعث بیماری شدید دریا برای فضانوردان شود. هاپکینز روز دوشنبه در پاسخ به این سedال که پس از بازگشت به خانه منتظر چه چیزی هستید ، در یک کنفرانس خبری گفت که احتمالاً نمی تواند از پس وعده های غذایی عالی برآید.

هاپکینز روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری از راه دور گفت: “اگر اشتها داشته باشم ، یک جایزه خواهد بود.”

حتما بخوانید:
آموزش سئو، منابع رایگان و تخصصی

گلاور با این مأموریت به تاریخ پیوست: وی علاوه بر اینکه اولین پرواز فضایی او بود ، به اولین مرد سیاه پوستی تبدیل شد که مأموریت خدمه بلند مدت ISS را انجام داد.

فضانوردان موجود در کپسول آماده حرکت هستند

“چیزی که واقعاً مرا تحت تأثیر قرار داد اولین باری بود که بعد از آن از صندلی بیرون آمدم. [our spacecraft] “گلاور در یک کنفرانس مطبوعاتی از راه دور قبل از بافت شنبه گفت:” من در مدار امن بودم و از پنجره بیرون نگاه کردم و زمین را از فاصله 250 مایلی به بالا دیدم. این لحظه را هرگز فراموش نمی کنم … این مربوط به منظره نبود. نگاه به من احساس داد … زمین شگفت انگیز است. این زیباست. این از ما محافظت می کند ، بنابراین ما باید برای محافظت از آن سخت کار کنیم. “

قبل از پرتاب در ماه نوامبر ، تیم Crew-1 به افتخار تیم های ناسا و اسپیس ایکس که برای انتقال مأموریت خود از زمین و همچنین مخاطبان جهانی که با Covid جنگیدند ، از طریق همه گیری تلاش کردند ، پهپاد خود را Crew Dragon “پایداری” نامیدند. -19 ، و همچنین اعتماد گسترده به بی عدالتی های نژادی در ماه های منتهی به پرتاب Crew-1.

گلاور گفت که خدمه در طول اقامت خود در فضا مانترا از انعطاف پذیری را با خود حمل می کردند ، و خاطرنشان کرد که وی مجبور شد برای تعمیرات جزئی در خارج از آزمایشگاه یک سفر فضایی غیرمنتظره انجام دهد: تجارت و دوره تحقیق “، گلوور روز دوشنبه گفت.

یک موشک SpaceX حامل چهار فضانورد از فلوریدا پرتاب می شود
از زمان خروج از برنامه شاتل فضایی در سال 2011 ، ایالات متحده نزدیک به یک دهه را بدون توانایی پرتاب فضانوردان به فضا سپری کرده است و ناسا مجبور شده است برای بردن فضانوردان به ISS به فضاپیمای سایوز روسیه اعتماد کند ، که آژانس فضایی گفت یک آزمایشگاه مداری چند میلیارد دلاری با کمبود نیرو رها شد. در سال 2009 همزمان 13 فضانورد در آن حضور داشتند. این تعداد گهگاه به سه برابر کاهش یافته است و افراد کمتری برای انجام آزمایشات و نگهداری یک ایستگاه فضایی که به خوبی حفظ می شود کمک می کنند. با این حال ، با آخرین ماموریت های SpaceX ، کارکنان به تعداد بالاتری رسیده اند 11

SpaceX کپسول Crew Dragon را به عنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری ناسا توسعه داد ، که برای اولین بار در تاریخ آژانس فضایی بسیاری از طراحی ، توسعه و آزمایش فضاپیماهای سرنشین دار جدید را به بخش خصوصی تحویل داد. ناسا برای انجام کار قراردادهای قیمت ثابت اسپیس ایکس و بوئینگ به ترتیب 2.6 میلیارد و 4.2 میلیارد دلار اعطا کرده است. توسعه فضاپیمای Starliner بوئینگ به دلیل مشکلات نرم افزاری عمده ای که سال گذشته در یک مأموریت آزمایشی کشف شد ، هنوز کند است ، اما مقامات می گویند این وسیله نقلیه می تواند امسال آماده باشد

حتما بخوانید:
بابانوئل را افزایش دهید و درآمد کسب کنید

ناسا مدتهاست که منتظر توانایی کنترل کامل پرسنل در بخش ISS تحت کنترل ایالات متحده است و راه اندازی Crex Dragon اسپیس ایکس در حال حاضر میزان تحقیقاتی را که می تواند برای مدت دو دهه در آزمایشگاه انجام شود به طرز چشمگیری افزایش داده است. .

آزمایشاتی که فضانوردان Crew-1 روی آن کار کرده اند ، شامل تحقیق در مورد چگونگی تأثیر میکروگرانی بر بافت قلب انسان است. آنها همچنین برای بهبود و ترمیم نمای بیرونی ایستگاه فضایی پیاده روی فضایی را انجام دادند و تربچه را برای تحقیقاتی که برای درک چگونگی رشد غذا برای پشتیبانی از مأموریت های اکتشاف در اعماق فضا ساخته شده است ، پرورش دادند.


منبع: pezeshk-khabar.ir