فرانسه علی رغم تهدید تعرفه های آمریکا ، بیگ تک را به پرداخت مالیات دیجیتال سفارش داده استمالیات 3 درصدی درآمد خدمات دیجیتال در این کشور سال گذشته وضع شده است. اما دولت فرانسه در حالی که سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در حال مذاکره برای یک اصلاح اساسی در سیستم مالیات جهانی است ، جمع آوری را متوقف کرده است. این گفتگوها به دستیابی به موفقیت منجر نشد.
وزارت دارایی روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: “شرکت ها اعلامیه مالیاتی امسال را دریافت کردند.” گوگل (GOOGL)، فیس بوک (FB) و آمازون (AMZN) از جمله شرکتهای فناوری ایالات متحده هستند که باید مالیاتی را که برای شرکتهای دارای درآمد جهانی بیش از 750 میلیون یورو (894 میلیون دلار) اعمال می شود ، بپردازند.

این حرکت آغاز یک درگیری اقیانوس اطلس است ، درست قبل از ترک ترامپ از سمت خود.

دولت وی که در ماه ژوئن از مذاکرات OECD خارج شد ، قول داده است اگر فرانسه مالیات را پیش ببرد ، تلافی کند و می تواند تعرفه های تلافی جویانه 1.3 میلیارد دلار کالاهای فرانسه ، از جمله کیف و لوازم آرایشی را از 6 ژانویه لغو کند. .

این امر می تواند دولت جدید آمریكا را در وضعیت دشواری قرار دهد زیرا در تلاش است با Covid-19 و پیامدهای اقتصادی همه گیر روبرو شود. رئیس جمهور منتخب جو بایدن قول داده است که روابط خود را با متحدان اصلی برقرار کند. اما پیش از آن ، دموکرات ها با چنین مالیاتی بر خدمات دیجیتال مخالفت می کردند ، که به گفته آنها هدف ناعادلانه شرکت های آمریکایی بود.

وزیر دارایی فرانسه ، برونو لو مایر در اوایل هفته جاری اظهار داشت که امیدوار است بایدن را متقاعد کند تا مجدداً با روند OECD همکاری کند تا توافق حاصل شود. دولت فرانسه داشت وی افزود که وی به طور مداوم می گوید در صورت عدم توافق ، مالیات از دسامبر اعمال می شود.

لومر گفت: “من واقعاً امیدوارم كه این دولت جدید بایدن آغاز جدیدی در روابط اروپا و ایالات متحده باشد – و یكی از راه های جشن گرفتن این شروع جدید رسیدن به توافق در سطح OECD تا اوایل سال 2021 است.” در یک رویداد تلویزیونی بلومبرگ.

بحث در مورد نحوه مالیات شرکت های فناوری سالهاست که ادامه دارد.

حتما بخوانید:
اکتان گانک

در طول تاریخ ، شرکت ها ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد فقط در کشوری بودند که سود خود را گزارش می دهند. اما کشورهای اروپایی می گویند با توجه به اینکه این شرکت ها سود زیادی از فروش در منطقه کسب می کنند ، باید بتوانند به اصطلاح مالیات خدمات دیجیتال را نیز بگیرند. انگلستان ، ایتالیا و اتریش دارای این موارد هستند اقدامات مشابهی را اعمال کنید.

– باربارا ووازر ، گئل فورنیر و پیر بایرین ارائه گزارش


منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید