علی بابا در حال خاموش کردن برنامه پخش موسیقی خود استاین شرکت روز سه شنبه اعلام کرد Xiami Music در 5 فوریه “به دلیل تعدیل در توسعه تجارت” پایان می یابد. این خبر هنگامی منتشر می شود که این شرکت ، موسس جک ما ، در چندین جبهه با فشار ناظران روبرو است.

Xiami در سال 2006 تاسیس شد و در سال 2013 توسط Alibaba خریداری شد زیرا این شرکت به دنبال تقویت پیشنهادات موسیقی خود بود. این شرکت Xiami و برنامه دیگری به نام Ali Planet را به عنوان برنامه های پخش موسیقی تحت بخش موسیقی خود ، Ali Music ، ارائه می دهد. (Ali Planet در پایان سال 2016 بسته شد)

اما علی بابا خیلی زود با چالش های نظارتی روبرو شد. در ژوئیه 2015 ، پکن اقدام جدی علیه نقض حق چاپ موسیقی را آغاز کرد ، کمپینی که علی موسیقی و بسیاری از خدمات دیگر را گیج می کند.

به گفته اداره ملی کپی رایت ، بزرگترین تنظیم کننده چین ، سرویس های پخش موسیقی در چین طی تابستان امسال بیش از دو میلیون آهنگ غیر مجاز را از وب سایت ها و برنامه های خود حذف کرده اند. بر اساس گزارشی از طرف روزنامه دولتی مردم ، علی موزیک به تنهایی حدود 26000 آهنگ از برنامه های خود حذف کرده است.
رقابت نیز شدید است. در سال 2016 ، غول بازی و سرگرمی چینی Tencent (TCEHY) بخش سرگرمی موسیقی خود را ایجاد کرده است ، که با سیستم عامل های محبوب جریان موسیقی Kugou Music ، QQ Music و Kuwo Music بر بازار تسلط دارد.

براساس داده های جمع آوری شده توسط MobTech ، یک شرکت تحقیقاتی چینی ، این سه سیستم عامل در مجموع 430 میلیون کاربر دارند. برای مقایسه ، Xiami Music کمتر از 7 میلیون کاربر دارد.

حتما بخوانید:
YouTube کانال رئیس جمهور دونالد ترامپ را متوقف می کند

Xiami Music و کارخانه علی که اکنون از کار افتاده است تنها حملات Alibaba در صنعت نبود. در سال 2019 ، علی بابا با پرداخت 700 میلیون دلار سهام اقلیت NetEase Cloud Music را به دست آورد.

اما در حالی که NetEase Cloud Music 99 میلیون کاربر دارد ، MobTech هنوز از هر سرویس Tencent عقب است.

علی بابا در حال حاضر با تحقیقات ضد انحصاری چین روبرو است ، در حالی که گروه مالی Ant Group از نهادهای نظارتی دستور داده است تا عملیات اساسی خود را انجام دهد. در همین حال ، ما از دید عموم ناپدید شد.


منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید