[ad_1]

حدود 38 وكيل دولتي روز پنجشنبه آخرين دادخواست عليه گوگل را تشكيل دادند. در این دادخواست ادعا شده است كه این شركت در بازارهای جستجوی آنلاین و جستجوی تبلیغات ، انحصار غیرقانونی داشته است.

این دادخواست توسط هشت ایالت آریزونا ، کلرادو ، آیووا ، نبراسکا ، نیویورک ، کارولینای شمالی ، تنسی و یوتا در حال تشکیل است. این دادخواست مربوط به دادرسی ضد انحصاری است که توسط وزارت دادگستری و 11 ایالت در اوایل پاییز تشکیل شد ، که ادعا می کند گوگل از توافق نامه های ضد رقابتی برای تأمین موقعیت مسلط برای موتور جستجوی تلفن های هوشمند خود استفاده می کند.

اما این فراتر می رود و ادعاهای دیگری مبنی بر اینکه گوگل تلاش کرده است تا نتایج جستجو از موتورهای تخصصی در بخش های سفر ، بهبود خانه و سرگرمی را مسدود یا کاهش دهد.

دفتر دادستان کل کشور در بیانیه ای گفت: “ایالات همچنین ادعا می کنند که کسب و مدیریت مقدار زیادی از داده های گوگل که از طریق عدم انتخاب مصرف کننده بدست آمده است ، انحصارهای گوگل را تقویت کرده و موانع جدیدی را برای رقابت و ارزش مصرف کننده ایجاد کرده است.” کلرادو فیل ویزر.

لتیسیا جیمز دادستان کل نیویورک در بیانیه ای گفت: “برای دهه ها ، گوگل به عنوان دروازه بان اینترنت عمل می کرد و داده های ما را مسلح می کرد تا رقبا را بکشد و تصمیم گیری را کنترل کند – در نتیجه همه ما هزینه های بیشتری را برای خدماتی که استفاده می کنیم پرداخت می کنیم. روز “

Google بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد

بعنوان بخشی از دادخواست روز پنجشنبه ، ایالت های شکایت کننده همچنین در تلاشند پرونده خود را با پرونده وزارت دادگستری ادغام کنند.

این دادخواست یک روز پس از آن آغاز شد که تگزاس و 9 ایالت دیگر خواستار گوگل علیه اقدامات ضد رقابتی در صنعت فناوری تبلیغات بودند.

این ائتلاف در حال حاضر به گفته یکی از افراد مطلع در حال بررسی شکایت تگزاس است ، اما تصمیمی در مورد شرکت در پرونده گرفته نشده است.

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر