صندوق 200 میلیون دلاری اپل هدف مبارزه با تغییرات آب و هوا و رونق بخشیدن به تجارت است


این صندوق که صندوق بازیابی نامیده می شود ، سالانه حذف 1 میلیون تن دی اکسید کربن از اتمسفر ، معادل سوخت مصرفی بیش از 200000 اتومبیل سواری در سال است. این پروژه همچنین می تواند به عنوان الگوی مهمی برای سایر شرکت ها عمل کند و توانایی بهره مندی از سرمایه گذاری های زیست محیطی را نشان دهد.

لیزا جکسون ، معاون رئیس محیط زیست ، سیاست و ابتکارات اجتماعی اپل روز جمعه در مصاحبه ای با کریستین رومیان CNN گفت: “ایده بازگشت برای کره زمین مهم است.”

جکسون گفت: “زیرا اگر شما واقعاً می خواهید مشاغل درگیر شود ، اگر واقعاً می خواهید تجارت تغییر کند و آن را در مقیاس انجام دهید … باید به این دلیل باشد که بازدهی برای آن سرمایه گذاری وجود دارد.” “در غیر این صورت ، این فقط یک امر خیرخواهانه است. و بسیاری از کارهای ما در اپل نشان می دهد که انجام کار صحیح در کره زمین تجارت خوبی است.”

صندوق بازیابی با سرمایه گذاری در توسعه و حفاظت از “جنگل های کاری” پایدار که همزمان با رشد کربن از جو خارج می شوند و همچنین درختانی برای مصالح ساختمانی ، کاغذ و سایر اهداف تولید می کند ، بازدهی را به همراه خواهد داشت. بسته بندی های اپل ، به عنوان مثال ، از سال 2017 ، کاملاً از الیاف چوب درمان نشده “جنگل های کاری با مسئولیت پذیری مدیریت شده” ساخته شده اند – همان انواع که قصد دارد از طریق صندوق سرمایه گذاری کند.

سیب (AAPL) صندوق را با هم تاسیس کنیم گلدمن ساکس (GS)، و آن را اداره خواهد کرد ، و سازمان غیردولتی Conservation International ، یک سرمایه گذار مشترک که اطمینان حاصل کند که پروژه های تأمین شده از آن تحت “استانداردهای سختگیرانه زیست محیطی و اجتماعی” قرار دارند.

جكسون گفت: “اینها در صورت رشد جنگل به شیوه ای پایدار ، این محصولات تجدید پذیر هستند.” “آنچه ما در واقع با صندوق بازیابی می گوییم این است: این راهی برای سرمایه گذاری ما در ساخت جنگل های مناسب به روش صحیح است. این از سیاره پشتیبانی می کند ، از بازگشت پشتیبانی می کند و از جوامع ، کسانی که در صنعت جنگل کار می کنند پشتیبانی می کند. ”

اپل قصد دارد تا سال 2030 کاملاً بی طرف باشد.

صندوق بهبودی بر اساس تعهدات قبلی اپل برای مقابله با تغییرات آب و هوا بنا شده است.

از سال 2018 ، این شرکت اظهار داشته است که فروشگاه ها ، مراکز داده و دفاتر شرکت ها با 100٪ انرژی پاک کار می کنند. این شرکت همچنین موادی را که با آن محصولات می سازد تغییر می دهد تا با محیط زیست سازگارتر باشد تنظیمات. و تا سال 2030 ، اپل می گوید ردپای شرکت های جهانی خود را کاملاً خنثی از نظر کربن ، از جمله زنجیره تأمین ، فرآیندهای تولید و محصولات تولید می کند.

جکسون گفت ، همه این تغییرات در حال انجام است ، نه تنها به این دلیل که شرکت تقریباً 2.3 تریلیون دلاری می خواهد آنها را به زمین بازگرداند ، بلکه به دلیل خوب بودن آنها برای تجارت است.

حتما بخوانید:
Reddit اولین مدیر مالی خود را نامگذاری کرده است

وی گفت: “همه این کارها با هدف بازگشت انجام شد.” “حقیقت این است که انرژی پاک ارزان و تمیزتر است. بنابراین اگر ما بتوانیم به شرکت ها نشان دهیم که برای تجارت مناسب است ، پس لازم نیست بین نتیجه نهایی و موفقیت کره زمین یکی را انتخاب کنید.”

اپل به عنوان “نیرویی برای پیشرفت” برابری

اخبار آخرین تلاش های پایداری اپل در حالی منتشر می شود که بسیاری از شرکت ها متعهد به موضوعات مترقی دیگر از جمله حق رأی و چشم انداز افزایش مالیات شرکت ها هستند.

مدیران بیش از 100 شرکت ، از جمله غول های بزرگ فنی فیس بوک (FB)، توییتر (TWTR)، مایکروسافت (MSFT) و آمازون (AMZN)، در اوایل این ماه بیانیه عمومی صادر کرد و با مخالفت با تمام اقدامات محروم كردن حق رأی دهندگان مخالفت كرد. این بیانیه به دنبال قوانینی در جورجیا ، تگزاس و سایر ایالت ها ، جایی که قانونگذاران جمهوری خواه تلاش می کنند دسترسی به آرا را محدود کنند ، انجام شد.
آمازون ، گوگل ، جنرال موتورز ، استارباکس و صدها شرکت برای مخالفت با محدودیت های رای گیری به هم پیوسته اند
اپل در زمره امضا کنندگان بیانیه نبود. اما در روز دوشنبه ، ویل اسمیت و آنتوان فوكو اعلام كردند كه تولید فیلم “رهایی” كه به استودیوی اپل فروخته شد ، به دلیل قانون محدود كننده رای گیری در ایالت جورجیا ، این تصمیم را جكسون اعلام كرد كه این شركت از آن حمایت می كند.

جکسون گفت: “حق حضور در دموکراسی یک حق مدنی مقدس است … ما می خواهیم همه حق رأی داشته باشند.” “شرکتهایی مانند ما از تغییرات اقلیمی حمایت می کنند. ما همچنین موضع قاطعانه ای اتخاذ کرده ایم که هنوز نابرابری ها ، بی عدالتی های سیستمی وجود دارد که مرتبط با رقابت برای آموزش و پرورش و عدالت کیفری و فرصت های اقتصادی است. و ما می خواهیم اپل مجبور به این اهداف شود پیشرفت کنید و سرانجام به این نابرابری ها پایان دهید. ”

جکسون پرسید آیا اپل از افزایش مالیات شرکت ها پشتیبانی می کند ، که به عنوان راهی برای کمک به پرداخت هزینه بسته زیرساختی جاه طلبانه دولت بایدن است و از رهبران پشتیبانی شده است آمازون (AMZN) و BlackRock.

وی با بیان اینکه “من فکر می کنم اقتصاد می تواند راهی برای سرمایه گذاری مورد نیاز خود پیدا کند ،” افزود: “در این مرحله قصد ندارم درباره موارد خاص صحبت کنم.”

حتما بخوانید:
برخی از کارگران زایمان چاره ای جز آوردن فرزندان خود در طی همه گیری ندارند

با این حال ، وی گفت که این طرح زیربنایی ، شامل سرمایه گذاری در زمینه تولید با تکنولوژی پیشرفته ، انرژی پاک و سیستم های حمل و نقل برای وسایل نقلیه الکتریکی ، برای کشور و شرکتهای آمریکایی خوب خواهد بود.

جکسون گفت: “ایده های خوب بسیاری وجود دارد که بخشی از فناوری و اقتصاد است و ما برای آینده به آنها نیاز داریم تا بتوانیم کشور پیشرو همیشه باقی بمانیم.” “من فکر می کنم سرمایه گذاری در زیرساخت ها همیشه به عنوان یک سرمایه گذاری در آینده دیده می شود و برای تجارت بسیار خوب است ، بنابراین ما باید به عنوان یک کشور دور هم جمع شویم و این را درک کنیم.”


منبع: pezeshk-khabar.ir