شرکت های بی سیم میلیاردها دلار برای حل مشکل 5G اختصاص داده اند


این امر تا حدی به دلیل کمبود زیرساخت های موجود (موسوم به “طیف”) مورد نیاز برای ساخت شبکه های بی سیم نسل پنجم است که هم سرعت قابل توجهی از 4G دارند و هم در مناطق وسیع جغرافیایی به طور گسترده در دسترس هستند. این مسئله با نتیجه گیری در آخرین حراج کمیسیون ارتباطات فدرال در ماه گذشته تغییر کرد ، جایی که شرکت های حمل و نقل در مجموع 81 میلیارد دلار برای استفاده از منابع مهم جمع کردند.

کریگ موفت ، بنیانگذار و تحلیلگر در MoffettNathanson ، گفت: “طیف حیات حیات شبکه است.” “بخشی از دلیل اینکه ما شبکه 5G را که همه منتظر بودند نداشتیم این بود که طیف مناسبی برای آن نداشتیم.”

برای دستیابی به سطح عظیمی از ترافیک که شبکه های پر سرعت 5G منتقل می کنند ، شرکت های بی سیم برای حمل این داده ها نیاز به ساخت بزرگراه دارند. طیف مانند املاک و مستغلات است که دولت ایالات متحده برای ساخت این بزرگراه ها از حامل ها پیشنهاد می دهد – هرچه املاک بهتر باشد ، می توان خطوط بیشتری ایجاد کرد و شبکه های 5G آنها سریعتر و مقرون به صرفه تر است.

هفته گذشته ، ورایزون (VZ)، تی موبایل (TMUS) و AT&T (تی) برای اطلاع سرمایه گذاران و تحلیل گران از نتایج حراج رویدادهایی برگزار کرد و برنامه هایی را برای گسترش شبکه های خود ترسیم کرد. (شرکت مادر CNN ، WarnerMedia ، متعلق به AT&T است.)

هانس وستبرگ مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در ابتدای رویداد ورایزون گفت: “این یک روز عالی برای ورایزون است – من تا آنجا پیش می روم که بگویم این یکی از مهمترین روزها در تاریخ 20 ساله ما است.”

موفت گفت ، تردیدی نیست که دارندگان طیف جدید تجربه کاربر را هنگام استفاده از 5G بهبود خواهند بخشید. اما شرکت های هواپیمایی تا حد زیادی انتظار دارند که استفاده از طیف جدید چندین سال طول بکشد.

این حراج طیف بسیار مهم بود

این حراج طیف به شرکت های مخابراتی ، به ویژه AT&T و Verizon کمک می کند تا شکاف اصلی شبکه های 5G خود را پر کنند.

از سه دسته طیف استفاده می شود برای ساخت شبکه های 5G. شبکه های با پهنای باند یا “موج میلی متر” سرعت بسیار خیره کننده ای دارند اما پوشش جغرافیایی محدودی دارند. به همین دلیل ، تنها منطقی است که شرکت های مخابراتی شبکه هایی با پهنای باند در مناطق پرجمعیت مانند شهرها و فرودگاه ها ایجاد کنند ، جایی که بسیاری از سایت های تلفن همراه می توانند در نزدیکی یکدیگر نصب شوند. “

حتما بخوانید:
وزیر صامت: در 6 ماه امسال 13 درصد افزایش صادرات در کشور داشتیم.

طیف باند پایین پوشش بسیار گسترده تری را فراهم می کند ، و آن را برای استفاده در شبکه های 5G ملی موثر می کند ، اما سرعت داده ها فقط کمی بیشتر از 4G LTE است.

باند میانی طیف Goldilocks است که سرعت و پوششی را که قبلاً در شبکه های 5G ایالات متحده وجود نداشت ، متعادل می کند. شرکت های مخابراتی در آخرین حراج برای طیف میان رده پیشنهادات خود را ارائه می دادند و ارزان نبود.

Verizon 52.9 میلیارد دلار هزینه کرد تا دارایی های خود را در محدوده متوسط ​​طیف دو برابر کند. این شرکت قصد دارد 10 میلیارد دلار دیگر نیز اختصاص دهد در هزینه های سرمایه ای طی سه سال آینده ، علاوه بر برنامه های هزینه ای موجود خود برای استفاده از طیف جدید.

AT&T برای تقویت منابع باند متوسط ​​خود 27.4 میلیارد دلار پیشنهاد داده اند و انتظار دارند از سال 2022 تا 2024 بین 6 تا 8 میلیارد دلار سرمایه اضافی برای ساخت یک شبکه باند متوسط ​​هزینه کنند.

T-Mobile در حراج یک مزیت داشت: به لطف خرید Sprint با 26 میلیارد دلار در سال گذشته ، مقدار قابل توجهی از طیف میان رده در حال حاضر در کارنامه خود قرار دارد. در نتیجه ، T-Mobile فقط 9.3 میلیارد دلار برای پر کردن خلا selectedهای منتخب در شبکه خود هزینه کرد.
چگونه آیفون 5G جدیدترین جنگ های اتومبیل را راه اندازی کرد

به گفته تحلیلگران ، طیف میان برد موجود آن T-Mobile را از رقبا جلوتر می اندازد. در حالی که Verizon و AT&T تا اواخر سال جاری نمی توانند طیف جدید خود را ارتقا دهند ، T-Mobile در حال حاضر یک شبکه باند میانه فعال کرده است.

موفت به حراج FCC گفت: “T-Mobile برنده شده است.” “موقعیت میان رده آنها به مراتب بهتر از Verizon یا AT&T بود … و آنها برای حفظ این موقعیت نیازی به هزینه مشابهی نداشتند.”

T-Mobile پیش بینی می کند تا پایان سال جاری 200 میلیون نفر را با سرعت بالا 5G تحت پوشش قرار دهد. ورایزون می گوید در سال های 2022 و 2023 به بیش از 175 میلیون نفر خواهد رسید ، و AT&T پیش بینی می کند تا اواسط سال 2023 به حدود 100 میلیون نفر برسد. (هر شرکت مخابراتی از طریق شبکه های گسترده تر خود ، البته کمی کندتر و با پهنای باند 5G ، به کاربران بیشتری می رسد.)

حتما بخوانید:
فرم لب: ترفندهای آرایش لب که متناسب با فرم لبتان باید بدانید- رُزبان

رئیس و مدیر عامل T-Mobile مایک سیورت به CNN Business گفت: “ما می خواستیم با همه چیز شرکت کنیم و از حراج خارج شویم ، ما باید در دوره 5g در 5G یک رهبر باشیم.” این دقیقاً همان چیزی است که ما به آن دست یافتیم.

با این حال ، برخلاف T-Mobile ، Verizon و AT&T دارای زیرساخت نوری هستند که می تواند به آنها کمک کند تا با طیف قوی T-Mobile رقابت کنند.

مدیرعامل AT&T ارتباطات ، جف مک فریش در مصاحبه ای گفت ، به عنوان مثال استراتژی AT&T این است که نیازهای باند پهن را “به روش ترکیبی ، با استفاده از فیبر در خانه ها ، در خانه ها در بیمارستان های تجارت کوچک” تأمین کند. “ما در سرمایه گذاری های خود در زمینه طیف و فیبر متعادل هستیم.”

بازگشت سرمایه 5G

یکی ساخت شبکه های 5G است. اما درآمدزایی اضافی از آنها احتمالاً کار بیشتری می طلبد.

سرقت مشتریان بی سیم از طریق سایر شبکه های مخابراتی با ارائه یک شبکه 5G با کیفیت بالا ، یکی از راه های افزایش فروش است. با این حال ، کارشناسان می گویند ایجاد خدمات اضافی در بالای فناوری جدید ، به ویژه برای مشاغل ، احتمالاً منجر به بزرگترین تأمین کنندگان سود 5G خواهد شد.

حراج میان رده در حال تسریع توانایی توسعه برخی از این خدمات جدید و مدل های تجاری است ، تامی اروین ، معاون اجرایی و مدیر عامل گروه بازرگانی ورایزون ، به CNN Business گفت ، دارایی های جدید این شرکت را “طیف برای نسل بعدی” خواند. ”

اروین گفت: “برای ما واقعاً قدرتمند است که بتوانیم برخی از این موارد را باز کنیم – رانندگی خودکار را در نظر بگیرید.”

AT&T و Verizon به طور فعال در حال عرضه محصولات 5G شرکتی خود مانند فناوری های ایجاد کارخانه های هوشمند خودکار هستند. و دو هفته پیش ، T-Mobile محصولات جدیدی را با هدف جذب بیشتر مشتریان تجاری معرفی کرد.

بیل منزس ، تحلیلگر گارتنر ، گفت: “در نهایت ، این کسی است که واقعاً شبکه را ساخته و آن را به تجربه هیجان انگیزتری تبدیل خواهد کرد.”


منبع: pezeshk-khabar.ir