شایعه شده است که ویندوز 10 در حال بازطراحی عمده است. با این گول نزن مایکروسافت!ویندوز 10 می تواند از تازه سازی استفاده کند. گذشته از اصلاحات دو بار در سال ، ویندوز 10 از زمان انتشار در سال 2015 تاکنون عمدتا بدون تغییر باقی مانده است. شش سال برای هر سیستم عامل رایانه شخصی طولانی است و یک انقلاب رایانه در حال ظهور است که ویندوز را به عنوان سیستم عامل غالب برای عملکرد تهدید می کند.

مایکروسافت ویندوز را دو بار در سال به روز می کند ، معمولاً چند ویژگی جدید خوش آمدید (یک ابزار جدید برای عکس ، صفحه پاک کننده منو ، و غیره) را اضافه می کند. به روزرسانی بهاری امسال یکی دیگر از به روزرسانی های جزئی است که اشکال را اضافه می کند و اشکالات را خرد می کند.

اما مایکروسافت انتظار می رود در پاییز مجدداً طراحی اساسی ویندوز 10 را منتشر کند. ما این را به چند دلیل می دانیم.

مایکروسافت اخیراً یک پست شغلی در وب سایت خود ارسال کرده است که می گوید این شرکت در حال کار بر روی “جوان سازی بصری جامع از تجربه ویندوز است تا به مشتریان ما هشدار دهد که ویندوز بک است و اطمینان حاصل شود که ویندوز بیشترین در نظر گرفته با توجه به آخرین ویندوز ، تجربه کاربری خوب سیستم عامل برای مشتریان “. این لیست همچنان باقی است ، اما زبان از آن زمان به بعد بسیار کشیده شده است.

مایکروسافت به درخواست نظر پاسخ نداد.

این پست گزارش های گسترده ای را تأیید می کند که مایکروسافت در حال کار بر روی تازه سازی اصلی رمز رمز سفارشی ویندوز 10 با رمز “Sun Valley” است ، که در آن مایکروسافت یک منوی شروع کاملاً جدید ، File Explorer ، Action Center و نوار وظایف را راه اندازی می کند. کاربران تبلت همچنین با دسترسی بهتر به شکلک ها ، یک صفحه کلید مجازی دوباره طراحی شده دریافت می کنند. و مایکروسافت انتظار می رود که به کلیه عناصر ویندوز 10 تحولی در جهت تنظیم همه عناصر سیستم عامل اخیراً تغییر یافته در یک طراحی سازگار ارائه دهد.

چرا ویندوز باید تازه شود

بیشتر تغییرات اخیر در ویندوز مخاطبان خاص ، به ویژه گیمرها و مشتریان شرکتی را هدف قرار داده اند. اما رایانه به عنوان یک محصول مصرفی در حال بازگشت است – دوره کار در خانه ناشی از همه گیری ویروس کرونا بار دیگر باعث خنک شدن بهره وری می شود. مایکروسافت می خواهد اطمینان حاصل کند که کاربران جدید روزمره از تجربه استفاده از رایانه های خود لذت می برند.

مایکروسافت همچنین به دنبال آینده ای است که می خواهد آماده کند: تراشه جدید M1 اپل ، که در واقع یک ریز پردازنده سفارشی برای تلفن های هوشمند استروئیدی برای Mac است ، نشان دهنده یک تغییر دریایی برای صنعت رایانه های شخصی است.

Mac OS جدید Big Sur اپل با تلفیق ویژگی هایی که مردم در آیفون ها و iPad های خود عادت کرده اند از تراشه جدید بهره می برد. همگرایی تلفن های هوشمند ، تبلت ها و رایانه ها در حال انجام است.

مایکروسافت دارای دستگاه ترکیبی مخصوص خود ، Surface Pro X است که روی تراشه ای با معماری مشابه کار می کند در اپل (AAPL) M1 و امسال با ویندوز 10 ایکس همراه است ، یک سیستم عامل که از ابتدا برای دستگاه های غیر سنتی ایجاد شده است (تاشو ، تبلت ها و رایانه های دیگری را که به نظر نمی رسند مانند لپ تاپ یا دسک تاپ معمولی باشند).

هنوز هم ، این نوع تراشه جدید می تواند با به آتش کشیدن مایکروسافت برای طراحی مجدد ویندوز برای انواع جدیدی از رایانه هایی که هنوز آنها را طراحی نکرده است ، دنیای پایدار رایانه ها را مختل کند. بنابراین وقت آن رسیده که ویندوز 10 کاملاً به روز شود.

حتما بخوانید:
این شرکت بیمه 5 میلیارد دلاری عاشق صحبت در مورد هوش مصنوعی است. الان گیج شده

تاریخچه غم انگیز به روزرسانی های ویندوز

به نظر می رسد که نسخه “Sun Valley” از ویندوز 10 یک تجربه کاملاً جدید از تکرارهای قبلی ویندوز خواهد بود. این احتمالاً چیز خوبی است ، زیرا مایکروسافت در ارائه سیستم عامل خوب برای هر تجربه دیگری شهرت دارد:

  • ویندوز اصلی موفق بود. ویندوز 2.0 ، نه خیلی زیاد.
  • ویندوز 3 بسیار مورد توجه قرار گرفت. ویندوز 95 بهم ریخته بود.
  • ویندوز 98 تمام اشکالات را بر روی 95 رفع کرد. اما Windows Me ممکن است بدترین تکرار ویندوز از گذشته باشد.
  • ویندوز XP ممکن است بزرگترین موفقیت مایکروسافت تاکنون باشد. ویندوز ویستا یک فاجعه بود.
  • بازگشت به اصول اولیه ویندوز 7 را دوست داشت. با ویندوز 8 ، مردم حتی نمی دانستند که چگونه به دسک تاپ بروند.
  • ویندوز 10 موفقیت آمیز بود. بنابراین مایکروسافت این موضوع را پیچیده نکنیم.


منبع: pezeshk-khabar.ir