سیلیکون ولی ممکن است بعد از همه گیری بسیار متفاوت به نظر برسد


اکرم ، که در گوگل کار می کند ، با همسر و دو فرزند خردسال خود از لوس آلتوس ، 15 دقیقه رانندگی از دفتر مرکزی شرکت سیلیکون ولی تا دالاس ، تگزاس ، نقل مکان کرد. به گفته وی ، بزرگترین دلیل نقل مکان هزینه زندگی است.

وی گفت: “ما سه برابر وام مسکن خانه خود را که در اینجا در تگزاس داریم پرداخت کردیم ، اما یک سوم فضای آن را داشتیم.” انتخاب او در مورد محل زندگی اکنون “موضوع سال” است وی می گوید ، با نزدیک شدن به مهلت مقرر ماه سپتامبر گوگل ، کارمندان می توانند بین جابجایی دفاتر ، بازگشت یا دوری تصمیم بگیرند.

اما استعداد تکنولوژیکی که شرکت های سیلیکون ولی برای آن رقابت می کنند در طول سال گذشته در سراسر کشور گسترش یافته است و همه گیری نشان داده است که واقعاً چه مقدار از مشاغل آنها از راه دور انجام می شود. با بیش از نیمی از بزرگسالان در ایالات متحده به طور کامل واکسینه شده و در معرض دید بیشتری قرار دارند ، بسیاری از این شرکت ها در حال بررسی این هستند که چه مقدار کار از راه دور را ادامه می دهند و کارمندان با توجه به میزان خواسته خود مشکل بیشتری دارند.

این نتیجه می تواند تأثیر عمده ای بر شرکت های سیلیکون ولی بگذارد ، که میلیاردها میلیارد دلار در دانشگاه ها و امتیازات برای نگه داشتن کارگران تا حد ممکن هزینه کرده اند ، و همچنین سایر شهرهای بزرگ که برای جذب استعدادها دور از قلب صنعت صنعت تلاش می کنند.

مزایا و معایب

همانطور که صنعت فناوری انتقال به دورکاری را انجام داد ، شرکتهای پیشرو آن الگوهای اولیه را برای بازگشت کارگران به دفتر (یا نه) ارائه می دهند.

“مال ما [employees] در واقع ، آنها تصورات بسیار متفاوتی از کار در خانه دارند – برای برخی از آنها تقسیم زندگی کاری در دفتر کار آسان تر است ، برای برخی دیگر اگر در خانه باشد ، دستکاری کردن راحت تر است “، گفت: نیکی کریشنامورتی ، مدیر اجرایی اوبر در مصاحبه برای CNN Business. “من فکر نمی کنم اگر همه گیر نبود ، این بینش ها را داشتیم.”

اوبر برای اولین بار در اواخر ماه مارس کارگران خود را به مقر جدید خود ، Mission Bay در سانفرانسیسکو برگرداند ، اقدامی که در طول سال ها بسیار محبوب در دفتر بود و با همه گیر شدن این بیماری به تعویق افتاد. به آنها تا سپتامبر مهلت داده می شود تا قبل از همه گیر شدن به صندلی های خود برگردند و پس از آن حداقل سه روز در هفته باید در دفتر کار باشند.

کریشنامورتی می گوید این شرکت پس از بررسی فرصت ها برای حفظ تعادل در بهره وری ، تعهد ، کار تیمی و انعطاف پذیری ضمن حفظ فرهنگ حرکت سریع خود ، این مسیر را انتخاب کرد. یک نظرسنجی از کارمندان Uber در سپتامبر گذشته نشان داد که 75٪ هنگام ورود به دفتر چند روز در هفته ، مدل ترکیبی را ترجیح می دهند.

وی گفت: “شما می توانید بیشتر برای انعطاف پذیری ، طیف کمی گسترده تری از استعدادها در همه جا بهینه کنید ، اما آیا از جادوی خود صرف نظر می کنید؟” “و ما فقط نمی خواستیم جادوی خود را کنار بگذاریم.”

نظرسنجی های داخلی Uber نشان می دهد که 75٪ از کارمندان یک مدل ترکیبی را ترجیح می دهند که چند روز در هفته ارائه شود.

فیس بوک می گوید معمولاً از کارمندان خواسته می شود که به دفتر فعلی خود بازگردند ، اگرچه ممکن است به نقش های مستقر در مکان دیگری روی بیاورند. این شرکت در بیانیه خود افزود: “همچنین گزینه ای برای كارمندان با مشاغل واجد شرایط وجود دارد كه متقاضی ارتباط از راه دور از راه دور باشند.” “ما دفاتر شلوغ و کار از راه دور سالم را به عنوان یک مصالحه نمی دانیم – ما معتقدیم که آنها می توانند در کنار هم باشند و با یک تجربه منسجم از کارمندان متحد شوند.”

توییتر به کارمندان گفت که اگر تصمیم بگیرند می توانند از راه دور “برای همیشه” کار کنند و نقش آنها مجاز است. اپل ، که گزارش شده بازگشت کارگران خود را در ماه مه سال گذشته آغاز کرده است ، به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.
کارمندان Google در سراسر جهان به کار از راه دور تا ماه سپتامبر ادامه خواهند داد ، پس از آن می توانند انتخاب کنند که آیا به دفتر قبل از همه گیری خود بازگردند ، در خارج از دفتر Google در یک شهر دیگر کار کنند یا از هرجای دیگر به طور دائم کار کنند ، اگر نقش آنها اجازه دهد ، مدیر اجرایی مدیر Sundar Pichai در یادداشتی خطاب به کارمندان در اوایل ماه جاری گفت.
پیچای گفت که انتظار دارد 60٪ از نیروهای کار این شرکت چند روز در هفته قبل از همه گیری به دفاتر خود بازگردند ، در حالی که 20٪ به دفتر دیگری منتقل می شوند و 20٪ باقیمانده از خانه کار خواهند کرد. این کمی فاصله با برنامه قبلی Google است ، جایی که همه کارمندان سه روز در هفته وارد دفتر می شوند – شبیه به Uber.
سیلیکون ولی شروع به برگرداندن کارگران به دفتر خود کرده است

به نظر می رسد صنعت فناوری برای کار از راه دور به طور نامحدود مناسب باشد ، اما سالها صرف ساختن فرهنگ همکاری و نوآوری کرده است که از آن دست نخواهد کشید ، و میلیارد های بیشماری را صرف دفاتر عظیم و پاداش هایی مانند غذای رایگان ، سالن های ورزشی و چرت زدن می کند که متقاعد می کند کارمندان وقت بیشتری را نسبت به خانه در آنجا سپری کنند.

حتما بخوانید:
دریچه دیافراگم چیست و چه کاری انجام میدهد؟

نیکلاس بلوم ، استاد اقتصاد در دانشگاه استنفورد که تحقیقات او بیشتر در زمینه کار از راه دور متمرکز است ، می گوید یک مدل ترکیبی مانند مدل Uber در حال اتخاذ است.

وی گفت: تهیه ایده های جدید و محصولات کاملاً از راه دور کار سختی است. “یک بیماری همه گیر منتشر کنید که تغییر نخواهد کرد [tech] کارمندان وقتی حداقل برای بخشی از هفته کنار هم باشند تمایل دارند که خوب کار کنند. ”

نبرد مراکز فناوری

فقط کارمندان نیستند که حرکتهای بزرگی انجام می دهند. در اوایل همه گیری ، کمی جابجایی وجود داشت شرکت ها و مدیران فناوری از منطقه خلیج فارس به شهرهای دیگر ، مانند فلوریدا و تگزاس ، به عنوان مقصدهای ویژه محبوب در حال ظهور هستند.

Hewlett Packard Enterprise (HPE)، از نوادگان شرکت سرمایه گذاری شده توسط سیلیکون ولی ، در ماه دسامبر اعلام کرد که دفتر مرکزی خود را به هوستون منتقل می کند. اوراكل ، یكی دیگر از نیروگاههای قدیمی خلیج فارس ، انتقال اواخر همان ماه به آستین را اعلام كرد. افراد برجسته منطقه ، از جمله تسلا (TSLA) ایلون ماسک ، مدیر ارشد اجرایی ، دراپ باکس (DBX) مدیر عامل شرکت Houston و سرمایه گذار برجسته Silicon Valley جیم Breyer در ماه های اخیر به پایتخت تگزاس نقل مکان کرده اند.
در نشریه CNN Business ، که آستین را به عنوان مقصدی در حال ظهور فن آوری می خواند ، بریر “فرهنگ همکاری بین رشته ای” و همچنین “دسترسی مقایسه ای ، فرهنگ فضای باز و فرصت های توسعه حرفه ای” را ذکر کرد.

فرانسیس سوارز ، شهردار میامی ماه ها به خواستگاری از کارآفرینان و سرمایه گذاران فناوری با موفقیت هایی پرداخت. صندوق تأسیس ، شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر که توسط پیتر تیل تاسیس شده ، دفتر جدید بزرگی را در شهر افتتاح کرده است ، در حالی که جان اورینگر بنیانگذار Shutterstock نیز به آنجا نقل مکان کرده است تا یک شرکت برای جوجه کشی و سرمایه گذاری در شرکت های نوپا در صحنه فن آوری ایجاد کند. در میامی.

گوگل حتی در زمان شیوع بیماری همه گیر میلیارد ها میلیارد دلار در فضای اداری جدید سرمایه گذاری می کند و مدیر عامل شرکت Sundar Pichai انتظار دارد 60٪ از کارمندان قبل از همه گیری همه گیر به دفاتر خود برگردند.
اما نشانه هایی وجود دارد که ممکن است خروج از سیلیکون ولی کمی اغراق آمیز باشد. در اوایل سال جاری ، گوگل بیش از یک میلیارد دلار وعده داده بود كه دفاتر خود را در كالیفرنیا گسترش دهد ، در حالی كه گفته می شود اپل شش ساختمان جدید را در منطقه خلیج سانی ویل اجاره كرده است كه می تواند 3000 كارمند را در خود جای دهد.
گزارشی در ماه مارس توسط شرکت سرمایه گذاری Telstra Ventures بیان کرد که 96.9٪ از شرکت های نوپا در منطقه خلیج فارس باقی مانده اند و سرمایه گذاری در VC از سال 2019 4٪ افزایش یافته است. “منطقه خلیج در سالهای بعدی همچنان مرکز فناوری خواهد بود” مارک شرمن ، شریک عمومی Telstra Ventures ، در این گزارش نوشت.

تصمیم گیری

همچنین مشخص نیست که تصمیمات گرفته شده در بدترین همه گیری چگونه می تواند به گشودن اقتصاد و زندگی مردم بچسبد.

حتما بخوانید:
باربری کاشانی اولین اتوبار با تخفیف های ویژه - باربری و اتوبار بارسنتر

یاس شاه به لس آنجلس نقل مکان کرد و در اکتبر گذشته در آنجا بزرگ شد. قبل از همه گیری ، شاه ، که در شرکت نرم افزاری VMWare کار می کند ، از خانه خود در سانفرانسیسکو به دفاتر شرکت پالو آلتو می رود ، سفر به کار که به گفته وی “بسیار دشوار” است.

وی گفت: “همه گیری همه این ایده را خرد کرد که شما باید در جایی که هستید باشید”.

هنوز هم ، شاه می گوید كه خروج او از دره سیلیكون همیشه موقتی بوده است – بسیاری از چیزهای او هنوز در سانفرانسیسكو نگهداری می شود. پس از همه ، او می گوید ، اگر شما می خواهید در فن آوری کار کنید ، پس از آن Bay Bay بهترین موقعیت های شغلی است. این مرکز تا حد زیادی به عنوان بزرگترین قطب انرژی فناوری باقی مانده است و سلاح های بزرگی مانند گوگل ، فیس بوک و اپل هنوز مقرهای عظیم خود را در آنجا دارند. اما او مطمئن نیست که آیا در دراز مدت در آنجا زندگی خواهد کرد زیرا هزینه آن بسیار زیاد است.

او می گوید: “راستش من نمی دانم.” “من به دنبال تغییر بسیاری از چیزها هستم.”

گوگل با وجود افزایش کار از راه دور ، فضای اداری خود را دو برابر می کند
همچنین نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد منطقه در حال شروع به بازگشت است. گزارش یک شرکت املاک و مستغلات CBRE ماه گذشته گفت: به نظر می رسد اجاره در مراکز عمده فناوری ایالات متحده ، از جمله سانفرانسیسکو ، سان خوزه ، کوپرتینو (خانه اپل) و کوهنورد ویو (خانه گوگل) ، از سال گذشته دوباره افزایش یافته است.

کالین یاسوکوچی ، مدیر مرکز بینش های فنی CBRE ، به CNN Business گفت: و با توجه به اینکه همه گیر شدن میزان وابستگی ما به فناوری سرعت بخشیده است ، شرکت های بزرگ فناوری احتمالاً زمینه را برای رشد سریع تر فراهم می کنند.

فیس بوک می گوید & quot؛  دفاتر زنده و کار از راه دور سالم به عنوان یک مصالحه.  & نقل قول

کریشنامورتی گفت که اوبر قبل از اینکه با رویکرد سه روزه خود در هفته موافقت کند ، تمام گزینه های ممکن را بررسی می کند ، اما از کمبود شرکت های سیلیکون ولی – به خصوص استارت آپ های کوچکتر که تصمیم می گیرند کاملاً از راه دور دور شوند ، نگران است.

وی گفت: “من نگران هستم كه در مقطعی آنها بهره وری خود را از دست بدهند زیرا آنها این رابطه را ایجاد نكرده اند.” “اگر این راه را شروع کنید ، تغییر فرهنگ واقعاً دشوار است … و من فقط فکر می کنم که آیا همه گیری و این رفتاری که سخت تر شده است باعث می شود مردم فکر کنند که می توانند همه کارها را از راه دور انجام دهند و سپس هنوز هم آنها به دیوار آجری برخورد می کنند از نو. “

با نزدیک شدن به آخرین مهلت تصمیم گیری ، اکرم یک لیست طولانی از موافقان و مخالفان دارد. وی گفت ، سیاست جدید گوگل دلایل بیشتری برای بازگشت به کالیفرنیا اضافه می کند. اگر او بتواند در منطقه قابل دسترسی تری بماند ، مایل است کمی دورتر رانندگی کند تا چند روز در هفته به دفتر برسد.

وی گفت: “من واقعاً خوشحال شدم که دیدم آنها به تقاضا گوش می دهند و برای تغییر اوضاع باز هستند.”


منبع: pezeshk-khabar.ir