سود فیس بوک در میان کنترل فزاینده 53٪ جهش کرداین شرکت روز چهارشنبه اعلام کرد که در سه ماه گذشته سال گذشته 11.2 میلیارد دلار سود گزارش کرده است که بیش از 50 درصد نسبت به سال قبل افزایش دارد. فیس بوک (FB)درآمد در سه ماهه گذشته با رشد 33 درصدی به حدود 28 میلیارد دلار رسید که نشان دهنده پایداری تجارت تبلیغاتی اصلی آن با وجود بیماری همه گیر است.

این شرکت با ترکیب برنامه های مختلف فیس بوک ، از جمله اینستاگرام ، مسنجر و واتس اپ ، ماهانه 3.3 میلیارد کاربر فعال گزارش می دهد که سالانه 14 درصد افزایش دارد.

مارک زاکربرگ ، مدیر عامل فیس بوک در بیانیه ای گفت: “ما پایان سال خوبی داشتیم زیرا مردم و مشاغل همچنان از خدمات ما در این اوقات دشوار استفاده می کردند.”

اگرچه فیس بوک سال را با یادداشت قوی به پایان رساند ، اما یک بار دیگر نسبت به چالش های سال آینده هشدار داد ، از جمله “فضای نظارتی در حال تکامل” و همچنین تغییرات قریب الوقوع در نرم افزار آیفون که به گفته وی به تجارت تبلیغاتی آن لطمه می زند.

ده ها ایالت و دولت فدرال ماه گذشته از فیس بوک شکایت کردند و ادعا کردند که این غول شبکه های اجتماعی از سلطه خود در بازار دیجیتال سوused استفاده کرده و رفتارهای ضد رقابتی داشته است.
فیس بوک همچنین به مبارزه با گسترش محتوای مضر در سیستم عامل خود ادامه می دهد. گروه نظارت فنی کشف کرد ، علیرغم سرکوب متعاقب آشوبهای کاپیتول در 6 ژانویه ، پست های ترویج خشونت در هفته تحلیف در فیس بوک گسترش یافته است.

جسی کوهن ، تحلیلگر ارشد در Investing.com ، گفت: “علیرغم موارد منفی تبلیغات و ضد انحصار ، به نظر می رسد هیچ چیز قادر به جلوگیری از آنچه مهمترین بستر تبلیغاتی در جهان است نیست.”


منبع: pezeshk-khabar.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>