سود حاصل از Tencent Q1: این شرکت نتایج چشمگیری می دهد اما سهم نزولی دارد


غول بازی و رسانه های اجتماعی چینی روز پنجشنبه گفت که درآمد 25٪ جهش کرد و به 135.3 میلیارد یوان (حدود 21 میلیارد دلار) رسید برای سه ماهه منتهی به مارس نسبت به مدت مشابه سال گذشته.

سود با 65 درصد جهش به 47.8 میلیارد یوان (7.4 میلیارد دلار) رسید که بهتر از پیش بینی تحلیلگران است که به کمک نرخ بهره پایین تر و رشد در تجارت پررونق بازی آن کمک می کند.

این شرکت همچنین روز پنجشنبه اعلام کرد که سرمایه خود را در “ویژگی های جدید” مانند تولید بازی ها و محتوای ویدئویی به صورت کوتاه افزایش خواهد داد.
طبق گفته هائو هونگ ، رئیس تحقیق در BOCOM International ، بخش اوراق بهادار بانک ارتباطات چین ، این ممکن است برخی از سرمایه گذاران را بازدارنده کند. Tencent (TCEHY) سهام جمعه در هنگ کنگ به 4٪ کاهش یافت.

هونگ گفت: “مردم اساساً به دنبال بهانه هایی برای گرفتن سهام خود در این شرکت هستند.” “همیشه یک خطر همراه با سرمایه گذاری های جدید وجود دارد ، بنابراین برخی از مردم ممکن است بخواهند از توده مردم پول بگیرند.”

سرمایه گذاران همچنین ممکن است نگران باشند که این شرکت ممکن است با نوعی موشکافی جدی روبرو شود که قبلاً برخی از بهترین بازیکنان کشور از جمله علی بابا (مادر بزرگ).
سهام Tencent از ابتدای سال جاری تاکنون 4٪ افزایش یافته است ، اما با افزایش سرکوب دولت چین حدود 23٪ از اوج خود در اواخر ژانویه کاهش یافت. با این حال ، هونگ گفت ترس نظارتی می تواند اغراق آمیز باشد.
Alibaba جک ما که زمانی به عنوان یکی از بزرگترین داستانهای موفقیت در چین دیده می شد ، اکنون به یک داستان هشدار دهنده تبدیل شده است. ماه گذشته به دلیل رفتار انحصاری رکورددار 2.8 میلیارد دلار شد.
رشد فروش علی بابا اما رشد در ابر رو به کندی است
این امر پس از آن اتفاق افتاد که شرکت فرعی فناوری مالی علی بابا ، مورچه گروه ، مجبور شد پیشنهاد عمومی 37 میلیارد دلاری سال گذشته را به هنگام تعویق انداختن ما در آب گرم با تنظیم کننده ها به تعویق بیندازد. بعداً به مورچه نیز دستور داده شد كه عملكرد خود را به شدت بررسی كرده و به یك هلدینگ مالی تحت كنترل بانك مركزی تبدیل شود.

از آن زمان ، Tencent دائماً درگیر صلیب است و اعصاب سرمایه گذاران را پاره می کند.

حتما بخوانید:
بهترین راه یادگیری لباس بچگانه

مسائل نظارتی

در ماه مارس ، مدیر عامل شرکت Ma Huateng ، معروف به Pony Ma ، با مقامات ضد انحصاری چین دیدار کرد. در آن زمان Tencent در بیانیه ای تأکید کرد که این گردهمایی “داوطلبانه” و “جلسه منظم” بود ، اگرچه سهام آن روز سقوط کرد.

طی چند هفته گذشته ، تنظیم کننده گان به اعمال سختگیرانه در مورد ده ها شرکت فناوری ادامه داده اند.

به عنوان مثال ، در آوریل ، مدیران 34 شرکت فناوری ، از جمله Tencent ، برای ملاقات با مقامات فراخوانده شدند ، آنها از آنها خواستند که به هشدار Alibaba توجه کنند و رفتارهای ضد رقابتی را متوقف کنند.
که در همان ماه ، Tencent یکی از 13 شرکتی بود که ناظران چینی دستور رسیدگی به “برجسته ترین مشکلات” واحدهای مالی خود را دادند. (علاوه بر داشتن WeChat ، برنامه پیام رسان فراگیر ، Tencent به دلیل تسلط بر پرداخت های آنلاین کشور از طریق بستر WeChat Pay خود که دارای صدها میلیون کاربر است نیز مشهور است.
چین به Tencent و سایر شرکت های بزرگ فناوری دستور داده است که تجارت مالی خود را محدود کنند
این اقدام که نشان می داد پکن مصمم است اقدامات تاریخی خود را گسترش دهد ، دوباره سهام Tencent را در آن زمان کاهش داد.

رئیس جمهور Tencent ، مارتین لاو روز پنجشنبه در فراخوانی از تحلیلگران به این موضوع پرداخت و تأكید كرد كه این شركت “بسیار متمرکز بر رعایت قوانین است.”

“ما بسیار روی مدیریت ریسک متمرکز هستیم. از نظر اندازه بسیار خود محدود هستیم [some of] محصولات مالی ما ، به ویژه در بخش وام ها “، وی افزود.

“بنابراین هنگامی که ما به بررسی داخلی می پردازیم و وقتی کارهایی را که باید انجام شود برای اطمینان از مطابقت با روحیه تنظیم کنندگان بررسی می کنیم ، فکر می کنم در واقع قابل کنترل است.”

عابران پیاده که در مارس از کنار تابلوی Tencent در مقر شرکت در شنژن عبور می کنند.
این هفته، موسیقی Tencent (TME)، شرکت تابعه شرکت ذکر شده در ایالات متحده ، همچنین گفت که بیشتر مورد توجه قرار گرفته است از تنظیم کننده های چینی.

مدیر ارشد استراتژیک تونی ییپ هنگام فراخوان سود گفت: “در ماه های اخیر ، ما نظارت نظارتی پیشرفته ای را از مقامات مربوطه دریافت کرده ایم و به طور فعال با نهادهای نظارتی مربوطه همکاری و ارتباط برقرار می کنیم.”

حتما بخوانید:
اطلاعیه سازمان صدا و سیما: بنزین گران نمی شود

“ما متعهد هستیم که تمام قوانین و مقررات قابل اجرا ، از جمله مقررات مربوط به ضد انحصار را رعایت کنیم.”

رشد بازی های ویدیویی

با آخرین دستاوردها ، تحلیلگران به ویژه تحت تأثیر تجارت بازی Tencent قرار گرفتند که در سال 2020 با سرعت فوق العاده ای متورم شد و همچنان رشد چشمگیری را نشان می دهد.

بسیاری از ناشران بازی های ویدئویی در حالی که همه گیر می شوند و از آنجا که مردم بیشتر در خانه می مانند ، از رونق بهره مند می شوند و تحلیلگر برنشتاین خاطرنشان می کند که پذیرش تنسنت از این واحد در سه ماهه اخیر تقریباً با آنچه “سال گذشته در طول کوید” به ارمغان آورد ، مصادف است.
Tencent بزرگترین شرکت بازی سازی در جهان است ، به خصوص با بازی محبوب موبایل PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) معروف است.

این شرکت گفت که درآمد حاصل از تجارت بازی های آن از ژانویه تا مارس به 17٪ به 43.6 میلیارد یوان (6.8 میلیارد دلار) رسیده است ، “عمدتا به دلیل رشد درآمد از بازی های تلفن همراه ما در سراسر جهان ، از جمله افتخار پادشاهان ، PUBG Mobile و Peacekeeper Elite ، به عنوان و همچنین عناوینی مانند Moonlight Blade Mobile که اخیراً منتشر شده است. “

به طور کلی ، زو گفت ، “ما استدلال می کنیم که این مجموعه ای جامع از نتایج بود.”


منبع: pezeshk-khabar.ir