[ad_1]

آمازون (AMZN) بنیانگذار توسط رئیس کمیته بودجه برنی سندرز دعوت شد ، سخنگوی سناتور مایک کاسکا ، به CNN تأیید کرد.

دفتر بزوس به کمیسیون تأیید کرد که دعوت نامه را دریافت کرده است ، اما اینکه آیا قصد شرکت در جلسه دادرسی را دارد ، تأیید نکرد. طبق قانون او مکلف به این کار نیست. آمازون بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

واشنگتن پست ابتدا خبر دعوت سندرز را گزارش داد.

ساندرز به سی ان ان گفت: “جف بزوس ، ثروتمندترین مرد جهان ، از بسیاری جهات نمادی از سرمایه داری نامحدود است که امروز در آمریکا می بینیم.”

“من از او دعوت کردم تا در جلسه استماع کمیته بودجه درباره نابرابری درآمد و ثروت شهادت دهد تا برای مردم آمریکا توضیح دهد که چرا فکر می کند برای او مناسب است که پول زیادی را صرف کند ، منکر شأن اقتصادی کارگران آمازون در بسمر که می خواهند یک اتحاد تشکیل داد تا اینکه در طی همه گیر شدن 78 میلیارد دلار ثروتمندتر شد و هم اکنون 183 میلیارد دلار ارزش دارد. “

بزوس ماه گذشته اعلام کرد که اواخر امسال از سمت مدیرعاملی آمازون کناره گیری خواهد کرد.
بایدن از کارگران آمازون که رای عمده اتحادیه را دارند پشتیبانی می کند

تلاش برای ادغام مرکز پیاده سازی آمازون در بسمر ، آلاباما ، به کانون اصلی درگیری فزاینده بین شرکت های آمریکایی و گروه های کارگری برای ادغام در شرکت ها و کشورهایی تبدیل شده است که با چنین تلاشی مخالف هستند. نتایج انتخابات نوامبر اتحادیه ها را به گسترش تشویق کرد و رئیس جمهور جو بایدن حمایت خود را از کارگران تلاش برای سازماندهی در آلاباما ارائه داد.

این اولین بار نیست که ساندرز تلاش می کند تا رهبری شرکت ها را در بالاترین رده های خود به چالش بکشد. در جریان مبارزات انتخاباتی خود برای نامزدی دموکرات ها برای ریاست جمهوری ، سندرز به بنتونویل ، آرکانزاس سفر کرد و صحبت کرد والمارت (WMT)جلسه سالانه سهامداران در مورد نگرش شرکت نسبت به کارگران.

سندرز قطعنامه ای را برای حضور یک کارمند در هیئت مدیره و افزایش حداقل دستمزد شرکت پیشنهاد داد. قطعنامه شکست خورد.

سندرز در نقش جدید خود به عنوان رئیس کمیته بودجه ابزاری قدرتمند برای رفع نگرانی ها در مورد نابرابری اقتصادی دارد. وی تلاش کرد تا با استفاده از تصویب بودجه افزایش حداقل دستمزد فدرال به 15 دلار در ساعت را در بسته کمک های کوید قرار دهد ، اما این طرح توسط یک قانونگذار سنا برگشت داده شد. سندرز قول داد ماموریت وی برای افزایش حداقل دستمزد پایان نیافته باشد. وی گفت اگر جمهوری خواهان از حمایت از این افزایش خودداری کنند ، در آینده سعی می کند از مصالحه برای پذیرش آن استفاده کند.
به همین دلیل سال 2021 می تواند سال بزرگی برای اتحادیه های کارگری باشد

جمهوریخواهان همچنان در تلاش برای گسترش اتحادیه های صنفی در سراسر کشور و تغییر قوانینی در ایالت های سرخ که مانع اجبار کارگران برای پیوستن به اتحادیه ها می شوند ، تردید دارند. مارکو روبیو ، سناتور حزب جمهوری خواه فلوریدا ، مقاله ای به USA Today ارسال کرد و گفت که ایجاد یک اتحاد در کارخانه آمازون در آلاباما منجر به مشاغل کمتر و دستمزد پایین تر خواهد شد.

“روابط کار رقابتی معمولاً مضر است. وقتی یک شرکت آمریکایی خوب باشد – به عنوان مثال ، برخی از تولیدکنندگان اتومبیل آمریکایی – روابط رقابتی با آسیب دیدن نیروی کار و مدیریت روبرو می شود و باعث می شود صنعت آمریکا به دلیل رقابت خارجی از بین برود. و اغلب اوقات حق تشکیل در عمل ، اتحادیه شرط لازم برای صاحبان مشاغل است که به برگزارکنندگان چپگرای اجتماعی اجازه می دهند مشاغل خود را تصاحب کنند. “

با این حال ، سناتور فلوریدا با سندرز در مورد بزوس و آمازون موافقت کرد ، که آنها را به استفاده از “استراتژی های ضد رقابت برای روانکاری مشاغل کوچک” متهم کرد.

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر