سالی که دنیا منتظر بهتر شدن Big Tech شد

[ad_1]

اگرچه بسیاری از این پیشرفت ها در هفته های اخیر به سرعت پیشرفت کرده اند ، اما تمایل به مهار Big Tech چیز جدیدی نیست. برای سالها ، دولت ها با نفوذ عظیم این شرکت ها در اقتصاد آنلاین و جریان اطلاعات دیجیتالی با ارزش روز افزون مبارزه کرده اند.

اما جریمه های هنگفت ضد انحصاری ، قوانین سنگین محافظت از داده ها و جلسات جلسات بی پایان در کنگره نتوانستند شرکت های فناوری را برپا داشته باشند و اکنون سیاستمداران اعلام کرده اند که می خواهند برای جلوگیری از سو abuse استفاده از بازار و انفجار محتوای آنلاین مضر و اطلاعات غلط ، اقدامات بیشتری انجام دهند. .

تنظیم کنندگان Big Tech این هفته را فعال کردند.  حالا وقت خبرهای خوب است

دیپان گوش ، مدیر مشترک برنامه سیستم های دیجیتال و پروژه دموکراسی در مدرسه هاروارد کندی ، گفت: پیشرفت در زمینه محاسبات ، ذخیره سازی داده ها و اتصال جهانی دیجیتال به شرکت های بزرگ فناوری اجازه داده است تا اندازه خود را افزایش دهند. اکنون تعداد انگشت شماری از این شرکت ها سیستم های پیشرفته هوش مصنوعی را توسعه داده اند که به آنها کنترل بی سابقه ای بر محتوا ، تبلیغات و داده های شخصی داده است.

غوش افزود: “این همیشه اجتناب ناپذیر بوده است ، اما هنگامی که شما یک زمینه سبز و باز برای نوآوری در بازار داشته باشید ، برخی موتورها وجود خواهند داشت.” “ما شاهد ظهور برخی از انحصارات خواهیم بود و این در 10 سال گذشته اتفاق افتاده است.”

اگرچه به نظر می رسد این مقررات سرکوبگرانه جهانی به یک باره در حال آشکار شدن است ، اما تحلیلگران خاطرنشان می کنند که هر یک از قدرت های بزرگ جهان دلایل خاص خود – و گاهاً رقابتی – را برای گسترش نظارت بر صنعت فناوری دارند.

ایالات متحده و اروپا تلاش خود را معطوف به محدود کردن قدرت قدرتمندترین شرکتهای آمریکایی کرده اند. اما در چین ، جایی که گوگل و فیس بوک سال هاست از ورود به بازار جلوگیری می شود ، مقامات به دنبال راه هایی برای اعمال کنترل دقیق تر بر غول های فنی خود هستند.

سیل دعاوی در ایالات متحده

دولت ایالات متحده مدتی است که در مورد Big Tech تحقیق می کند.

به عنوان مثال ، یک دادخواست بزرگ فدرال در ماه اکتبر علیه گوگل با یک سال ممیزی ضد انحصاری شرکت دنبال شد. و طی ماه ها ، مقامات ایالات متحده حتی بیشتر از این هم قدم برداشته اند.
ده ها کشور پیش از این به دلیل ادعای انحصار غیرقانونی این شرکت در بازارهای جستجوی آنلاین و جستجوی تبلیغات ، علیه Google گوگل شکایت کرده اند. فیس بوک نیز با چنین برخوردی روبرو شده است و اکنون با پرونده های ضد انحصاری مضاعفی روبرو شده است که غول رسانه های اجتماعی را به سوusing استفاده از سلطه خود در بازار دیجیتال متهم می کند.
10 کشور از گوگل به دلیل رفتارهای ضد رقابتی شکایت کرده اند

در حالی که سرکوب تحت هدایت ایالات متحده این شرکت ها را به یک پایه ضد انحصاری تبدیل کرده است ، این فشار در میان س questionsالات گسترده تری در مورد تأثیر آنها بر دموکراسی و جریان اطلاعات آنلاین وجود دارد. اطلاعات نادرست و ادعاهای سوگیری در خط مقدم نگرانی ها درباره انتخابات اخیر آمریکا قرار گرفت.

مایکل ویت ، استاد ارشد استراتژی و تجارت بین الملل در INSEAD ، یک مدرسه تجارت بین الملل ، گفت: “من فکر می کنم اساساً آنچه شما می بینید … اساساً این سوال است که چه کسی این اطلاعات را کنترل می کند و بنابراین دسترسی به رای دهندگان را کنترل می کند.”

پیش بینی چگونگی حل این موارد دشوار است. برخی از استدلال هایی که اکنون دولت آمریکا در تلاش است مطرح کند – از جمله اینکه خریدهای فیس بوک از اینستاگرام و واتساپ به آن امکان داده است رقابت را از بین ببرد – ممکن است تأیید نشود ، زیرا این خریدها سالها پیش توسط مقامات مجاز بود.

نبرد قانونی برای شکستن فیس بوک در جریان است.  حالا قسمت سخت فرا می رسد

جنیفر نیوست ، معاون رئیس جمهور و مشاور عمومی فیس بوک در اوایل ماه جاری در بیانیه ای گفت: “دولت اکنون می خواهد با ارسال یک اخطار هولناک به تجارت آمریکا مبنی بر عدم فروش نهایی ، کاری انجام دهد.”

و تحلیلگران اظهار داشتند كه ممكن است ایالات متحده تمایلی به اعمال فشارهای دیگر مانند قانون جدید بر صنعت فناوری نداشته باشد.

ویت با استناد به قدرت بزرگی که غول های فناوری سیلیکون ولی در اروپا و جاهای دیگر دارند ، گفت بعید است آمریکا بخواهد مقررات ضد انحصاری را به قیمت از دست دادن قدرت بر روی جریان اطلاعات در بسیاری از مناطق دیگر جهان اعمال کند.

وی افزود: “من فکر می کنم در برابر هر تلاشی برای انجام هر کاری به هر روشی که در واقع بتواند این امتیاز را برای ایالات متحده از بین ببرد ، مقاومت قابل توجهی خواهد داشت.”

دستیابی به تعادل در اروپا

در آن سوی اقیانوس اطلس ، سالهاست که مقامات متمرکز بر بازداشت در شرکت های فناوری هستند. مقررات عمومی حفاظت از داده های اتحادیه اروپا (GDPR) – قانونی در مورد محرمانه بودن اطلاعات شخصی – در سال 2018 تصویب شد و به مردم امکان کنترل بیشتری بر نحوه جمع آوری و استفاده از اطلاعات شخصی آنها می دهد.
اروپا تهدید می کند اگر Big Tech طبق قوانین جدید عمل نکند ، شکسته خواهد شد
امسال اروپا نشان داد که می خواهد حتی سختگیرانه تر شود. کمیسیون اروپا اوایل این ماه مجموعه ای از پیش نویس های سیاست را منتشر کرد که به نهادهای نظارتی اختیار گسترده ای برای تصاحب غول های فناوری ایالات متحده می دهد ، جریمه های هنگفتی را تهدید می کند و احتمال تجزیه یا ممنوعیت مجرمان متخلف را افزایش می دهد.

انگلستان که اوایل امسال از اتحادیه اروپا خارج شد ، برنامه های خاص خود را دارد. شرکت های فناوری که نتوانند توزیع محتوای غیرقانونی را حذف یا محدود کنند ، تا 10٪ از فروش سالانه خود جریمه می شوند.

اولیور داودن ، وزیر دیجیتال انگلیس ، در اوایل ماه گذشته در بیانیه ای گفت: “من یک حرفه بی شرمانه هستم ، اما این نمی تواند به معنای رایگان بودن فناوری برای همه باشد.” “ما در حال ورود به دوره جدیدی از پاسخگویی به فناوری برای محافظت از کودکان و مصرف کنندگان آسیب پذیر ، بازگرداندن اعتماد به نفس در صنعت و ثبت قانون تضمین های آزادی بیان هستیم.”

ویت از INSEAD خاطرنشان كرد كه حمایت قاطع سیاسی در اروپا برای اقدام وجود دارد. اما وی افزود که توانایی های اروپا کمی محدود است. به هر حال ، شرکت های فناوری در چهارراه اتحادیه اروپا در ایالات متحده مستقر هستند.

وی افزود: “من فکر می کنم آنها مدتی را صرف تلاش برای دستیابی به موضوعی خواهند کرد که از یک طرف ضد آب باشد.” “و سپس ، از طرف دیگر ، چیزی که ایالات متحده را عصبانی نمی کند.”

حفظ کنترل در چین

پکن فشار اقدامات نظارتی بیشتر را از دست نداده است ، اگرچه این کشور از نظر صنعت فناوری راهی بسیار متفاوت به غرب را در پیش گرفته است.

ناتان بوش ، رئیس ضد انحصار و رقابت برای آسیا در DLA Piper ، گفت: “در چین ، شما با مجموعه دیگری از بازیکنان روبرو هستید که در خانه بزرگ می شوند.”

مدت هاست که شرکت های آمریکایی مانند گوگل و فیس بوک از اقتصاد چین مستثنی شده اند و به شرکت های محلی اجازه می دهند علی بابا (مادر بزرگ)، Tencent (TCEHY) و دیگران برای پیشرفت.

بوش افزود: “تنظیم كنندگان رقابت چین با همان موضوعاتی روبرو خواهند شد كه بقیه جهان را می بینند ، اما این مجموعه متفاوت است و شما در واقع هرگونه نگرانی در مورد سرمایه گذاری خارجی و دسترسی به بازار را در نظر می گیرید زیرا درب آن از قبل بسته شده است.”

پکن به تازگی IPO گروه مورچه ها را کشیده تا به جک ما نشان دهد که واقعاً چه کسی مسئول است

رهبران ارشد سیاسی این کشور نگرانی های ضد انحصارطلبی را به عنوان مشکلی مهم با هدف 2021 برجسته کرده اند. در جلسه ای در 11 دسامبر ، دفتر سیاسی حزب کمونیست چین – عالی ترین نهاد تصمیم گیرنده – متعهد به پیشبرد اصلاحات ، “تقویت ضد انحصار و جلوگیری از گسترش بی نظم سرمایه. “

هنوز زود است که بگوییم مبارزات پکن تا کجا می تواند پیش رود. بوش گفت که انتظار دارد چین ، در میان موارد دیگر ، روی موضوعات حمایت از حقوق مصرف کننده تمرکز کند. به نظر می رسد این اتفاق قبلاً افتاده است: همین هفته گذشته ، بهترین تنظیم کننده بازار چین نمایندگانی از Alibaba ، Tencent ، JD.com و دیگر شرکت های بزرگ اینترنتی را احضار کرد و آنها را از ریختن کالا با قیمت های نامعقول پایین ، ایجاد انحصارها و سوusing استفاده هشدار داد. با داده های کاربر برای سود. وی همچنین گفت که رفتار انحصاری ادعایی علی بابا را بررسی خواهد کرد.

بوش و دیگران همچنین خاطر نشان كردند كه دولت مرکزی چین در صورت تمایل به كنترل شركتهای فن آوری خود علاوه بر قانون رقابت مرسوم از ابزارهای زیادی نیز برخوردار است.

به عنوان مثال ، IPO گروه مورچه ای Ma’s را در نظر بگیرید که پس از ملاقات میلیاردر چینی با مقامات دولتی پس گرفته شد و اکنون با احتمال تعمیرات اساسی روبرو است. بیش از یک هفته قبل از لغو پیشنهاد ، ما علناً از تنظیم کنندگان چینی انتقاد کرد که نوآوری را خفه کرده اند زیرا آنها بسیار خطرناک بودند.

ویت گفت: “در پایان ، این امکانات بی پایان هستند.” “هدف لزوماً افزایش رقابت در مناطق مختلف نیست. هدف این است كه اطمینان حاصل شود [Chinese Communist Party] در قدرت باقی می ماند. “

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakit