سازندگان تراشه از دولت بایدن می خواهند که در تولید ایالات متحده سرمایه گذاری کند


تلاش ها می تواند به حل موارد مهم کمک کند در حال حاضر کمبود ریز تراشه ها صنایع را از اتومبیل ها گرفته تا بازی های ویدیویی فرا گرفته است. همچنین می تواند نگرانی های دیرینه در مورد کاهش ظرفیت ایالات متحده برای تولید این قطعات اصلی الکترونیکی را برطرف کند.
رهبران صنعت ، از جمله اینتل (بین المللی)، AMD (AMD) و کوالکام (QCOM) روز پنجشنبه نامه ای برای رئیس جمهور جو بایدن فرستاد و از او خواستار بودجه تولید نیمه هادی ها و تحقیقات در برنامه های دولت خود برای بهبود اقتصادی از بیماری همه گیر شود.
(نیمه هادی ها) باعث می شود فناوری های مورد نیاز برای دستیابی به اهداف Build Back شما بهتر شوند ، از جمله حمل و نقل هوشمندانه و ایمن تر ، دسترسی بیشتر به باند پهن ، انرژی پاک تر و شبکه انرژی کارآمد تر ، در حالی که مشاغل پردرآمد را برای آمریکایی ها فراهم می کنید و پایه تولید پیشرفته ما را تقویت می کنید ، “این گروه در نامه ای گفت ، افزود كه تولید پایدار تراشه در ایالات متحده برای” افزایش امنیت ملی ما “مهم است.

سخنگوی کاخ سفید ، جن پسکی روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که دولت در تلاش است تا با شناسایی نقاط خفگی احتمالی در زنجیره تأمین و کار فعالانه با ذینفعان اصلی صنعت و شرکای تجاری ما ، برای رفع کمبود تراشه تلاش کند تا اکنون کارهای بیشتری انجام دهد.

وی افزود كه بایدن همچنین در نظر دارد كه به مدت طولانی از این صنعت حمایت كند.

پسکی گفت که در هفته های آینده ، بایدن یک دستورالعمل اجرایی برای “انجام یک بازنگری جامع در زنجیره های تامین حیاتی” ، از جمله نیمه هادی ها را امضا می کند.

یک صنعت مهم هم برای فناوری و هم برای دفاع

اظهارات پساکی و نامه رهبران صنعت به بایدن در زمان کمبود بحرانی نیمه هادی جهانی است. سازندگان خودرو نیز به ویژه آسیب دیده اند آب کم عمق (F)و جنرال موتورز (جنرال موتورز) برخی از گیاهان خود را به طور موقت تعطیل کرده اند. تحلیلگران این را می دانند فولکس واگن (VLKAF)– بزرگترین شرکت اتومبیل سازی در جهان – ممکن است 4 درصد از کل تولید جهانی خود را برای سه ماه اول سال به دلیل کسری کسر کند.
GM به دلیل کمبود تراشه ، زمان خرابی را در سه کارخانه افزایش می دهد

این کمبود باعث فوریت گفتگوی طولانی مدت شامل قانونگذاران و سازندگان تراشه در مورد لزوم افزایش می شود ظرفیت ساخت نیمه هادی آمریکایی.

مقامات و فعالان آمریكایی در این صنعت نگران هستند كه اگر تولید نیمه هادی داخلی گسترش نیابد ، این می تواند به امنیت ملی آسیب برساند ، زیرا میكروچیپ های مدرن دارای كاربردهای مهم نظامی و دفاعی هستند.
در حال حاضر ، صنعت بیشتر به تولیدات خارجی متکی است ، عمدتا از تایوان ، کره جنوبی و چین. مقامات نگران عواقب تمرکز تولید برای این صنعت مهم در منطقه ای هستند که چین رقیب ایالات متحده ، که برای تسلط آمریکا برای سلطه فناوری می جنگد ، نفوذ زیادی دارد.
تابستان گذشته ، اینتل گفت که در حال مذاکره با دولت ایالات متحده در مورد چگونگی “تقویت منابع داخلی” فناوری میکرو الکترونیک است. TSMC (TSM)، یکی دیگر از سازندگان بزرگ تراشه ، از برنامه خود در ماه مه برای ساخت یک کارخانه 12 میلیارد دلاری در آریزونا خبر داد.

رهبران صنعت نیازهای بسیار بیشتری می گویند ساخته شدن.

حتما بخوانید:
او از سال 2022 به نمایندگی از ایتالیا شروع کرد

مدیران عامل روز پنجشنبه در نامه ای به بایدن گفتند: “سهم ما از تولید نیمه هادی جهانی به طور مداوم از 37٪ در سال 1990 به 12٪ امروز کاهش یافته است.” کارشناسان می گویند در حالی که سهم ایالات متحده از تولید تراشه های جهانی کاهش یافته است ، میزان چین تا حدود 12٪ افزایش یافته است.

این گروه نوشت: “این بیشتر به این دلیل است كه دولت های رقبای جهانی ما مشوق ها و یارانه های قابل توجهی را برای جذب ظرفیت تولید جدید نیمه هادی ارائه می دهند ، در حالی كه ایالات متحده این كار را نمی كند.” در نتیجه ، آنها گفتند ، “رهبری فناوری ایالات متحده در معرض خطر برتر بودن در فن آوری های آینده ، از جمله هوش مصنوعی ، 5G / 6G و محاسبات کوانتومی است.”

به عنوان بخشی از آخرین لایحه دفاعی سالانه که در پاییز سال گذشته تصویب شد ، معروف به قانون مجوز دفاع ملی ، كنگره ماده ای به نام CHIPS را برای آمریكا تصویب كرد كه به دولت این اختیار را می دهد كه مشوق هایی را برای ساخت نیمه هادی ارائه دهد و در تحقیقات مرتبط سرمایه گذاری كند.
اینتل می خواهد به کارمندان آمریکایی در تحریک تولید تراشه در خاک آمریکا کمک کند

این گروه صنعتی قانون CHIPS را “گام اولیه مهم” خواند و از بایدن خواست تا بودجه ای را برای چنین مشوق هایی از جمله اعتبارات مالیاتی یا کمک های مالی ، به عنوان بخشی از برنامه های بهبود و زیرساخت های دولت وی اختصاص دهد.

این گروه گفت: “دولت شما با همکاری با کنگره در حال حاضر فرصتی تاریخی برای تأمین بودجه این اقدامات برای تحقق بخشیدن به آنها دارد.” “ما معتقدیم که برای جبران چالش هایی که با آن روبرو هستیم ، اقدام جسورانه ای لازم است. هزینه های بی عملی زیاد است.”

این هفته ، شورای تجارت فناوری اطلاعات نامه مشابهی را به بایدن فرستاد و از او خواست كه “بودجه قابل توجهی” برای قانون CHIPS را به عنوان بخشی از پیشنهاد بودجه خود برای سال مالی آینده در نظر بگیرد.

چنین پیشنهادی می تواند آموزنده باشد وقتی دولت بایدن بررسی زنجیره های تامین کننده نیمه هادی را انجام می دهد – بخشی از دستورالعمل برنامه ریزی شده Psaki گفت که در هفته های آینده امضا می شود.

حتما بخوانید:
Tencent Q4 2020: سود جهش می کند ، اما سرمایه گذاران نگران اقدامات نظارتی پس از علی بابا هستند

پسکی گفت: “این بررسی به شناسایی اقدامات فوری که می توانیم انجام دهیم ، از بهبود تولید فیزیکی این اقلام در ایالات متحده تا همکاری با متحدان برای ایجاد یک پاسخ هماهنگ به نقاط ضعف و موانعی که کارگران آمریکایی آسیب می بینند ، متمرکز خواهد شد.”


منبع: pezeshk-khabar.ir