رقیب SpaceX OneWeb پس از ورشکستگی دوباره وارد عمل شده استروز جمعه سی و شش ماهواره با یک موشک روسی سایوز که OneWeb از شرکت هوافضای اروپایی Arianespace خریداری کرده به مدار رفت.

این ماهواره ها با اشاره به مشکلات تأمین اعتبار اضافی به دلیل محکم بستن کمربندهای سرمایه گذاران در روزهای ابتدایی بیماری همه گیر Covid-19 ، به 74 ماهواره دیگر راه اندازی شده توسط OneWeb قبل از اعلام ورشکستگی در ماه مارس می پیوندند. بزرگترین واسطه مالی OneWeb در بیشتر طول عمر خود سافت بانک بود که تحت فشارهای فزاینده سرمایه گذاران خود قرار داشت تا از شركت های پرخطرتر پس از یك سری شرط بندی های بد روی شركت های فناوری جلوگیری كند.
OneWeb در بیشتر سال 2020 فعالیت خود را متوقف كرد زیرا تحت بخش 11 از تجدید ساختار برخوردار شد. دولت انگلیس و Bharti Global مستقر در هند پس از سرمایه گذاری 1 میلیارد دلار در این شركت در طی مراحل ورشكستگی ، سهامداران اصلی OneWeb شدند. .

ساخت یک مجموعه عظیم ماهواره هایی که اینترنت را پخش می کنند کار ساده ای نیست: چندین شرکت در دهه 1990 تلاش کرده اند که چنین مدل تجاری را اجرا کنند ، اما همه آنها یا شکست خورده اند ، حوله انداخته اند و یا برنامه تجاری خود را به شدت تغییر داده اند. چنین طرحی بسیار گرانتر از آنچه تصور می شد ، بود.

اما گروهی از شرکت ها دوباره تلاش می کنند و شدیدترین رقابت OneWeb از اسپیس ایکس الون ماسک صورت خواهد گرفت ، که در حال حاضر حدود 1000 ماهواره را راه اندازی کرده است ، خدمات خود را به آزمایش کنندگان اولیه بتا ارائه می دهد و انتظار می رود تجارت در سال آینده آغاز شود.

این شرکت که می گوید صورت فلکی آن فقط به 650 ماهواره احتیاج دارد ، قصد دارد اولین سرویس خود را تا پایان سال 2021 ارائه دهد و بیشتر به ارائه خدمات به مشاغل و نه مستقیم به مصرف کنندگان ، خواهد پرداخت.


منبع: pezeshk-khabar.ir

حتما بخوانید:
روش لیپوماتیک چگونه کار می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید