رانندگان Uber در انگلستان پس از تصمیم دادگاه عالی ، مرخصی استحقاقی ، حقوق بازنشستگی دریافت می کننداین شرکت روز سه شنبه گفت که به عنوان “کارگران” – طبقه بندی منحصر به فرد قانون کار انگلیس که با “کارمند” مطابقت ندارد – رانندگان از حداقل دستمزد ، زمان استراحت و حقوق بازنشستگی برخوردار می شوند. اوبر تغییرات را در کارکنان تحویل غذا Uber Eats اعمال نکرد ، فقط رانندگان رانندگی.
اوبر (UBER) اظهار داشت که حداقل دستمزد براساس زمان پس از پذیرش سفر و پس از هزینه ها خواهد بود – تعریفی که می تواند بررسی شود. دادگاه ماه گذشته حکم داد که رانندگان از لحظه روشن کردن برنامه Uber کار می کنند ، نه فقط هنگام حمل مسافر ، شرکت ادعا می کند.

ماه گذشته ، دادگاه حکم کرد که گروهی از رانندگان اوبر که در دادگاه استخدام شکایت کرده اند ، پیمانکار مستقلی نیستند زیرا فعالیت های آنها “بسیار دقیق توسط اوبر تعریف و کنترل می شد.” قاضی به استناد کنترل شرکت بر تعرفه ها و چگونگی دیکته شرایط قراردادی که رانندگان خدمات خود را انجام می دهند ، اشاره کرد. دادخواست علیه اوبر اولین بار توسط یاسین اسلم و جیمز فارار در سال 2016 تشکیل شد ، زمانی که این دو نفر برای اوبر رانندگی می کردند.

این تصمیم یک شکست قابل توجه برای Uber در انگلیس است ، جایی که تحت فشار فعالان کارگری و ناظران حمل و نقل قرار دارد. اوبر ضمن اینکه اخیراً افزودن مزایای جدید را بعنوان یک حد وسط معرفی کرده است ، از مدل بحث برانگیز تجاری خود در مورد رفتار با کارمندان خود به عنوان پیمانکار مستقل دفاع کرده است.

دارا خسروشاهی مدیرعامل اوبر روز سه شنبه در بیانیه ای نوشت: “از Evening Standard” ، “به دنبال حکم ماه گذشته دادگاه عالی انگلستان ، ما می توانستیم حقوق رانندگان در مورد هر یک از این حمایت ها را به چالش بکشیم. در عوض ، ما تصمیم گرفتیم صفحه را ورق بزنیم.” بحث درباره تغییرات “ما خواستار به روزرسانی در چارچوب قانونی ، چه در ایالات متحده و چه در اتحادیه اروپا هستیم ، تا از مزایا و حمایت از کارگران خود اشتغالی بدون از بین بردن انعطاف پذیری که باعث می شود این نوع کارها در وهله اول جذاب باشد ، اطمینان حاصل کنیم. ”
تغییر در مدل تجاری آن در انگلیس پس از پیروزی چشمگیر در ایالت کالیفرنیا ، محل تولد وی رخ داد ، جایی که رأی دهندگان در ماه نوامبر رأی دادند ، اوبر و سایر شرکت های کنسرت اقتصادی را از یک قانون ایالتی مستثنی کرد که مجبور است طبقه بندی رانندگان و تأمین کنندگان خود را به عنوان کارمندان ، نه پیمانکاران مستقل.

به عنوان بخشی از اقدامات رای گیری ، اوبر همچنان با برخی تخفیف های جدید ، از جمله رانندگان خود به عنوان پیمانكار مستقل با تخفیف های جدید ، از جمله حداقل ضمانت سود بر اساس “زمان درگیر” هنگام تحقق درخواست مسافرت یا تحویل راننده برای مسافرت یا تحویل ، اما نه زمانی كه آنها صرف می كنند ، رفتار می كند. پیش بینی کنسرت اوبر و دیگر شرکت های کنسرت گفته اند که قصد دارند قوانینی مشابه را در سایر ایالت ها تصویب کنند و همچنین قوانین فدرال را در ایالات متحده دنبال کنند تا رویکرد خود را تقویت کنند.

حتما بخوانید:
معرفی وب سایت های برتر آموزش طراحی سایت


منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید