رئیس کل بانک مرکزی: کلیه کالاهای اساسی، مواد اولیه و ماشین آلات با نرخ 28 هزار و 500 تومان عرضه می شود.


پایگاه خبری تحلیلی منتخب (Entekhab.ir):

رئیس جدید بانک مرکزی گفت: قطعا نرخ نیم را 28 هزار و 500 تومان می کنیم و واردات همه کالاهای اساسی، مواد اولیه و ماشین آلات را با این نرخ تامین می کنیم.

به گزارش «انتکه»، محمدرضا فرزین رئیس کل جدید بانک مرکزی در گفت و گوی تلویزیونی با تشکر از اعتماد دولت و رئیس جمهور به وی برای هدایت بانک مرکزی، گفت: مهمترین وظیفه بانک مرکزی است. بانک باید سطح تورم و نرخ ارز را کنترل کند.»

وی افزود: البته این موضوعی است که همه دستگاه های حاکمیتی در آن دخیل هستند و کل دولت و تیم اقتصادی دولت باید در این زمینه با بانک مرکزی همکاری کنند.

فرزین سیاست جدید ارزی را سیاست تثبیت کننده خواند و گفت: ارز را تثبیت می کنیم و مشکلات فعالان اقتصادی کشور را حل می کنیم.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: دغدغه رئیس جمهور معیشت مردم است که با مهار تورم و ارز تامین خواهیم کرد. ما باید رویکرد جدیدی را برای اصلاح نواقص اتخاذ کنیم.

فرزین افزود: قطعا قیمت نیما را 28 هزار و 500 تومان می کنیم و واردات همه کالاهای عمده، مواد اولیه و ماشین آلات را با این نرخ تضمین می کنیم.

وی گفت: سایر هزینه های ارزی که حدود 40 مورد است در بازار ارز تامین می شود. ما در تلاش هستیم تا به این دوره سیگنالی به بازار آزاد بدهیم. ما تمام نیازهای ارزی را در نیم و بازار ارز تامین خواهیم کرد و به طور مستمر بازار آزاد ارز را کاهش خواهیم داد و نرخ آن را به نرخ بازار ارز نزدیک خواهیم کرد.

حتما بخوانید:
گفته می شود نزدیک به 30،000 Mac به بدافزار مرموز آلوده شده اند

وی در پایان از مردم خواست به بانک مرکزی اعتماد کنند تا بتواند بازارها را به ثبات برساند.

دیدگاهتان را بنویسید