رئیس اجرایی علی بابا لحن آشتی جویانه ای برای مقررات سختگیرانه فناوری چین تعیین می کنداظهارات ژانگ به این صورت است علی بابا (مادر بزرگ) در صلیب تنظیم کننده های چینی قرار می گیرد. اخبار مربوط به سرکوب قریب الوقوع سهام را ارسال کرد در این شرکت و دیگر غول های فن آوری چینی که اوایل ماه جاری غرق شدند. این اتفاق پس از آن افتاد كه مقامات تركی بر اولین پیشنهاد عمومی Ant Group ، زیرمجموعه مالی Alibaba ، پس از انتقاد عمومی از بنیانگذار Jack Ma از نهادهای نظارتی چینی كردند.

ژانگ روز دوشنبه با لحن آشتی جویانه تر ، از استقبال از مقررات بیشتر استقبال کرد و خاطرنشان کرد که اقتصاد دیجیتال چین به لطف سیاست های دولت تاکنون قادر به رشد و نوآوری سریع بوده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی شینهوا ، ژانگ روز دوشنبه در کنفرانس جهانی اینترنت در چین گفت ، مقامات چینی در حال برنامه ریزی سیاست ها و مقررات جدید برای اطمینان از توسعه سیستم عامل های آنلاین کشور به روشی منظم و سالم هستند. وی گفت: “ما معتقدیم كه این كار بسیار به موقع و ضروری است.”

ژانگ افزود ، با ادامه رشد صنعت اینترنت چین ، “بسیاری از مشکلات و چالش های جدید قطعاً بوجود می آیند” و دولت باید “با سیاست ها و مقررات متناسب با زمان” آنها را مدیریت کند.

سهام علی بابا در هنگ کنگ پس از سخنرانی ژانگ نزدیک به 5 درصد بسته شد.

حدود دو هفته پیش ، بهترین تنظیم کننده بازار چین رهنمودهایی را بیان کرد که به گفته آنها هدف جلوگیری از انحصار اینترنت است. این اقدام باعث ترس سرمایه گذاران شد و بلافاصله 250 میلیارد دلار از سهام فناوری چین را از بین برد. علی بابا ، JD (JD) و Tencent (TCEHY) همه ضربه سختی خوردند ، اما از آن زمان سهام آنها بخشی از این ضررها را بازیابی کرده است.

پیش نویس دستورالعمل ها چندین انحصار را مشخص کرد طبق گفته دان بیکر ، تحلیلگر کارگزاری مورنینگ استار ، رفتارهایی که می توانند به زودی غیرقانونی شوند ، مانند الزام معامله گران به انتخاب تنها یک بستر آنلاین ، فروش زیر قیمت و تبعیض قیمت به مصرف کنندگان بر اساس تجزیه و تحلیل داده ها.

حتما بخوانید:
رانندگان Uber اولین معامله ادغام خود را برنده می شوند

بیکر در یادداشتی در اوایل ماه جاری نوشت: “تأثیرات مالی به پیگیری بستگی خواهد داشت ، اما ما معتقدیم … علی بابا نسبت به JD و Tencent نسبت به JD و Tencent در معرض عملکرد عملیاتی منفی تری قرار می گیرد.”

اظهارات ژانگ حدود یک ماه پس از آن مطرح شد که ما علناً از رگولاتورهای چینی به دلیل خفه کردن نوآوری انتقاد کرد و بانک های این کشور را به داشتن ذهنیت “رهن فروش” متهم کرد.

اندکی پس از اظهارنظرهای Ma ، تنظیم کنندگان چینی از ورود در پیشنهاد عمومی منتخب Ant Group ، یک شرکت فناوری مالی وابسته به Alibaba و تحت کنترل ما ، دست کشیدند.
شناور بزرگترین IPO در تاریخ بود. اما این امر در ساعت یازده متوقف شد زیرا مقامات گفتند که مورچه می تواند تحت تأثیر محدودیت های جدید قرار گیرد.

در اوایل این ماه ، قبل از برداشت IPO ، دولت چین پیش نویس آیین نامه ای را برای شرکت های وام دهنده مصرف کننده آنلاین مانند مورچه اعلام کرد. مقررات پیشنهادی شامل محدود کردن وام به وام گیرندگان منفرد به 300000 یوان (45700 دلار) و ملزم شدن مورچه به تأمین مالی 30٪ از کل وامهایی است که با بانکها ارائه می کند ، در مقابل 2٪ که شرکت در حال حاضر از نظر مالی تأمین می کند ، یادداشت از Fitch Ratings در روز یکشنبه.

تحلیلگران فیچ نوشتند: “این اقدام بخشی از تقویت رویكرد نظارتی دولت در برابر مجامع بزرگ اینترنتی است.” فیچ افزود: “این امر باعث ایجاد نگرانی در مورد تنظیم كنندگان در مورد خطرات ناشی از شركتهایی مانند Ant می شود.”

حتما بخوانید:
چند راهکار کاربردی برای تمیز کردن و برق انداختن ظروف مسی رستوران ارکیده

– هانا ژانگ و لورا او در این گزارش همکاری کردند.


منبع: pezeshk-khabar.ir