دومینو رباتی را برای تحویل پیتزا راه اندازی می کنداین هفته ، دومینو خدمات تحویل خودرو رباتیک را برای انتخاب مشتری در هوستون راه اندازی می کند. برای کسانی که به آن ملحق می شوند ، پای آنها با یک وسیله نقلیه کاملاً مستقل تولید شده توسط Nuro می رسد.

نحوه کار به این صورت است: مشتریان در محله Woodland Heights در هیوستون می توانند ربات را تحویل بگیرند و متن را با به روزرسانی مکان ماشین و کد عددی دریافت کنند که می تواند برای بازیابی سفارش استفاده شود. به محض ورود ماشین ، مشتری شماره را در صفحه لمسی ربات وارد کرده و درهای اتومبیل برای سرو غذا باز می شود.

دومینو گفت ، ربات Nuro اولین وسیله نقلیه کاملاً مستقل برای تحویل بدون وسایل نقلیه جاده ای است که سال گذشته تأیید نظارتی را از وزارت حمل و نقل ایالات متحده دریافت کرد.

این اولین ورود دومینو به دنیای تحویل خودمختار نیست. در سال 2017 ، شرکت مستقر در میشیگان از یک اتومبیل هیبریدی فورد فیوژن برای تحویل پیتزا به مشتریان تصادفی در آن آربر ، میشیگان استفاده کرد. و در سال 2013 ، دومینو تحویل پیتزا با هواپیمای بدون سرنشین را در انگلستان آزمایش کرد.

گرچه این آزمایشات برای نواختن توپ در هنگام نوآوری و ایجاد هیاهوی تجاری مفید است ، اما مصرف کنندگان نباید انتظار تغییر لرزه ای در نحوه تحویل غذا را داشته باشند. فعلا حداقل

دنیس مالونی ، معاون ارشد رئیس و مدیر ارشد نوآوری دومینو ، در مورد ابتکار جدید گفت: “هنوز چیزهای زیادی برای مارک ما وجود دارد که در مورد فضای تحویل مستقل اطلاعات کسب کنند.” “این برنامه به ما این امکان را می دهد که درک کنیم مشتری چگونه به زایمان پاسخ می دهد ، چگونه با ربات تعامل دارد و چگونه بر عملکرد فروشگاه تأثیر می گذارد.”

دومینو اولین زنجیره پیتزا نیست که با این فناوری بازی می کند. در سال 2018 ، پیتزا هات اعلام کرد که در حال همکاری با تویوتا برای تولید یک وسیله حمل و نقل کاملا مستقل است.
اما وسایل نقلیه خودران بسیار دور از تولید انبوه هستند. سال هاست که شرکت های خودگردان خودرو با این باور کار می کنند که فناوری و زیرساخت های جاده ای فعلی آنها کافی است. اما معلوم شد که خودگردانی سخت تر از حد انتظار بود. شرکت ها مهلت های اجرای خود را از دست داده و صنعت ادغام شده است ، حتی شرکتی به بزرگی اوبر برنامه خودران خود را می فروشد.

– مت مک فارلند از CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.


منبع: pezeshk-khabar.ir

حتما بخوانید:
ژنیکوماستی چگونه انجام می گیرد؟

دیدگاهتان را بنویسید