دولت ترامپ از فیس بوک به دلیل ادعای طرفداری از کارگران مهاجر شکایت کرده استدادخواست وزارت دادگستری ادعا می کند که از سال 2018 تا سپتامبر 2019. فیس بوک (FB) با رزرو شغل برای کارگران موقت ، از جمله دارندگان ویزای H-1B ، علیه کارگران آمریکایی تبعیض قائل می شود.

در بیانیه ای ، اندی استون ، سخنگوی فیس بوک گفت: “فیس بوک در بررسی این موضوع با DOJ همکاری می کند و اگرچه ما ادعاهای موجود در شکایت را مورد اختلاف قرار می دهیم ، اما نمی توانیم در مورد دادخواستهای موجود اظهار نظر بیشتری کنیم.”

آژانس گزارش داد ، این شکایت پس از تحقیق دو ساله توسط DOJ است. دولت ترامپ خواستار تحریم های مدنی علیه فیس بوک و همچنین بازپرداخت آنچه وزارت دفاع می گوید به دلیل کارگران آمریکایی است که از کار در فیس بوک محروم شده اند.

اریک دریب بند ، دستیار دادستان کل کشور در بیانیه ای گفت: “پیام ما به کارگران روشن است.” “اگر شرکتها فرصتهای شغلی را با ترجیح غیرقانونی دارندگان موقت ویزا انکار کنند ، وزارت دادگستری آنها را مسئول خواهد دانست. پیام ما به همه کارفرمایان – از جمله کارمندان بخش فناوری – روشن است: شما نمی توانید به طور غیرقانونی استخدام را ترجیح دهید ، در نظر بگیرید یا دارندگان موقت ویزا را برای کارگران آمریکایی استخدام کنید. “

این شکایت نزد قضات حقوق اداری در اداره اجرایی مهاجرت ، شعبه ای از وزارت دادگستری ثبت شد. دفتر مدیر ارشد اداری این بخش به طور منظم پرونده های مربوط به شیوه های استخدام مهاجرت را بررسی می کند.


منبع: pezeshk-khabar.ir

حتما بخوانید:
دانلود فیلم قهرمان اصغر فرهادی با لینک مستقیم Full HD کامل رایگان

دیدگاهتان را بنویسید