دولت بایدن در پی شکستن در دادگاه با TikTok استروز چهارشنبه ، در بیانیه دادگاه ، دولت ایالات متحده گفت که دولت بایدن به عنوان یک بررسی ، رویکرد دولت ترامپ در رابطه با چین را متوقف می کند شرکت رسانه های اجتماعی. TikTok از اظهار نظر خودداری کرد ، اما طبق پیشنهاد ارائه شده مخالفت نکرد.

ترامپ تلاش کرده است از TikTok عقب نشینی کند زیرا این برنامه خطری برای امنیت ملی است ، ادعایی که TikTok قبلاً بی اساس خوانده بود. سال گذشته ، دولت وی تلاش کرد محدودیت های زیادی را برای این شرکت وضع کند ، از فروش اجباری تا مالکان غیر چینی گرفته تا ممنوعیت حمل برنامه توسط فروشگاه های برنامه آمریکایی.

دادگاه های بسیاری دستورات مقدماتی را صادر کرده اند که مانع تعدادی از محدودیت ها از جمله ممنوعیت فروشگاه برنامه و قوانینی می شود که حمل و نقل برای TikTok را برای شرکت های ستون فقرات اینترنتی غیر قانونی می داند. وزارت دادگستری ترامپ درخواست تجدیدنظر داده است که اکنون در دادگاه تجدیدنظر فدرال در واشنگتن دی سی مورد رسیدگی قرار گرفته است. DC

با این حال ، اکنون دولت بایدن می خواهد دادرسی را به تأخیر بیندازد.

در بیانیه روز چهارشنبه آمده است: “پس از روی کار آمدن دولت بایدن ، وزارت بازرگانی شروع به بررسی برخی اقدامات اخیر آژانس ، از جمله ممنوعیت های وزیر امور خارجه در مورد برنامه تلفن همراه TikTok مورد بررسی در این شکایت کرد.” “در رابطه با این ممنوعیت ها ، وزارت در نظر دارد تا سوابق اصلی توجیه کننده این ممنوعیت ها را ارزیابی کند.

حتما بخوانید:
ایالات متحده موافقت می کند ممنوعیت شیائومی چینی در دوران ترامپ را لغو کند

“پس از آن دولت در موقعیت بهتری برای تعیین اینکه آیا تهدید امنیت ملی در دستورالعمل رئیس جمهور در تاریخ 6 آگوست سال 2020 مشخص شده است یا خیر ، و هدف نظارتی برای محافظت از امنیت آمریکا و داده های آنها همچنان ممنوعیت های تعیین شده را تضمین می کند.” به تسلیم.

قرارداد پیشنهادی برای چرخاندن TikTok به یک شرکت جدید ، که بخشی از آن متعلق به اوراکل و والمارت است ، هرگز تایید نهایی را از دولت ترامپ دریافت نکرده و هنوز در جریان است.

چهارشنبه ، سخنگوی کاخ سفید در گفتگو با خبرنگاران ، سخنگوی کاخ سفید گفت که دولت در حال ارزیابی تهدیدهای احتمالی برای داده های ایالات متحده از جمله از TikTok است و “ما به طور قاطع و موثر به آنها رسیدگی خواهیم کرد.”


منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید