دفاتر پلیس در هند پس از برچسب زدن یک توییت از مهمانی مودی توسط پلیس دیدار کردندپلیس بازدید کرد توییتر (TWTR) دفعات اواخر روز دوشنبه برای سفارش دفاتر در دهلی پایتخت و شهر مجاور گوروگرام غول رسانه های اجتماعی برای همکاری در تحقیقات در مورد توییتی که اوایل ماه جاری توسط عضو حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) ارسال شد.

این توییت در تاریخ 18 مه توسط سخنگوی BJP ، سامبیت پاترا ارسال شد. این شامل یک عکس از سندی است که به گفته وی توسط حزب مخالف اصلی این کشور ، کنگره ملی هند ایجاد شده است. تصویر نکاتی در مورد چگونگی بی اعتباری نخست وزیر نارندرا مودی و مدیریت دولت او در مورد بیماری همه گیر Covid-19 ذکر شده است.

پاترا ادعا می کند که این سند یک تمرین “روابط عمومی” برای حزب در کنگره با کمک “روزنامه نگاران دوست” و “تأثیرگذاران” است. کنگره گفت رهبران BJP در حال گسترش هستند “اسناد جعلی“و به پلیس محلی و توییتر شکایت کرد.

توییتر روز جمعه این توییت را به عنوان “رسانه دستکاری شده” برچسب گذاری کرد. در وب سایت شما ، شرکت رسانه های اجتماعی آن را می گوید “ممکن است توییت هایی را برچسب گذاری کند که شامل رسانه ها (ویدئو ، صوت و تصاویر) با تقلب تغییر یافته یا ساخته شده است.”

پلیس دهلی اطلاعیه ای به مدیر عامل توییتر در هند، مانیش ماهشواری ، همان روز ، با بیان اینکه “تحقیقات مقدماتی” در سندی برگزار می شود که پاترا به حزب در کنگره نسبت می دهد. در بیانیه روز دوشنبه ، پلیس بازدید از دفاتر توئیتر را تأیید کرد و افزود که این اقدام انجام شده است “بخشی از یک روند معمول”.

حتما بخوانید:
اتصالات گلخانه {راه به|رویکرد|روش|گزینه|راه حل|استراتژی|تکنیک موفقیت

پلیس گفت: “این ضروری بود زیرا ما می خواستیم بفهمیم چه کسی فرد مناسبی برای اطلاع رسانی بود” ، افزود پلیس “پاسخ های” ماهشواری “بسیار مبهم” بود.

توییتر به درخواست نظر CNN Business پاسخ نداد. توییتر شماره کاربران را به اشتراک نمی گذارد ، اما طبق اطلاعات هند ، این پلتفرم 17.5 میلیون کاربر در این کشور دارد.

دولت هند و توییتر در سال جاری همزمان با اقدام مقامات علیه مخالفت ها در این کشور ، در مورد چندین موضوع با یکدیگر درگیر شده اند. تنش ها س questionsالاتی را درباره سانسور در هند ایجاد کرده و شرکت های رسانه های اجتماعی مانند توییتر را در موقعیت دشواری قرار داده است.
به عنوان مثال ، در ماه فوریه ، دولت به توئیتر دستور داد بسیاری از حساب ها را به دلیل اعتراض کشاورزان به قوانین جدید کشاورزی Modi از بین ببرد. اگرچه در نهایت توئیتر بخشی از این دستور را رعایت کرد ، اما از اقدام علیه روزنامه نگاران ، فعالان یا سیاستمداران خودداری کرد.
و در ماه آوریل ، این سیستم عامل چندین توییت درباره Covid-19 را به درخواست دولت هند حذف کرد ، از جمله برخی از آنها که منتقد برخورد مودی با موج دوم وحشیانه همه گیر بودند.
غول های شبکه های اجتماعی در هند باید تا پایان ماه جاری قوانین جدید و سختگیرانه ای را که در اوایل سال جاری صادر شد ، رعایت کنند.

این قوانین هر شرکت رسانه اجتماعی را ملزم به ایجاد سه نقش می کند: یک “مأمور اجرای قانون” برای اطمینان از پیروی از قوانین محلی. یک “افسر شکایات” که با شکایات مصرف کنندگان هندی برخورد خواهد کرد. و یک “فرد تماس” 24 ساعته در دسترس نیروی انتظامی هند.

حتما بخوانید:
روبات های خودران در چین پرواز می کنند

مشخص نیست که آیا توییتر هنوز این نقش ها را ایفا کرده است یا خیر.
منبع: pezeshk-khabar.ir