در حال حاضر ، پارلر ممکن است آنجا نباشد. این امر باعث توقف درخواست های خشونت آنلاین نمی شود


اما این مانع از این نشده است که هواداران عصبانی ترامپ به دنبال فضاهای تجمع دیجیتال دیگر در مکانی باشند که اکنون می تواند به بازی افراط گرایی تبدیل شود. بسیاری از گزینه ها قبلاً ادعا کرده اند که در ثبت نام ها افزایش یافته است.

سرعت یافتن افراد جایگزین در پی مرگ آشکار پارلر در آن زمان نشان می دهد که تغییر شکل می تواند افراط گرایی را از بین ببرد و آن را از جریان توده دور کند. پارلر در حال حاضر بخش کوچکی از اندازه سیستم عامل های بزرگتر مانند فیس بوک و توییتر بود و ممکن است گزینه های جایگزین هنوز کوچکتر باشند. پارلر بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

به گفته کارشناسانی که افراط گرایی و جنبش های اجتماعی آنلاین را بررسی می کنند ، اما این فشار برای تغییر شکل افراط گرایی به طور کامل از بین نخواهد رفت.

شانون مک گرگور ، استادیار دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل ، که نقش رسانه های اجتماعی در سیاست را مطالعه می کند ، گفت: “اگرچه این اقدامات مهمی است که باید انجام شود ، اما احمقانه است اگر فکر کنیم همه چیز تصمیم گرفته است.” . درست است ، مک گرگور گفت ، بسیاری از شدیدترین کاربران پارلر احتمالاً قبلاً به سایر سیستم عامل های مشابه متصل شده بودند ، حتی قبل از این که پارلر برکنار شود.

مک گرگور گفت: “جابجایی مطمئناً کمی باد از بادبان می گیرد و سازماندهی در همان مقیاس را دشوار می کند ، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که شک کنیم این تنها مکان اتصال این افراد است.”

حتی در شرایطی که پارلر روز دوشنبه آمازون را در دادگاه فدرال به دلیل تصمیم خود برای تعلیق این سرویس شكایت كرد ، خواستار خشونت در مجالس با نظارت آزادانه تری مانند 4chan ، با حداقل یك موضوع توسط CNN Business بررسی شد ، ایده حملات فیزیكی به مراكز داده را بررسی كرد. شرکت فناوری 4chan بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

در همین حال ، به نظر می رسد سایر شبکه های اجتماعی جایگزین از سرنگونی پارلر سو استفاده می کنند. یک پست در یک کانال مرتبط با پسران مغرور – گروهی که اعضای آن در شورش ساختمان کاپیتول شرکت داشتند – در برنامه پیام رسان تلگرام ادعا می کند که تلگرام قبلاً ده ها هزار پناهجوی جدید از پارلر دریافت کرده است. تلگرام بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد ، اما این برنامه به مقام دوم در رتبه بندی برتر اپل صعود کرد.

Telegram و Signal ، یک برنامه پیام رمزگذاری شده رمزگشایی شده ، طبق اعلام شرکت معیارهای برنامه Apptopia ، در دهم هزار بارگیری در 7 ژانویه به صدها هزار بارگیری در آخر هفته انجام شد. Apptopia گفت ، برنامه های دیگر ، از جمله MeWe ، یک برنامه شبکه های اجتماعی ، نیز رشد شگرفی را در آخر هفته تجربه کردند. در هفته اول سال 2021 ، MeWe اندکی بیش از 9000 بار در روز در ایالات متحده بارگیری می شود. اما در 8 ژانویه ، روزی که رئیس جمهور دونالد ترامپ توسط توئیتر ممنوع شد ، این تعداد به بیش از 13000 نفر رسید و در پایان 9 ژانویه به 39000 رسید. به گزارش Apptopia ، یک مدل مشابه با برنامه هایی برای شبکه های محافظه کار تلویزیونی Newsmax و OANN بازی شد.

ممکن است توضیحات گیج کننده دیگری برای افزایش محبوبیت این برنامه ها وجود داشته باشد. ایلون ماسک ، مدیر عامل تسلا ، اخیراً استفاده از Signal را تأیید کرده است ، در حالی که اعلامیه WhatsApp در مورد چگونگی پردازش داده های برنامه توسط کاربر ، ممکن است باعث شود برخی از گزینه های دیگر استقبال کنند. اما این وقایع پیش از ممنوعیت ترامپ در توئیتر و برکناری پارلر بود.

آدام بلکر ، معاون رئیس Apptopia برای بینش ، گفت: “هر دو برنامه رکورد های بارگیری را برای روز شنبه می شکنند.”

Gab ، پلتفرم دیگری که برخی محافظه کاران آن را دوست دارند ، گفت که پس از ادعا در یک آخر هفته بیشتر از دو سال اول وجود خود ، کاربران بیشتری پیدا کرده است ، به ظرفیت اضافی اضافه می کند. پس از اینکه گزارش شد که مظنون به تیرانداز پشت قتل عام در کنیسه پیتسبورگ در سال 2018 حساب خود را در برنامه نگه داشته و بیان کرده است ، شخص Gab از دسترسی به سیستم عامل ها ، از جمله فروشگاه برنامه های اپل و Google و همچنین پردازنده های پرداخت مختلف محروم شده است. دیدگاههای سخت یهود ستیزی. (در آن زمان ، گاب گفت او به دلیل محافظت از آزادی بیان به ناحق “مسح شده” و “مورد حمله” قرار گرفته است).

گاب خود را “یک شبکه اجتماعی برای آزادی بیان” اعلام می کند. او به خود می بالید که بسیاری از زیرساخت هایی را که اکنون با آنها کار می کند به تنهایی ساخته است و باعث می شود وی از نظر نظری برای پارلر مصون باشد. روز دوشنبه ، اندرو توربا ، مدیر عامل شرکت Gab ، در بیانیه ای گفت که این سرویس “تقریباً هر 24 ساعت جمعیت بوستون را به این سایت می پیوندد” و به کسانی که “تهدیدهای وحشتناک” داشتند هشدار داد که گاب با احضارهای اجرای قانون همکاری می کند. اندامها

حتما بخوانید:
ایلان ماسک در تلاش است تا چین را بازگرداند

توربا نوشت: “اگر سوusing استفاده از سایت ما ایده تفریح ​​شماست ، باید خوب فکر کنید.”

پارلر: هر آنچه در مورد بستر ممنوع محافظه کار رسانه های اجتماعی لازم است بدانید

روز دوشنبه ، دادخواست پارلر ادعا كرد كه قطع خدمات آمازون وب به معنای “حلقه مرگ” سیستم عامل نوپا است. این سرویس که در سال 2018 راه اندازی شد و چهره های برجسته جمهوری خواه مانند سنس را به خود جلب کرد. تد کروز و رند پاول خود را به عنوان جایگزینی برای فیس بوک و توییتر معرفی کردند ، که در تفسیر آزادی بیان بسیار گسترده تر است. با این حال ، به نظر می رسد همان اصل همان چیزی است که شرکت را با اپل ، گوگل و آمازون در آب گرم قرار می دهد.

دوشنبه شب آمازون در بیانیه ای گفت این دادخواست “بی اساس” است و پارلر به دلیل محتوای خشن و انگیزه های موجود در وب سایت خود ، شرایط استفاده از آن را نقض کرده است.

آمازون گفت: “ما نگرانی هایمان را به مدت چندین هفته به Parler گزارش دادیم و در طی آن شاهد افزایش قابل توجهی در این نوع محتوای خطرناک بودیم ، نه کاهش منجر به تعلیق خدمات آنها در یکشنبه شب.”

در مورد خود ، پارلر ادعا کرد که پس از گزارش آمازون از مثالهای متعدد محتوای خشونت آمیز ، “در چند روز گذشته ، پارلر همه چیزهایی را که AWS به آنها توجه کرده بود و بسیاری موارد دیگر را حذف کرده است” ، در حالی که ادعای پست های نفرت انگیز در سایر شبکه های اجتماعی منجر به تحریم های آمازون.

به گفته گراهام بروک ، مدیر آزمایشگاه پزشکی قانونی دیجیتال شورای آتلانتیک ، به یک معنا شهرت مرتبط با پارلر باعث حواس پرتی می شود. برخی از گروه هایی که هفته گذشته به پایتخت نشین فرود آمدند ممکن است تا حدودی در پارلر سازمان یافته باشند ، اما مدت هاست که بخشی از جوامع آنلاین دیگر هستند که به طور کامل قبل از پارلر بودند. به گفته وی ، گروه های مسلح پلیس سال ها است که گردهمایی های نظامی و اتاق گفتگو را ترتیب می دهند.

حتما بخوانید:
مایکروسافت می گوید هکرها به دنبال کد منبع آن بودند

وی گفت: “هیچ مركز مركزی وجود ندارد كه همه بتوانند به آنجا بروند و قیام را برنامه ریزی كنند.”

بروک افزود: آنچه در این اعزام گسترده انجام می شود ، محدود کردن توانایی این گروه ها برای دستیابی به مخاطبان جدید است.

اما ، او هشدار داد ، ممکن است هزینه هایی وجود داشته باشد: “کسانی که قبلاً درگیر این نوع جامعه آنلاین هستند ، احتمالاً سخت تر می شوند. [in their convictions]. “


منبع: pezeshk-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themesMobil Ödeme NakitMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme