در اینجا آنچه مدیر عامل جدید اینتل برای چرخاندن ثروت شرکت باید انجام دهد ، است


سرمایه گذاران به جلسینگر ، مدیر ارشد فناوری سابق اینتل و مدیر عامل فعلی غول نرم افزار اعتماد می کنند VMWare (VMW) – برای بازگشت این نوع دید به Intel. سهام این شرکت پس از اعلام اجاره هفته گذشته اینتل 11٪ جهش کرد.
اما اخیراً رقبای اینتل در وال استریت از آن پیشی گرفته اند – سهام اینتل در دو سال گذشته نزدیک به 26 درصد افزایش یافته است ، در حالی که تقریبا 169 درصد بود. شاخص نیمه هادی PHLX (SOX). در این زمان، AMD (AMD) و انویدیا (NVDA) سهام به ترتیب 398٪ و 300٪ افزایش یافت.

هانس موزیممن ، مدیرعامل اوراق بهادار روزنبلات گفت: “اینها مشکلات ساختاری است که سالها به طول خواهد انجامید.” “او یک چالش بزرگ دارد.”

اینتل مدیر عامل را برکنار و جانشین خود را منصوب می کند
قیمت سهام ، از دیگر نگرانی ها ، سرمایه گذار فعال سومین نقطه دن لوب را بر آن داشت تا اوایل ماه جاری برای تغییر در این شرکت تلاش کند.

مدیرعاملی در حال خروج ، باب سوان ، شرکتی را تحویل می دهد که هنوز از نظر مالی نسبتاً خوب است. وقتی اینتل روز پنجشنبه درآمد خود را اعلام کرد ، تحلیلگران وال استریت انتظار دارند 75.4 میلیارد دلار درآمد سالانه برای سال 2020 گزارش کنند که تقریبا 5٪ بیشتر از سال قبل است.

اما تحلیلگران می گویند این كار ادامه نمی یابد زیرا اینتل برای ایجاد یك چرخش تلاش می كند.

سرمایه گذاران و مشتریان انتظار دارند که جلسینجر طرحی را برای رفع مشکلات تولید اینتل تنظیم کند. همچنین این امر باید زمینه را برای زمینه های جدید رشد هموار کند ، زیرا تحلیلگران می گویند اینتل بعید است هرگز سلطه بازار خود را که قبلاً در تجارت محاسبات اصلی خود برخوردار بود ، دوباره بدست آورد. این نوع چرخش ممکن است برای یک شرکت 52 میلیارد دلاری در صنعت نیمه هادی 52 ساله ، که تهیه نقشه راه فناوری جامد سالها به طول انجامد ، آسان نباشد.

آلن پریستلی ، معاون رئیس جمهور ، تحلیلگر گارتنر ، گفت: “من فکر می کنم اگر آنها نتوانند به مسیر خود برگردند ، رقابت اکنون بسیار بیشتر از گذشته شده است.” “بنابراین رقابت با هزینه اینتل ادامه خواهد یافت.”

چالش های تولید

اینتل به تولید تراشه های خاص خود مشهور است – جایزه ای که تا زمانی که شرکت از برنامه معمول 2 ساله ارتقا drops خود خارج نشده و شروع به ردیابی رقبای خود در زمینه تولید ریز پردازنده های پیشرفته می کند ، به عنوان یک مزیت رقابتی شناخته می شود.

در سال های اخیر ، اینتل تلاش کرده است تا از تراشه 14 نانومتری به 10 نانومتر برسد. و در ماه جولای ، اینتل اعلام کرد تراشه های 7 نانومتری خود – که در ابتدا انتظار می رفت در اواخر سال 2021 وارد شود – نیز حدود شش ماه به تأخیر می افتد. هفته گذشته ، این شرکت گفت که “پیشرفت زیادی” در فناوری 7 نانومتری داشته است و در گزارش درآمد روز پنجشنبه به روز رسانی می کند.
در ضمن رقبا شرکت نیمه هادی تایوانی (TSM) و سامسونگ (SSNLF) با توسعه تراشه های حتی کوچکتر و قدرتمندتر به جلو حرکت کنید.
TSMC تراشه هایی را برای رقبای اینتل تولید می کند و این به AMD کمک کرده تا سهم عمده بازارهای رایانه های شخصی و مراکز داده را بدزدد. در اوایل سال جاری ، TSMC از برنامه ساخت 12 میلیارد دلار تأسیسات تولیدی در آریزونا تا سال 2024 برای افزایش تولید تراشه های 5 نانومتری خبر داد. هفته گذشته مدیران اجرایی در فراخوانی درآمد گفتند که این پردازش همچنین در حال توسعه پردازنده های 3 نانومتری است.
TSMC تایوان در حال تبدیل شدن به یکی از بهترین شرکت های جهان است.  مشکلات اینتل کمک می کند
جلسینجر باید تصمیم بگیرد که آیا تولید تراشه پیشرفته ، احتمالاً TSMC را برون سپاری کند ، کاری که سوان پیشنهاد کرد این شرکت انجام دهد. تحلیلگران می گویند اگر اینتل به طور کامل جداکننده کارخانه های خود را جدا کند ، تعجب آور خواهد بود ، همانطور که AMD حدود یک دهه پیش این کار را انجام داد ، اما با برون سپاری برخی از تولیدات ، می تواند خلا inهای موجود در خط تولید خود را حل کند زیرا مشکلات تولید را برطرف می کند.

وین لام ، مدیر ارشد تحقیقات CCS Insight گفت: “آنها باید بدانند که آیا می توانند فناوری خود را به مسیر قبلی برگردانند ، یا فقط منصرف می شوند و آنچه دیگران انجام می دهند را انجام می دهند و از TSMC یا سایر ریخته گری ها می خرند.” . “چقدر می توانید عقب باشید قبل از اینکه بگویید ،” خوب ، خوب ، ارزش آن را ندارد که عقب بیفتی؟ ” “

حتما بخوانید:
سویق ها دارو هستند نه غذا!

سرمایه گذاران امیدوار بودند که بتوانند برنامه های اینتل را برای برون سپاری احتمالی طی درآمد روز پنجشنبه به روز کنند ، اما اکنون این شرکت منتظر اعلام استراتژی است در حالی که ژلزینگر می تواند تماس بگیرد. هرچه او تصمیم بگیرد ، بعید است که یک راه حل سریع باشد.

تحلیلگران بانک آمریکایی روز سه شنبه نوشتند: “هرگونه تعدیل تولید (مانند اعطای جزئی به TSMC) بعید است تا پایان سال 2022 یا 2023 نتیجه دهد یا به بهبود حاشیه در دو سال آینده کمک کند.”

تغییر فضای رقابتی

در عین حال ، اینتل باید با تغییر شرایط رقابتی مبارزه کند.

علاوه بر تهدید AMD برای تجارت رایانه ای خود ، اینتل در حال از دست دادن تجارت به اپل نیز است. سازنده آیفون با استفاده از ریزپردازنده اختصاصی خود که توسط TSMC ساخته شده ، سه Mac جدید در ماه نوامبر عرضه کرد. اپل می گوید تراشه جدید M1 نسبت به تراشه های قبلی اینتل از جمله سرعت بیشتر و ماندگاری بهتر باتری بهبود عملکرد خواهد داشت.

“اپل از نظر طراحی اساسی و معماری حافظه کارهای جالبی انجام داده است تا عملکرد خود را افزایش دهد … [made possible] با انجام این کار به تنهایی ، “پریستلی به گارتنر گفت.” چالش هنگام استفاده از اجزای استاندارد از فروشنده ای مانند اینتل این است که آنچه اینتل فراهم می کند ، بگیرید یا اگر چیز خاصی می خواهید ، باید منتظر بمانید و آن را در چرخه های توسعه پیدا کنید. ”

اینتل در اوایل این ماه به CNN Business گفته بود كه تصمیم اپل این شركت را آزاد كرد تا “بفهمد چگونه می خواهیم بیرون بیاییم و با آنها رقابت كنیم.” [Apple] اینتل گفت که به دلیل رقابت با محصولات Mac ، بر ارائه بهترین تجربه ویندوز ، کروم و لینوکس تمرکز خواهد کرد.
اپل جزئیات جدید MacBook Air ، MacBook Pro و Mac Mini را ارائه می دهد - همه از تراشه های سیلیکونی داخلی پشتیبانی می کنند
در جلسه کارکنان هفته گذشته ، گلسینگر به کارمندان اینتل گفت که این شرکت باید “محصولات بهتری نسبت به هر کاری که شرکت سبک زندگی مستقر در کوپرتینو انجام می دهد ، برای رایانه های شخصی ارائه دهد ، احتمالاً مراجعه به اپل ، طبق گزارشی از Oregonian. .
علاوه بر از دست دادن مشتری ، فناوری پشت تراشه های جدید اپل می تواند پیامدهای گسترده تری برای اینتل داشته باشد. در حالی که ریزپردازنده های اینتل (و AMD) مبتنی بر معماری x86 هستند ، اپل تراشه های جدید M1 خود را براساس فناوری دارای مجوز ARM طراحی کرده است که سالهاست اپل در دستگاه های تلفن همراه از آن استفاده می کند.

اگرچه در حال حاضر برخی از لپ تاپ های مبتنی بر ARM در بازار وجود دارند ، اما اگر Mac های جدید اپل در نهایت به یک مدرک موفق برای تراشه های مبتنی بر ARM در رایانه های شخصی تبدیل شوند ، می تواند برای اینتل مشکل ساز شود.

حتما بخوانید:
SpaceX با یک ثانیه آزادی "نمونه آزمایش موشک" نمونه اولیه موشک مریخ خود را می پوشد

پریستلی گفت: این اقدام به احتمال زیاد برخی دیگر از سازندگان رایانه را ترغیب می كند تا در ساخت بیشتر محصولات مبتنی بر ARM تحقیق كنند تا “در اكوسیستم ویندوز قابلیت های مشابهی را كه اپل در اكوسیستم Mac OS فراهم می كند فراهم كنند.” با این حال ، وی اضافه كرد كه توسعه دهندگان نرم افزار می توانند زمان لازم برای جابجایی به ARM را بگیرند ، كه می تواند توقف اینتل باشد ، به ویژه در مشاغل سازمانی.

لوب از سومین نقطه گفت: “شما باید بتوانید راه حل های مستقل جدیدی را برای حفظ این مشتریان به جای مجبور كردن آنها برای ارسال محصولات خود ارائه دهید.” سیب (AAPL)و همچنین سایر غول های فناوری مانند گوگل (GOOGL) و آمازون (AMZN)، اوایل این ماه در نامه ای به اینتل ارسال شد.
همچنین این چالش وجود دارد که ریز پردازنده ها (CPU) ، قدرت تاریخی اینتل ، به طور فزاینده ای صحنه را با سایر م componentsلفه ها به اشتراک می گذارند – مانند GPU های طراحی شده برای برنامه های هوش مصنوعی در مراکز داده که انویدیا (NVDA) سرمایه گذاری زیادی در – از نظر ارتباط آنها با اکوسیستم های محاسباتی انجام می دهد.

موسیمن به روزنبلات گفت: “شما باید نقشه راه CPU را در جهانی اصلاح كنید كه CPU كمتر باشد.” “بقیه در زمینه های دیگر سرمایه گذاری می کنند. شما باید در آن زمینه های دیگر نیز نوآوری کنید.”

وی افزود: اینتل در آینده شرکتی متفاوت است و ما باید دریابیم که صلاحیت اصلی آنها کجاست.

برخی از کارشناسان امیدوارند که تجربه Gelsinger در مدیریت شرکتهایی که به فناوری اینتل متکی هستند ، اطلاعات مهمی در مورد خواسته و نیاز مشتریان فراهم کند.

“پت از VMware مشتری اینتل بود – او می داند که مشاغل به دنبال چه چیزی هستند ، او می داند چه برنامه هایی به پردازش بیشتری نیاز دارند ، دقیقاً می داند فرصت ها کجاست [the] سطح سخت افزاری ، “گفت: Ambuy Kumar ، مدیر عامل شرکت نرم افزاری ابر Fortanix ، مشتری اینتل.” امیدوارم که او بتواند توسعه محصول اینتل را در این مسیر هدایت کند. ”


منبع: pezeshk-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themesMobil Ödeme NakitMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme