دانشمندان MIT تار عنکبوت را به موسیقی تبدیل کرده اند. این می تواند به ما کمک کند تا با آنها صحبت کنیم


تیم MIT در حال کار با هنرمند ساکن برلین ، توماس ساراسنو برای ساخت اسکن لیزری دو بعدی از یک تار عنکبوت است که به هم متصل شده و به یک مدل ریاضی تبدیل شده است که می تواند وب را به صورت سه بعدی به واقعیت مجازی بازسازی کند. آنها همچنین با بخش موسیقی MIT همکاری کردند تا ابزاری مجازی شبیه چنگ ایجاد کنند.

وی به CNN گفت که گوش دادن به موسیقی هنگام حرکت در وب VR به شما امکان می دهد این تغییرات ساختاری را ببینید و بشنوید و به شما ایده بهتری از نحوه دیدن عنکبوت ها به دنیا می دهد.

“عنکبوت ها دارای حسگرهای لرزش زیادی هستند ، آنها از لرزش به عنوان راهی برای حرکت ، برقراری ارتباط با سایر عنکبوتها استفاده می کنند ، بنابراین ایده تفکر به معنای واقعی کلمه مانند عنکبوتی که جهان را تجربه خواهد کرد چیزی بود که برای ما کاملاً واضح بود. به عنوان دانشمندان عنکبوت. “بولر گفت.

عنکبوت ها قادرند بدون داربست و تکیه گاه شبکه های خود را بسازند ، بنابراین ایده بهتر از نحوه کار آنها می تواند منجر به توسعه تکنیک های پیچیده چاپ سه بعدی شود.

آنها هنگام ساخت عنکبوت وب را اسکن کردند و بولر آن را با ساز زهی مقایسه کرد که با پیچیدگی ساختار تغییر می کند.

وی گفت: “همانطور که گیتار می نوازید ، ناگهان سیم های جدیدی خواهید داشت که ظاهر می شوند و رشد می کنند.”

بولر گفت: آنها ارتعاشاتی را که عنکبوتها در طی فعالیتهای مختلف مانند شبکه ، سیگنالهای خواستگاری و ارتباط با سایر عنکبوتها ایجاد می کنند ، ضبط کردند و از هوش مصنوعی برای ایجاد نسخه های مصنوعی استفاده کردند.

حتما بخوانید:
هفت کاری که برای موفقیت لباس بچگانه باید انجام دهید

وی گفت: “ما احتمالاً در حال شروع به صحبت با عنكبوت هستیم.” “امید این است که سپس بتوانیم آنها را در ساختار وب تولید کنیم تا توانایی ارتباط عنکبوت را بهبود ببخشیم و شاید بتوانیم عنکبوت را به روشی خاص عمل کرده ، به سیگنالها به شکلی خاص پاسخ دهیم.”

وی گفت که کار هنوز ادامه دارد و به دلیل همه گیری Covid-19 مجبور شدند آزمایشگاه خود را تعطیل کنند.

بولر سال هاست که به رابطه بین موسیقی و مواد در سطح مولکولی علاقه مند است و از تکنیک های مشابهی برای نشان دادن تفاوت های ظریف بین واکسن های Pfizer / BioNTech و Moderna و بین دو نوع مختلف ویروس Covid-19 استفاده می کند (یکی را می شنوید از طریق بلندگوی سمت چپ و دیگری از سمت راست).
به صدای یک ساز موسیقی 18000 ساله گوش دهید

علاوه بر ارزش علمی ، بولر گفت که این شبکه ها از نظر موسیقی جالب هستند و شما می توانید ملودی هایی را که عنکبوت هنگام ساخت ایجاد می کند ، بشنوید.

وی گفت: “این غیر معمول و وهم آور و ترسناک است ، اما در نهایت زیباست.”

اعضای تیم با اجرای موسیقی زنده ، پخش و دستکاری شبکه VR در حالی که نوازندگان روی سازهای انسانی گیر می انداختند.

بولر گفت: “دلیل این کار من این بود که می خواستم بتوانم واقعاً اطلاعاتی را از دید عنکبوت انتقال دهم ، که بسیار عادی و عجیب و غریب و شبح است ، اگر بخواهید ، به چیزی انسانی تر تبدیل کنم.”


منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید