“دادگاه عالی” فیس بوک در مورد پست های حذف شده فیس بوک به تازگی رای صادر کرده استتابلویی که نامیده می شود فیس بوک (FB)نسخه دادگاه عالی روز پنجشنبه اعلام کرد که تصمیمات فیس بوک را در چهار پرونده از پنج پرونده قبل از خود لغو می کند. این پرونده ها به موضوعات گفتار نفرت ، برهنگی و اطلاعات غلط کوید پرداخت.
هیئت نظارت فیس بوک با توجه به انتقاداتی که قبلاً درباره نحوه برخورد این شرکت با سخنان نفرت ، افراط گرایی خشن و گرافیک داشت ، هدف او ایجاد شیوه جدیدی برای درخواست تجدید نظر در مورد تصمیمات محتوایی در فیس بوک و اینستاگرام برای کاربران است. این شورای 20 نفره شامل نخست وزیر سابق ، برنده جایزه نوبل صلح و سردبیر سابق روزنامه گاردین است. فیس بوک می گوید تصمیماتش قطعی و لازم الاجرا است.
هر پنج مورد مربوط به بارگیری پست های فیس بوک به دلیل نقض قوانین آن است. در یک مورد ، فیس بوک پستی را از یکی از کاربران میانمار که دو عکس از یک کودک کرد سوریه در حالی که قصد داشت به اروپا در سال 2015 غرق شود به اشتراک گذاشته بود حذف کرد. متن همراه با عکس ، با توجه به توضیحات هیئت مدیره ، گفت که “مشکلی برای مسلمانان نیست (یا مسلمانان) از نظر روانشناختی یا با طرز تفکر آنها. “(میانمار به دلیل آزار و اذیت مسلمانان روهینگیا مورد بررسی بین المللی قرار دارد.)
فیس بوک به دلیل سیاست های گفتار نفرت خود این پست را حذف کرد. “هیئت مدیره دریافته است که اگرچه پست ممکن است برای مسلمانان تحقیرآمیز یا توهین آمیز تلقی شود ، اما از نفرت حمایت نمی کند و یا عمداً هر نوع آسیب فوری را تحریک نمی کند. به همین ترتیب ، این شورا لغو آن را برای حمایت از حقوق ضروری نمی داند. برای دیگران “، هیئت مدیره توضیحات تصمیم را در وب سایت خود منتشر می کند.

مورد دیگر برهنگی است. این شورا حذف پست فیس بوک توسط یک کاربر در برزیل را که هدف آن افزایش آگاهی در مورد سرطان پستان بود ، معکوس کرد. هیئت مدیره گفت: “این نشریه شامل پنج عکس است که نوک سینه های زنانی را نشان می دهد که هیئت مدیره با توجه به استثنای سیاسی خود فیس بوک برای” آگاهی از سرطان پستان “قابل قبول اعلام کرده است.”

حتما بخوانید:
هواوی تاج خود را برای گوشی های هوشمند از دست داد. ممکن است هرگز آن را پس ندهد

اولین سری از تصمیمات قبل از دقیق ترین پرونده مورد بررسی تاکنون است: آیا دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق در فیس بوک باقی خواهد ماند یا خیر.

در اوایل این ماه ، فیس بوک و زیرمجموعه اینستاگرام آن انتشار حساب رئیس جمهور سابق را حداقل تا پایان دوره ریاست جمهوری وی و به طور بالقوه “به طور نامحدود” پس از هجوم جمعیتی از طرفداران وی به پایتخت آمریکا در اعتراض به نتایج انتخابات ، ممنوع کرد.
هفته گذشته ، فیس بوک گفت تعلیق رئیس جمهور سابق را به یک هیئت بررسی مستقل منتقل کرده است. هیئت رئیسه 90 روز از این زمان برای تصمیم گیری در مورد تأیید ممنوعیت ترامپ یا نه فرصت دارد ، اما سخنگوی هیئت مدیره گفت که او انتظار دارد “سریعتر از این عمل کند”.

تصمیماتی که روز پنجشنبه اعلام شد نشان می دهد هیئت مدیره مشکلی با عدم توافق با فیس بوک ندارد.


منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید