دادستان کل نیویورک از آمازون به دلیل پاسخ “ناکافی” به Covid-19 شکایت کرده استدر دادخواست روز سه شنبه در دادگاه ایالتی ، لتیسیا جیمز دادستان کل نیویورک بحث کرد آمازون (AMZN) با پاسخ “ناکافی” خود به بیماری همه گیر قانون کار را نقض کرد.

در این دادخواست ادعا شده است كه این شركت هنگام اطلاع از عفونتهای كارگران نتوانسته است تاسیسات تمیزكاری خود را تعطیل كند و كاركنان را كه با همكاران آلوده در تماس بوده اند به آنها اعلام نكرده است. وی همچنین ادعا می کند که آمازون به کارکنان برای انجام پاکسازی ، تمرین فاصله اجتماعی و سایر اقدامات پیشگیرانه آزادی کافی برای کار را نداده است.

بر اساس شکایت ، “در طی همه گیری تاریخی ، آمازون به طور مکرر و سرسختانه نتوانست اقدامات منطقی و کافی برای محافظت از کارگران خود در برابر شیوع ویروس” در مراکز خود در نیویورک ، که شامل مرکز توزیع جزیره استاتن در کوئینز است ، انجام دهد. “بی توجهی شدید آمازون به الزامات ایمنی و بهداشتی باعث ایجاد بیماری جدی و آسیب جدی به هزاران کارگر در این مراکز شده و تهدید قابل توجه و ویژه سلامتی را تهدید می کند.”

آمازون بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

اختلافات بین آمازون و نیویورک مدتی است در حال جنجال است. هفته گذشته ، این شرکت با طرح یک دادخواست مقدماتی ، از دادگاه فدرال خواست تا جلوی استفاده از قانون ایالتی جیمز را بگیرد تا به خواسته های خود از این شرکت برای یارانه حمل و نقل عمومی و استخدام مشاور ایمنی و بهداشت کمک کند.

آمازون با ارائه خواسته های جیمز به عنوان “الزامات بیش از حد” اظهار داشت که حمایت های موجود از کارگران “بسیار فراتر از الزامات قانون” و “بیش از اقدامات” است که دادستان کل “جامع” دانست.

حتما بخوانید:
تبلیغ جدید سامسونگ برای تلفن S21 Ultra خود ... سری Hulu است

آمازون سیاست های این شرکت در بررسی دما ، علائم راهنمایی فاصله اجتماعی و شیفت کاری خیره کننده کارمندان در تاسیسات جزیره استاتن را بعنوان نمونه ای از چگونگی فراتر از آن ذکر می کند. آمازون گفت ، در بازرسی توسط کلانتری شهر مشخص شد که “هیچ منطقه مشکلی وجود ندارد.”

قبل از اظهارات قانونی ، جیمز دریافت که آمازون از استانداردهای بهداشتی و ایمنی در انبارهای این شرکت برخوردار نیست.

و دیگر منتقدان آمازون – از جمله تعدادی از کارمندان خود – می گویند این شرکت به آرامی با خطرات ویروس کرونا برای کارگران خط مقدم مقابله می کند.

آمازون پیش بینی دما را اعلام نکرد ، به عنوان مثال ، پس از گزارش های متعدد از بیماری ها و شیوع در موسسات آمازون در سراسر کشور.


منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید