جان مک آفی به اتهام طرح پمپاژ و ریختن ارز رمزنگاری شده در توییتر روبرو است


جیمی گیل واتسون جونیور ، 40 ساله ، مک آفی 75 ساله و عضو “تیم ارز رمزنگاری شده” وی اظهار داشت که آنها از توییتر و “اشتیاق سرمایه گذاران در بازار ارزهای رمزنگاری شده اضطراری برای کسب درآمد میلیونی از طریق دروغ و کلاهبرداری استفاده کرده اند.” دادستان ایالات متحده آدری اشتراوس در بیانیه ای در مورد کیفرخواست ، که جمعه در دادگاه فدرال در منهتن چاپ شد.

دستیار مدیر اف بی آی ویلیام اف سوئینی جونیور گفت که این ادعاها به یک “طرح پمپاژ و تخلیه صد ساله” خلاصه می شود. DOJ ادعا می کند که مک آفی ، واتسون و دیگران با خرید ارزهای رمزپایه ، آنها را به دنبال کنندگان مک آفی در توییتر که در آن زمان حدود 784،000 نفر بودند تبلیغ می کنند تا قیمت ها را افزایش دهند و سپس با سود بفروشند – علاوه بر این پیشنهادات ارز رمزنگاری شده را تبلیغ می کند بدون اینکه فاش شود که برای این کار پرداخت می شود

این دو نفر به چندین فقره توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری و همچنین تعدادی توطئه برای ارتکاب پولشویی متهم شده اند. طبق کیفرخواست ، در صورت محکومیت به تمام اتهامات ، هر کس می تواند تا 100 سال زندان و مجازات مالی داشته باشد.

وزارت دادگستری گفت کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملات آتی کالاها همچنین در اقدامات اجرایی موازی علیه McAfee و Watson اتهامات مدنی تشکیل داده اند.

مک آفی در حال حاضر به اتهامات کیفری دیگری در اسپانیا به سر می برد. مشخص نبود که چه کسی به طور قانونی از مک آفی یا واتسون در این پرونده وکالت می کرد. CNN Business در تلاش برای برقراری ارتباط با وی برای اظهار نظر ، نامه ای به جنیس مک آفی ، همسر مک آفی ارسال کرد.

حتما بخوانید:
تعداد جلسات شیمی درمانی در سرطان

این اولین بار نیست که مک آفی ، بنیانگذار شرکت نرم افزاری ضد ویروس به همین نام ، که دیگر با آن ارتباط برقرار نمی کند ، با این قانون روبرو می شود.

کیفرخواست جمعه آخرین قسمت از یک حماسه عجیب از زندگی مک آفی در دهه گذشته است. در سال 2012 ، مک آفی پس از فرار از خانه اش در بلیز مدت کوتاهی ناپدید شد زیرا پلیس محلی سعی کرد از او در مورد مرگ همسایه اش س questionال کند. (او دست داشتن در مرگ را انكار كرد و گفت كه فرار كرده است زيرا از جان خود ترسيده است).
او مدتی را در گواتمالا گذراند و سپس به مونترال کانادا رفت و در آنجا مستندی درباره زندگی خود کار کرد. وی در سال 2016 به عنوان آزادیخواه کاندیدای ریاست جمهوری شد و محصول امنیتی جدیدی را به بازار عرضه کرد که آن را بازی “تغییر بازی” نامید.
در اکتبر سال 2020 ، مک آفی در اسپانیا دستگیر شد که توسط دادستان های ایالات متحده در پرونده جداگانه ای مبنی بر ادعای فرار مالیاتی متهم شد. مک آفی در حال حاضر در اسپانیا زندانی است و منتظر استرداد به ایالات متحده است.
جان مک آفی متهم به فرار مالیاتی است که در اسپانیا دستگیر شد

در این کیفرخواست ، که در روز جمعه تشکیل شد ، جزئیات دو طرح ، مک آفی و واتسون و سایر اعضای “اعضای تیم مک آفی” که نام آنها ذکر نشده است ، ادعا می شود که از دسامبر 2017 تا اکتبر 2018 انجام شده است ، بر اساس آن دادستان ها سرمایه گذاران را با ارز رمزنگاری شده فریب دادند.

طرح های ادعایی

اولین مورد یک طرح ادعایی “پمپاژ و دامپینگ” است که در آن دادستان ها می گویند این گروه تعداد زیادی ارز رمزنگاری شده در بازار عمومی را با قیمت پایین خریداری کرده است قبل از اینکه McAfee از حساب توییتر خود استفاده کند تا مردم را به خرید این ارزهای رمزپایه ترغیب کند. بدون اینکه این موضوع را فاش کند ، . پس از اینکه این توییت ها به افزایش ارزش بازار ارزهای رمزپایه کمک کردند ، DOJ ادعا می کند که مک آفی و تیم موقعیت های خود را با قیمت های بالاتر فروخته اند.

حتما بخوانید:
ویژگی جدید Walk Time اپل ، شان مندز و دالی پرتون را در پیاده روی با شما قرار می دهد

“از طریق این طرح جراحی ، McAfee و سایر اعضای تیم McAfee … در مجموع بیش از 2 میلیون دلار سود غیرقانونی کسب کردند ، در حالی که ارزش بلند مدت آلت کوین های پیشنهادی خریداری شده توسط سرمایه گذاران از یک سال پس از توییت های تبلیغاتی به طور قابل توجهی کاهش یافت ، “اسناد دادگاه.

در طرح ادعایی دوم ، مک آفی و تیمش از حساب توییتر خود برای تبلیغ پیشنهادات اولیه سکه استفاده کردند بدون اینکه فاش کنند که به دلیل توییت های خود توسط ناشران ICO جبران شده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار پیش از این هشدار داده بود که قانون اوراق بهادار مستلزم افشای هرگونه خسارت به دست آمده از تبلیغات عمومی پیشنهادهای اولیه سکه از طرف ناشران است.

در این دادخواست آمده است كه McAfee و تیمش بیش از 11 میلیون دلار از “غرامت نامشخصی كه برای فرار از سرمایه گذاران ICO گرفته اند” به دست آورده اند.

سوینی از FBI در مورد استفاده از شبکه های اجتماعی برای اجرای طرح های ادعایی گفت: “هنگامی که شما به یک فعالیت غیرقانونی می پردازید ، فقط یافتن راه های جدید برای انجام ترفندهای قدیمی نتایج متفاوتی نخواهد داشت.”


منبع: pezeshk-khabar.ir