تیم کوک و دیگر مدیران اپل در دادگاه Fortnite علیه Epic شهادت می دهنداین پرونده مربوط به عواقب تولید کننده یکی از محبوب ترین بازی های ویدیویی در جهان و شرکت پیشرو موبایل در کنترل اپل بر فروشگاه App خود است. اپیک به دلیل ادعای نقض ضد انحصار از اپل شکایت کرده است.

سیب (AAPL) مدیر عامل تیم کو کوک ، مهندس ارشد نرم افزار کریگ فدریچی و همکار اپل فیل شیلر برخی از مدیرانی هستند که می توانند شهادت دهند ، به گفته یک شاهد مقدماتی. برخی دیگر شامل کسانی هستند که پردازش پرداخت ، مبارزه با کلاهبرداری و افرادی را که در توسعه ، سیاست ها و ابزارهای App Store فعالیت دارند ، انجام می دهند.

“مدیران ارشد ما خوشحالند که تأثیر بسیار مثبتی را که App Store در 12 سال گذشته بر نوآوری ، اقتصاد در سراسر جهان و تجربه مشتری داشته است ، با دادگاه در میان بگذارند. ما اطمینان داریم که پرونده اثبات خواهد کرد که Epic به عمد توافق خود را نقض کرده است اپل در بیانیه ای گفت: “برای افزایش درآمد ، که منجر به حذف آنها از فروشگاه App شد.” “” به این ترتیب ، Epic ویژگی های امنیتی فروشگاه App را دور زد به گونه ای که باعث کاهش رقابت و افشای حریم خصوصی و داده های مصرف کننده شود. امنیت یک خطر بزرگ است. ”

اپیک گیمز قصد دارد با بنیانگذار و مدیرعامل خود تیم سوئینی و دیگر مدیران ارشد تماس بگیرد تا درمورد موضوعاتی مانند مدل کسب و کار ، نتایج مالی و مبارزات خود علیه فروشگاه های اپلیکیشن شهادت دهد. حماسه از اظهار نظر خودداری کرد

سازنده آیفون و خالق بازی ویدیویی محبوب Fortnite پس از اینکه اپل بازی Fortnite را در ماه آگوست از فروشگاه App خود حذف کرد ، از سال گذشته درگیر درگیری حقوقی است. این حذف پس از آن انجام شد که اپیک به روزرسانی نرم افزاری را در برنامه ایجاد کرد که به بازیکنان اجازه می داد سیستم پرداخت خود اپل را تا 30٪ دور بزنند – که با قرارداد ممنوع است. گوگل همچنین Fortnite را از فروشگاه خود حذف کرد.
سوینی معتقد است این الزام با مجبور کردن توسعه دهندگان به استفاده از سیستم های پرداخت اپل و گوگل ، قانون ضد انحصاری را نقض کرده است. پس از تعطیل شدن فروشگاه ها ، اپیک شکایات خود را علیه این دو شرکت فناوری مطرح کرد و ادعا کرد دادگاه ها باید مداخله کنند و به اپل و گوگل دستور دهند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد خریدهای درون برنامه ای خود را بدون کاهش 30 درصدی درآمد به فروش برسانند.

بر اساس اسناد دادگاه ، دادرسی علیه اپل علیه Epic Games ممکن است در تاریخ 3 مه آغاز شود.

حتما بخوانید:
تام بردی یک شرکت NFT تاسیس کرد

– برایان فونگ و شانون لیائو از CNN در این گزارش همکاری کردند.


منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید