تیم کوک در دادگاه Fortnite از اپل دفاع می کند: “این هیچ ارتباطی با پول ندارد”کوک صبح جمعه در پاسخ به سوال یک وکیل اپل با اشاره به ده ها میلیارد دلار سرمایه گذاری شرکت در تحقیقات ، حفظ حریم خصوصی و امنیت گفت: “ماموریت اپل” ساخت بهترین محصولات در جهان است که واقعاً زندگی مردم را غنی می کند. ” وی افزود: “ما تمرکز جنسی بر مصرف کننده داریم.”

مدیر عامل شرکت سازنده آیفون تصمیم گرفته است پرونده اپل را در روند ضد انحصاری ضد انحصاری خود با Epic Games ببندد. در مرکز پرونده Fortnite ، بازی ویدیویی بسیار محبوب ساخته شده توسط Epic قرار دارد که تابستان سال گذشته به دلیل نقض قوانین اپل برای پرداخت دیجیتال با ایجاد سیستم خاص خود ، از فروشگاه App اپل خارج شد. سیب (AAPL) 30٪ تخفیف در بسیاری از خریدهای درون برنامه ای دستگاه های iOS دریافت می کند و اجازه سیستم های پرداخت جایگزین را نمی دهد. حذف Fortnite از فروشگاه App باعث شد Epic از اپل شکایت کند.
اپیک ، با این استدلال که سازندگان برنامه در صورت تمایل به دسترسی به صدها میلیون کاربر آیفون و آیپد ، مجبور به اعمال محدودیت هایی می شوند ، اپل را به اعمال کنترل انحصاری بر روی سیستم عامل iOS “fached garden” خود متهم می کند. اپل می گوید چندین مکان دیگر وجود دارد که مصرف کنندگان می توانند برنامه ها را خریداری کنند و کمیسیون آن به شرکت کمک می کند تا دستگاه های خود را بهتر و ایمن تر کند.
کوک آخرین نفر از مدیران اپل بود که شهادت داد ، از جمله دیگران ، از جمله کریگ فدری ، معاون ارشد مهندسی نرم افزار اپل ، و فیل شیلر ، همکار اپل و مدیر ارشد بازاریابی سابق ، که اوایل سال جاری کار خود را آغاز کرد. تیم سوئینی ، مدیرعامل Epic Games اولین شاهد در این دادگاه بود که نزدیک به سه هفته به طول انجامید و قرار است روز دوشنبه به پایان برسد.

کوک در شهادت خود به موضوعات آشنایی پرداخت که مدیران و وکلای اپل در تمام مراحل از آن استفاده می کنند ، از جمله اینکه محصولات و خدمات این شرکت باعث ایجاد حریم خصوصی و امنیت در خط مقدم و مرکز و همچنین رقابت با بسیاری دیگر در بازارهای گوشی های هوشمند و برنامه ها می شود. . (کوک از سامسونگ و گوگل و همچنین مارک های چینی مانند Oppo ، Vivo و Huawei نام برد.)

حتما بخوانید:
تلویزیون آخر هفته چه فیلم هایی پخش می کند؟

در جریان بازجویی توسط یکی از وکلای Epic ، با استناد به اسناد مالی ، کوک به شدت متاثر از ادعای اپل مبنی بر اینکه توزیع سود به طور جداگانه برای فروشگاه App ندارد ، و همچنین در مورد پرداخت در برنامه اصلی پرونده گفت که آنها فقط یک روش “کارآمد” برای جمع آوری کمیسیون از توسعه دهندگان.

کوک در پاسخ به این سedال که Fortnite را از App Store حذف کرده و اقدامات خود را “مخرب” ذکر کرد ، گفت که اگر او دستورالعمل ها را دنبال کند بازی با استقبال دستگاه های اپل روبرو خواهد شد.

کوک در پاسخ به سوال وکیل Epic درمورد بررسی درآمد اپل از محل کارمزد بیش از 100 میلیون دلار که از Epic و Fortnite دریافت می کند ، گفت که اپل در تلاش است تا بهترین کار را برای مصرف کنندگان انجام دهد ، نه سود مالی.

وی گفت: “مصرف کننده بین دو شرکت گیر کرده است.” “این هیچ ارتباطی با پول ندارد.”

چیزهای دیگری برای کوک و اپل وجود دارد که فقط این دادخواست است. احتمالاً شهادت کوک در روز جمعه زمینه ساز مبارزه اپل در برابر فشار رو به رشد ضد انحصاری خواهد بود. دشمنان دیگری مانند Spotify و Tinder ، مالک Tinder ، App Store را به ضد رقابت بودن متهم کرده اند. و نهادهای نظارتی در چندین کشور از جمله ایالات متحده و انگلستان تحقیق در مورد قوانین اپل را آغاز کرده اند.


منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید