توییتر تعامل با برچسب های ترامپ را در میان ناآرامی ها در پایتخت آمریکا محدود می کنداین اعلامیه پس از ساعاتی سکوت رئیس جمهور در حالی رخ داد که شورشیان در میان فراخوان های افزایش یافته از سوی اتحادیه مبارزه با افترا و سایر كشورها برای متوقف كردن حساب توئیتری ترامپ به كپیتول آمریكا حمله كردند.

توییتر مستقیماً به این تماس ها رسیدگی نکرد ، اما گفت که محدودیت در اشتراک و تعامل بخشی از تلاش های وی برای نظارت بر “وضعیت فعلی واشنگتن” است.

در توییت ترامپ که می گوید معاون مایک پنس ، معاون رئیس جمهور “جرات انجام کاری را که باید انجام شود ، ندارد” ، لایک و پاسخها را غیرفعال کرده است. بازتوییت های توییت محدود است و باعث می شود کاربران بیشتر از اینکه اظهارات ترامپ را تقویت کنند ، نظر خود را اضافه کنند.

همین محدودیت ها در مورد ویدیویی که ترامپ اواخر چهارشنبه بعد از ظهر درباره شورشیان درباره خود به اشتراک گذاشت اعمال شد.

توییتر گفت: “با توجه به وضعیت در حال انجام در واشنگتن دی سی ، ما به طور فعال در حال محافظت از سلامت گفتگوی عمومی هستیم که در این سرویس انجام می شود و در مورد هر محتوایی که قوانین توییتر را نقض کند ، اقدام خواهیم کرد.”

“تهدیدها و فراخوان های خشونت آمیز برخلاف قوانین توییتر است و ما سیاست های خود را بر این اساس اعمال می کنیم. علاوه بر این ، به دلیل خطر خشونت ، ارتباط با توییت هایی را که تحت سیاست یکپارچگی مدنی مشخص شده اند ، به میزان قابل توجهی محدود کرده ایم. برای پاسخ دادن ، روتوش یا دوست داشتن. “

حتما بخوانید:
ساعت بن تن پروژکتوری سخنگو خرید ارزان |فروشگاه من و تو خرید

وی افزود ، توییتر هنوز در حال بررسی “اقدامات اجرایی تشدید کننده” دیگر است.

فیس بوک ناآرامی های خشونت آمیز روز چهارشنبه در پایتخت آمریکا را محکوم کرد ، اما نگفت که ترامپ توسط بستر رسانه های اجتماعی مسدود خواهد شد.

اندی استون ، سخنگوی فیس بوک در بیانیه ای به CNN گفت: “امروز اعتراضات خشونت آمیز در پایتخت شرم آور است.” “ما تحریک و درخواست خشونت را در سیستم عامل خود منع می کنیم. ما محتوایی را نقض می کنیم که این قوانین را نقض می کند ، فعالانه بررسی و حذف می کنیم.”

فیس بوک ، توییتر و سایر سیستم عامل های فناوری صبح روز چهارشنبه با تماس فزاینده ای برای خاموش کردن حساب های رئیس جمهور دونالد ترامپ در شبکه های اجتماعی به دلیل نقش او در ایجاد شورش در پایتخت ، روبرو شدند.

لیگ ضد افترا با صدور بیانیه ای ترامپ را به تحریک شورش و تحریک خشونت متهم کرد.

جاناتان گرینبلات ، مدیر عامل حزب عدالت و توسعه گفت: “پرزیدنت ترامپ مسئولیت دارد خواستار پایان دادن به این خشونت ها و ناآرامی های او باشد. مبارزات ضد اطلاعاتی وی تهدیدی روشن و کنونی برای دموکراسی ما است.” “اما تا زمانی که این اتفاق نیفتد ، شرکت های رسانه های اجتماعی باید حساب های او را در اسرع وقت تعطیل کنند ، همانطور که برای هر کس دیگری که از اطلاعات غلط دفاع می کند و خشونت را تشویق می کند ، این کار را می کند. وقت آن است.”

جسیکا گونزالس ، مدیر اجرایی مطبوعات آزاد ، یک گروه حامی ، در توییتر نوشت که سیستم عامل های بزرگ ، از جمله فیس بوک ، توییتر ، یوتیوب و TikTok ، “در اینجا یک نقطه عطف دیگر” هستند.

حتما بخوانید:
10 بهترین چوب بیلیارد کیو در سال 2022

فیس بوک به درخواست های زیادی برای اظهار نظر در مورد اقدام در مورد حساب خود پاسخ نداده است. در روزهای اخیر ، شرکت ها برچسب های زمینه ای را برای پست های ترامپ اعمال می کردند ، اما پس از انتخابات نوامبر ، به طور فزاینده ای نامناسب بودن برچسب ها مشخص شد.


منبع: pezeshk-khabar.ir