تنش در گروه هوش مصنوعی گوگل با ارسال درخواست ها به مدیرعامل در حال افزایش است


این نامه که برای مدیر عامل شرکت Sundar Pichai ارسال شده است ، تحت عنوان “آینده هوش اخلاقی در Google” است. این گامهایی را مشخص می کند که محققان می خواهند برای “بازگرداندن اعتماد” به تیم و ایجاد فضایی که در آن می توانند به کار خود ادامه دهند ، بردارند. این تیم درباره پیامدهای اخلاقی هوش مصنوعی تحقیق کرده و در زمینه سیاست ها و محصولات هوش مصنوعی به این شرکت مشاوره می دهند.

این امر پس از آزادی ناگهانی تیمیت گبرو ، که تا اوایل دسامبر ، رئیس تیم اخلاق گوگل برای هوش اخلاقی بود ، انجام می شود. او همچنین یکی از معدود کارمندان سیاه پوست در کل شرکت بود (طبق گزارش تنوع سالانه این شرکت در سال 2020 ، 3.7٪ از کارمندان Google سیاه پوست هستند) – چه رسد به بخش هوش مصنوعی آن. این محقق همچنین یکی از بنیانگذاران گروه Black in AI است که هدف آن افزایش نمایندگی سیاه پوستان در این زمینه است.
Google برای بررسی عزیمت یک محقق برجسته در زمینه اخلاق AI

الزامات موجود در این نامه شامل حذف معاون رئیس جمهور گوگل مگان کاچولیا از زنجیره مدیریت تیم است. برای شفافیت در مورد ترک Gebru ؛ و رئیس هوش مصنوعی گوگل جف دین و کاچولیا برای معذرت خواهی به دلیل رفتارشان با گبرو. وی همچنین از این شرکت خواست که موقعیت جدیدی را در سطح بالاتر به Gebru ارائه دهد ، تا مردم را به یکپارچگی تحقیقات انجام شده در Google متعهد کند و اطمینان حاصل کند که این کار به کارگران مدافع Gebru آسیب نمی رساند.

الکس هانا ، محقق ارشد تیم Ethics AI در پیامی که برای پیچای و سایر افراد مرتبط با این نامه ارسال شد ، گفت که این نامه از طرف تیم وی ارسال شده است. یک منبع آگاه از این تیم گفت که این تیم حدودا دوازده عضو دارد.

اولین بار توسط بلومبرگ گزارش شد ، CNN Business نیز نسخه ای از نامه را دریافت کرد و صحت آن را تأیید کرد. Google بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.
چهارشنبه ، 2 دسامبر ، Gebru توییت او به خاطر ایمیلی که اخیراً به لیست پستی داخلی Brain Women و Allies Google ارسال کرده “بلافاصله اخراج شد”. وی در این ایمیل ، از عدم تنوع مداوم و ناامیدی شرکت از روند داخلی مربوط به بررسی یک مقاله تحقیقاتی مشترک تأیید کرد.
که در توییت های بعدی، گبرو توضیح داد که هیچ کس در گوگل صریحاً به او نگفته است که اخراج شده است. در عوض ، وی گفت که Google تعدادی از شرایط بازگشت خود را برآورده نمی کند و بلافاصله استعفا را پذیرفت زیرا معتقد بود که ایمیل وی “رفتاری را برآورده می کند که انتظارات مدیر Google را برآورده نمی کند”

انتشار ناگهانی Gebru به سرعت خشم هزاران کارمند این شرکت و دیگران را از جوامع فنی و دانشگاهی خشمگین کرد.

گوگل روز چهارشنبه (9 دسامبر) گفت که خروج Gebru را بررسی خواهد کرد. در یادداشت ارسال شده به گوگل (برو)مقامات ، پیچای نوشتند که این شرکت باید “شرایطی را ارزیابی کند که باعث شد Gebru هفته گذشته گوگل را ترک کرده و” در کجا می توانیم روند محترمانه تری را بهبود بخشیم و انجام دهیم “کشف کند.

وی در یادداشتی که توسط CNN Business تأیید شده تأیید شد نوشت: “ما شروع به بررسی آنچه اتفاق افتاده است برای شناسایی تمام نکاتی که می توانیم یاد بگیریم – با در نظر گرفتن همه چیز – از استراتژی های کاهش تنش گرفته تا فرآیندهای جدیدی که می توانیم معرفی کنیم.” .

گبرو به دلیل تحقیقاتش در زمینه تعصب و نابرابری در هوش مصنوعی و به ویژه با مقاله 2018 شناخته شده است ، که نویسنده او در زمینه عملکرد ضعیف نرم افزار تشخیص چهره هنگام تلاش برای طبقه بندی زنان و افراد رنگارنگ است. کار آنها باعث آگاهی گسترده از مشکلات رایج در هوش مصنوعی امروز شده است ، به ویژه هنگامی که فناوری وظیفه دارد چیزی را در مورد افراد شناسایی کند.
منبع: pezeshk-khabar.ir

حتما بخوانید:
پنج کارهای بسیار ساده ای که می توانید برای صرفه جویی در داروهای گیاهی انجام دهید