[ad_1]

پنجشنبه ، فیس بوک (FB) و اینستاگرام پست ترامپ را حداقل تا پایان دوره کار خود و شاید “به طور نامحدود” پس از قیام کاپیتول در ایالات متحده ممنوع کرد. سایر سیستم عامل های بزرگ از جمله Twitch و Snapchat نیز حساب رئیس جمهور را مسدود کردند. و بستر تجارت الکترونیکی Shopify فروشگاه های تحت مدیریت کمپین ترامپ و سازمان ترامپ را بسته است.
شاید از همه تأثیرگذارتر باشد ، توییتر (TWTR)، شبکه اجتماعی ترجیحی رئیس جمهور ، حساب ترامپ را به طور موقت چهارشنبه بست. ترامپ پنجشنبه شب با به اشتراک گذاشتن ویدئویی که در آن علناً اعتراف کرد ، توئیت خود را از سر گرفت برای اولین بار ، وی برای دومین بار خدمت نخواهد کرد. اما توییتر همچنین برای اولین بار هشدار داد که اگر این کار را انجام دهد می تواند آن را برای همیشه متوقف کند قوانین آنها را نقض می کند، و این شرکت ممکن است با فشار اضافی برای مقابله با این مسئله بر اساس اقدامات همکاران خود مواجه شود.

برخی از گروه های طرفداری از تأثیر کوتاه مدت این اقدامات بر رئیس جمهوری که به دلیل انتشار پیام خود در شبکه های اجتماعی معروف است ، استقبال کرده اند ، به خصوص که در یک زمان بی ثبات برای ملت به وجود می آید.

جاناتان گرینبلات ، مدیرعامل اتحادیه ضد افترا ، روز پنجشنبه به سی ان ان بیزنس گفت: “ممنوعیت حساب های وی تأثیر فوری خواهد داشت ، و از انتشار اطلاعات نادرست وی جلوگیری می کند ، و نظریه های توطئه را به اشتراک می گذارد.” برای دموکراسی ما ”

حمله به کنگره برای ترسیم خط ترامپ در فیس بوک و توییتر مورد نیاز بود

اما در درازمدت مشخص نیست که آیا رئیس جمهور سابق اخیر به طور دائمی برای این خدمات محبوب منصوب خواهد شد ، همانطور که بسیاری خواستار آن شده اند و تا چه اندازه این حرکت توانایی او را برای حمله ، تهدید و گسترش اطلاعات نادرست با توجه به برای هدایت به جای دیگر.

ترامپ نزدیک به 89 میلیون دنبال کننده در توییتر و 35 میلیون در فیس بوک دارد. وی همچنین متحدان برجسته ، رسانه های دیجیتال و شبکه های تلویزیونی آماده انتشار بیانیه ها و دروغ های خود را در همان سیستم عامل هایی دارد که در حال حاضر علیه حساب های وی اقدام می کنند.

در ماه های اخیر ، ترامپ و متحدانش با سو share استفاده از شبکه های اجتماعی ، ادعاهای بی اساس در مورد تقلب در انتخابات را به اشتراک گذاشتند تا مشروعیت انتخابات را زیر سوال ببرند.

جارد هولت ، عضو بازدید کننده از آزمایشگاه پزشکی قانونی دیجیتال شورای آتلانتیک ، که تمرکز آن بر افراط گرایی داخلی است ، گفت: “ممنوعیت ترامپ گلوله جادویی برای پاک کردن این نوع اطلاعات غلط از سیستم عامل نیست ، اما مکانی برای شروع است.” “[Social media platforms] انگشتان خود را در اطراف این موضوع برای سالها. حدس می زنم که ما نقطه شکست را که یک قیام بود درک کردیم. ”

در حالی که شرکت های فناوری در گذشته اقدام به راه اندازی شخصیت های برجسته کرده اند ، هیچ جلسه ای یا رئیس جمهور سابق آمریکا هرگز منع نشده است. به زبان ساده ، هیچ برنامه روشنی از سیستم عامل ها در مورد آنچه در روزهای آینده یا در مورد فیس بوک ، پس از ترک تحصیل ترامپ انتظار می رود ، وجود ندارد.

استثنائاتی برای رهبران جهان وجود دارد که در سیاست های محتوایی بسیاری از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی گنجانده شده اند ، که اقدام در انتشارات ترامپ را دشوار می کند. اما ممکن است این نگرش خاص از بین نرود زیرا او دیگر رئیس جمهور نیست ، زیرا خلا loهای بالقوه ای وجود دارد که می تواند از ترامپ در توییتر و فیس بوک محافظت کند.

اگر ترامپ مجدداً قصد خود را برای نامزدی رئیس جمهور تکرار کند ، همانطور که برخی گفته اند وی می تواند ، وی ممکن است تحت سیاست “استثناهای منافع عمومی” توییتر از حمایت بیشتری برخوردار شود. سیاست کشورها که حتی اگر یک توییت از طرف یک مقام منتخب دولتی یا یک کاندیدای سیاسی قوانین توییتر را نقض کند ، ممکن است باقی بماند زیرا در دسترس بودن آن به نفع عموم است. فیس بوک در مورد اخباری که اجازه می دهد محتوای خاصی که استانداردهای جامعه را نقض می کند باقی بماند اگر فکر کند که منافع عمومی وجود دارد و خطر آسیب دیدن را بیشتر نمی کند ، یک استثنا دارد. همچنین به مقامات منتخب و نامزدهای سیاسی اجازه می دهد در تبلیغات دروغ بگویند.
فیس بوک بلافاصله به درخواست نظر در مورد سیاست خود در مورد به موقع بودن و چگونگی اعمال آن در مورد ترامپ در آینده پاسخ نداد. سخنگوی توییتر به CNN Business اشاره کرد توییت کردن در روز چهارشنبه ، که در آن شرکت گفت که “ارزیابی وضعیت در زمان واقعی” در اطراف حساب ترامپ ادامه خواهد داد. شرکت نیز توییت که سیاست منافع عمومی آن ، که در ترک مطالب رهبران جهان به سمت بالا اشتباه می کند ، “در جایی به پایان می رسد که فکر می کنیم خطر آسیب بیشتر و یا بیشتر است”.
ترامپ قطعاً اولین شخصیت عمومی نیست که تحریف شده یا در معرض خطر قرار دارد. برخی از بارزترین نمونه ها الکس جونز ، تئوریسین توطئه راست گرایان و همچنین چهره های دیگری مانند فعال راست افراطی و “اسلاموفوبی مغرور” خود توصیف شده لورا لاومر و شخصیت رسانه ای راست افراطی میلو یانوپولوس است. این اعداد قبل از اینکه از دسترسی به رسانه های اجتماعی عمده محروم شوند ، اغلب از طریق اظهارنظرهای عجیب و غریب تیتر اول می شوند. بعداً ، آنها به طور قابل توجهی از گفتگوی جمعی ناپدید شدند.
آنها به سیستم عاملهای جدیدتری مانند Gab و Parler پیوسته اند که خواستار جایگزینی برای آزادی بیان قضات محافظه کار ، که معتقدند سیستم عاملهای بزرگتر هستند سانسور دیدگاه های آنها (گاب در تیتر اخبار خود اجازه سخنان نفرت انگیز را داد که گفته می شود منجر به خشونت واقعی شده است)
حتی قبل از آخرین دور از زورگیری ، مبارزات انتخاباتی ترامپ در حال بررسی تمرکز بر روی برخی از این شبکه های اجتماعی جایگزین بود. اما این سرویس ها در دسترس پلتفرم های بزرگی مانند توییتر نیستند که صدها میلیون کاربر ماهانه دارد و فیس بوک که بیش از 3 میلیارد کاربر ماهانه دارد. کاربران در برنامه های مختلف آن.

دانیل سیترون ، استاد حقوق دانشگاه ویرجینیا و مشاور بدون مزد فیس بوک و توییتر که مدتهاست در مورد چگونگی سخنرانی در شبکه های اجتماعی می تواند منجر به خشونت در دنیای واقعی شود ، گفت: “مکان های دیگری برای رفتن وجود دارد.” . “در عین حال ، توییتر چنین دسترسی دارد. هزینه های جدی مانند آن وجود دارد [with] هر گروهی که لازم است دور هم جمع شوند “

ترامپ می تواند میلیون ها فالوئر خود را به سمت این برنامه های اجتماعی جایگزین سوق دهد یا حتی اگر بخواهد از سرویس جدیدی پشتیبانی می کند. او همچنین ایده ایجاد شبکه تلویزیونی خود را مطرح کرد. و ترامپ می تواند پیام خود را به پخش کنندگان تلویزیونی راست گرا مانند OAN یا Newsmax که در حال پخش تئوری های توطئه در مورد انتخابات 2020 هستند ، تسری دهد.

با این حال ، هولت گفت که ترامپ با ایجاد درگیری و جنجال از طریق شبکه های اجتماعی رونق می گیرد. هولت گفت: “اگر از جوامعی كه در بین عموم مردم محبوب هستند خارج شود ، به همان اندازه موثر و مخرب نخواهد بود.”

بزرگترین کارت وحشی اکنون می تواند توییتر باشد ، یکی از تنها سیستم عامل های مهم که رئیس جمهور در حال حاضر می تواند در آن پست بگذارد. لورا I. گومز ، کارمند سابق توییتر ، گفت که فقط کافی نیست که این شرکت حساب کاربری ترامپ را برای سخنرانی های مضر بیشتر کنترل کند.

گومز ، كه در ژانویه 2017 و نوامبر 2020 به مدیر اجرایی توییتر به جك دورسی ، مدیر عامل توئیتر ، نویسنده بود و از وی خواست كه جلوی ترامپ را بگیرد ، گفت: “این در مورد پیشگیری است.” “همه ما می دانیم که فیس بوک یا اینستاگرام بسترهای اصلی برای گسترش دروغ های او هستند. این همیشه توییتر بوده است.”[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر