تحلیل: آمازون در آستانه رای گیری در آلاباما است


اما اگر آخرین اظهارات عمومی این شرکت نشانه ای باشد ، یک شهر کوچک در آلاباما از قبل یک غول فناوری در آستانه قرار دارد.

در هفته و نیم گذشته ، هنگامی که انتخابات میان دوره ای انبار آمازون در بسمر ، آلاباما به پایان رسید ، این شرکت آشکارا مخالف قانونگذاران و برخی از تلاشگران اتحادیه بود.
آمازون (AMZN) مدیر عامل شرکت دیو کلارک قبل از تظاهراتی که ماه گذشته سناتور به برخی از کارگران سازماندهنده در آلاباما پیوست ، به برنی سندرز ضربه زد. وی در توییتر گفت: “من اغلب می گویم که ما کارفرمای برنی سندرز هستیم ، اما این کاملاً درست نیست زیرا ما در واقع یک شغل مترقی ارائه می دهیم.” کلارک همچنین بر حداقل دستمزد آمازون در هر ساعت 15 دلار تأکید کرد – این سیاست تنها پس از فشار Sanders و دیگران به این شرکت در سال 2018 اعمال شد.
پس از نماینده مارک پوکان از ویسکانسین نشان داد این پرداخت ساعتی “هنگامی که وارد اتحادیه ها می شوید و کارگران را در بطری های آب ادرار می کنید ،” شما را “یک کار مترقی نمی کند” ، این شرکت با پاسخ خود از یک حساب کاربری تایید شده توییتر ، یک سری اخبار را راه اندازی کرد: من واقعاً این کار را نمی کنم اعتقاد دارید که شما در بطری ها آب می زنید ، درست است؟ “پست ها داستان هایی در مورد ادرار کردن رانندگان آمازون در بطری ها و مدفوع کردن در کیسه های محل کار خود منتشر می کند. آمازون بیش از یک هفته بعد یک پست وبلاگ در مورد یک توییت ارسال کرد. در این پست که اواخر روز جمعه منتشر شد ، گفته شد که این توییت “هدف خود ما بود ، ما از این امر راضی نیستیم و به نماینده پوکان مدیون عذرخواهی هستیم”. همچنین گفته می شود در حالی که این توییت نادرست است ، اما این مشکل “مختص آمازون نیست” و روند “ناکافی” را برای بررسی این توییت مقصر می داند. در این نشریه آمده است: “ما باید همیشه با دقت بسیار بالایی به این نوار بچسبیم ، و این به ویژه هنگامی صادق است كه از نظرات دیگران انتقاد می كنیم.”
به نوبه خود ، نماینده دعوت پاسخ از طریق توییت: “آه. این برای من نیست ، برای کارگران شماست.”
و در پاسخ به تاریخچه اخیر CNN Business از آنچه در تلاش بسمر پس از اعلام نتایج نهایی رای اتحادیه دنبال می شود ، آمازون با صدور بیانیه ای از رئیس اتحادیه که کارگران انبار بسیج را دعوت می کند ، “مدیر ارشد ضد اطلاعات” پاسخ داد. بعداً در یک بیانیه جداگانه ، این شرکت با انتقاد از اتحادیه ، انگیزه را برای رئیس اتحادیه برای “بیان نادرست واقعیت ها” عنوان کرد.

هنگامی که از او نظر خواسته شد ، سخنگوی آمازون ، هدر ناکس ، تا حد زیادی پست وبلاگ را به تأخیر انداخت. ناکس همچنین در بیانیه ای گفت که این شرکت اعتقاد ندارد اتحادیه “نمایندگان اکثر نظرات کارمندان ما است”.

حتما بخوانید:
نمایندگی تعمیرات سامسونگ

در ادامه بیانیه آمده است: “كارمندان ما كار در آمازون را انتخاب می كنند زیرا ما در هر جایی كه استخدام می كنیم بهترین مشاغل موجود را ارائه می دهیم و همه را تشویق می كنیم كه بسته كلی پرداخت خسارت ، بهداشت و محیط کار خود را با هر شرکت دیگری با مشاغل مشابه مقایسه کنند.”

یک کارمند انبار آمازون در مجلس سنا شهادت داد: & # 39؛  روز کاری من هر روز مانند یک تمرین شدید 9 ساعته احساس می شود & # 39؛
رویکرد تقابلی روابط عمومی شرکت در روزهای اخیر ناظران صنعت ، کارشناسان کار و برخی از کارمندان فعلی و سابق را متعجب کرده است. مقامات آمازون اقلیم دادگستری ، گروهی از کارمندان شرکتی که در اصل برای دفاع از مسائل آب و هوایی تشکیل شده بودند ، در بیانیه ای به CNN Business گفتند که “آنها از دیدن تاکتیکهای تهاجمی که اخیراً توییتر در توییتر اتخاذ کرده شرمنده اند”.

وی گفت: “در حالی که کارگران بر سر موضوعات اساسی و مهمی مانند ایمنی محل کار می جنگند ، آمازون بر ترس از کارگران خود تمرکز می کند و خود را به سمت سیاستمداران می اندازد. آمازون می ترسد زیرا می داند کارگران وقتی با هم گفتگو می کنند قدرت دارند.” بیانیه.

فیصل مسعود ، که در 2000s در آمازون کار می کرد و به راه اندازی برنامه تجارت سهام و خط تولید AmazonBasics کمک کرد ، گفت که “او این را کمی غیر معمول می داند ، صادقانه بگویم ، موقعیت روابط عمومی ما همیشه بسیار محفوظ بوده است ، این برای نشان دادن نیست بلکه از طرف. مسعود ، که هم اکنون به عنوان مدیر عامل راه اندازی تجارت الکترونیکی Fabric ، به مارک ها کمک می کند تا با آمازون رقابت کنند ، گفت آمازون “اکنون بسیار بزرگ است ، شاید آنها روش دیگری را در مورد چگونگی کنار آمدن با برخی از این چالش ها اتخاذ کرده اند.”

برخی از ناظران صنعت ، موقعیت PR اخیر آمازون را مدرکی می دانند که نشان می دهد این غول فناوری ممکن است دوباره احساس آسیب پذیری کند ، با توجه به احتمال تغییر اساسی در نحوه تعامل با صدها هزار کارگر آمریکایی.

کیت برونفنبرنر ، مدیر بخش گفت: “خلوص حمله به برنی سندرز و اظهار نظر در مورد کارگران باعث نگرانی شرکت می شود. این بدان معنا نیست که آمازون ضرر خواهد کرد ، اما به نظر می رسد آنها نگران از دست دادن آنها هستند.” تحقیقات در آموزش کار و یک مدرس ارشد در دانشکده روابط صنعتی و کار دانشگاه کرنل.

به همین ترتیب ، دانیل هانلی ، تحلیلگر سیاسی در انستیتوی بازارهای آزاد ، یک گروه حامی انتقاد از نفوذ و قدرت بیگ تک ، گفت آمازون “از اتحاد می ترسد زیرا می داند توانایی استثمار کارگران را از دست خواهد داد و عملیات او کنترل و کنترل خواهد کرد. تعادل از سوی افرادی که تصمیمات او را تحمل می کنند – همانطور که باید. ”

حتما بخوانید:
آمازون در حال راه اندازی یک سیستم پرداخت با اسکن درختان خرما در برخی غذاها است

(در بیانیه ای به CNN Business ، آمریكا ناكس گفت: “واقعیت این است كه آمازون در حال حاضر آنچه را كه اتحادیه ها از كارمندان تقاضا می كنند ارائه می دهد: مزد پیشرو در صنعت ، مزایای روزمره ، فرصت های شغلی ، همه در حالی كه در یك كار ایمن و مدرن كار می كنید) محیط. “)

اما تفسیر متفاوت اقدامات نیز آسان است ، خصوصاً با توجه به اینکه آمازون به عنوان یک شرکت آن را تحسین می کند و به خوبی تجارت خود را انجام می دهد. مانند متیو استولر در پروژه آزادی اقتصادی آمریکا بپوش اخیراً آمازون ممکن است مانند “احمق عمومی در توییتر” رفتار کند زیرا این شرکت “اطمینان دارد که در انتخابات اتحادیه پیروز خواهد شد.”
به گفته ووکس ، رویکرد مبارزه با منتقدان توسط بنیانگذار آمازون و مدیر عامل معزول جف بزوس هدایت شد ، که گفته می شود از اینکه دیگر امتیازاتی از انتقادات عمومی نسبت به این شرکت وجود ندارد ناراضی است.
برونفنبرنر گفت که او انتظار دارد که آمازون ناامید شود زیرا سیاست های تبلیغاتی مانند حداقل 15 دلار دستمزد کافی برای ترغیب کارگران و منتقدان به کاهش نیست. مسعود همچنین گفت که وی تعجب می کند که آیا مقاومت عمومی می تواند ناشی از این احساس باشد که این شرکت رفتار متفاوتی از رقبایی مانند Walmart و Target دارد. (Target حداقل دستمزد خود را در سال 2020 به 15 دلار افزایش داد ، در حالی که Walmart اخیراً دستمزد خود را – نه حداقل – به 15.25 دلار در ساعت رسانده است ؛ هر دو در برابر ادغام شناخته شده اند.)
انگیزه او هرچه باشد ، آخرین رویه روابط عمومی آمازون در زمانی که ممکن است به حسن نیت سیاسی احتیاج داشته باشد ، موجب ناراحتی سیاستمداران محلی و فدرال می شود. دکتر مری-هانتر مک دانل ، استاد مدیریت در دانشگاه پنسیلوانیا ، دانشکده تجارت وارتون.

در همان زمان ، با مخالفت سرسخت با ابتکار اتحادیه ، که توجه ملی را به خود جلب کرده است ، آمازون نه تنها برخی از کارگران خود را رد می کند ، بلکه همچنین سیاستمداران محلی را نیز در معرض خطر قرار می دهد ، گروهی که می خواهد به دنبال یارانه برای ساخت انبارها و دفاتر در آینده.

مک دانل گفت: “بازی کارگری که آنها درگیر آن هستند ، یک استراتژی نزدیک بینی بسیار بد است ، زیرا وقتی شما نشان دهید که از افرادی که به طور محلی برای شرکت شما کار می کنند پشتیبانی نخواهید کرد ، این تهدید وجود دارد که سیاستمداران محلی علیه شما روی خواهند آورد.”
منبع: pezeshk-khabar.ir