تجارت ابری گوگل ضرر می کند


این غول فناوری روز سه شنبه اعلام کرد که Google Cloud در سه ماهه آخر سال 2020 مبلغ 1.2 میلیارد دلار ضرر عملیاتی گزارش کرده که 4 درصد بیشتر از سال قبل است. این دستگاه برای کل سال 5.6 میلیارد دلار ضرر کرد که تقریباً 21 درصد افزایش داشت.
تجارت کلی این شرکت به خوبی پیش می رود ، اما با سود خالص 15.2 میلیارد دلار – 43 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته – با درآمد نزدیک به 57 میلیارد دلار ، 23 درصد بالاتر و بالاتر.
گوگل (GOOGL) سهام در معاملات بعد از ساعت بیش از 6 درصد جهش کرد.

در حالی که گوگل پول خود را از تجارت اصلی تبلیغات جستجوی خود کم می کند ، این شرکت سالها در تلاش است تا از طریق شرط بندی سخت افزاری ، رایانش ابری و پروژه های مختلف بلند پروازانه ماه ، درآمد خود را متنوع کند. ابر ، که ثابت کرد نیروی محرکه عظیمی برای آمازون رقیب است ، یکی از امیدوار کننده ترین تلاش های آن محسوب می شود.

تجارت ابری Google حتی با افزایش ضرر و زیان ، رشد سریع فروش را شاهد است. درآمد حاصل از این واحد در سال گذشته به 13 میلیارد دلار رسید در حالی که در سال گذشته نزدیک به 9 میلیارد دلار بود.

در اوایل این هفته ، این شرکت یک همکاری استراتژیک شش ساله با فورد را اعلام کرد ، بخشی از آن گوگل را به ارائه دهنده ارجح خودروسازان برای ذخیره سازی ابر تبدیل کرده است.
گوگل ساخت بازی های ویدیویی را برای سیستم عامل Stadia خود متوقف می کند

روت پورات مدیر مالی Google در روز فراخوان سودآوری روز سه شنبه گفت: “بدیهی است که ما با توجه به فرصت قابل توجهی که در بازار می بینیم ، ما به طور تهاجمی سرمایه گذاری کرده ایم.” ”

حتما بخوانید:
تجهیزات بیلیارد شما یک سرمایه گذاری است

وی افزود: ضررهای عملیاتی تجارت ابری “نشان دهنده این است که ما اساساً سازمان خود را قبل از درآمد ایجاد کرده ایم.”

غول های فناوری ایالات متحده بیشتر تسلط خود را در طی شیوع ویروس کرونا افزایش دادند ، حتی در شرایطی که اقتصاد جهانی با شکست ناکامی روبرو شد – سود 11.2 میلیارد دلاری فیس بوک در سه ماهه آخر بیش از 50 درصد بیشتر از سال قبل بود. مایکروسافت (MSFT) ثبت رکورد درآمد؛ و آمازون (AMZN) بیش از 1 میلیارد دلار از انتظار سود تحلیلگران فراتر رفت.
اما بسیاری از این شرکت ها تحت فشار شدید ناظران قرار دارند ، که احتمالاً از سال 2021 شدت خواهد گرفت. فیس بوک (FB)، با یک فرآیند گسترده ضد انحصاری روبرو است ، و همچنین سوالات در مورد نقش آن – به ویژه از طریق پلت فرم ویدئویی YouTube – در انتشار اطلاعات نادرست در مورد انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایالات متحده.
گوگل همچنین با فشار داخلی روبرو است و صدها کارمند در اوایل ژانویه اولین اتحادیه شرکت را تشکیل دادند.

و علی رغم تسلط روزافزون خود ، به ویژه در زمینه هایی مانند جستجوی آنلاین و تبلیغات ، این شرکت در هفته های اخیر از چندین پروژه چشمگیر کنار رفته است.

روز دوشنبه ، گوگل تلاش های داخلی برای تولید بازی های ویدئویی را که بخشی از پلت فرم بازی Stadia آن بود متوقف کرد ، فقط چند روز پس از اعلام شرکت مادر Alphabet ، به ابتکاری به نام Loon ، که از بالون های غول پیکر برای انتقال اینترنت به مردم در مناطق دور افتاده در سراسر جهان استفاده می کند ، پایان می دهد .


منبع: pezeshk-khabar.ir

حتما بخوانید:
اسپلیت یا کولر گازی چیست؟