تبدیل شماره کارت به شماره شبا و شماره حساب در همه بانکها – عصرشهروند

با آیدی پی میتوانید در هر ساعت از شبانه روز از دیگران تا سقف ۵۰ میلیون تومان در هر تراکنش پول دریافت شماره کارت بانک سپه کنید. با آیدی پی میتوانید در هر ساعت از شبانه روز از دیگران تا سقف ۵۰ میلیون تومان در هر تراکنش پول دریافت.. در این مرحله باید کد دریافتی از عابربانک ملت را در نرمافزاری رمزنگار که از قبل دانلود و روی گوشی خود نصب کردهاید، وارد کرده و مراحل فعالسازی برنامه را تکمیل نمایید. شما باید به یکی از شعب بانک شهر مراجعه کرده و با پر کردن فرم دریافت رمز پویا، کد QR اختصاصی را که از طریق شعبه برای شما صادر میشود، دریافت کنید. پس از انجام این مراحل، شما میتوانید از رمز یکبار مصرف داخل نرمافزار ارس استفاده کنید. پس از آن اپراتور شعبه یک کد QR در اختیار شما قرار میدهد که همراه با پیامک فعالسازی که برایتان ارسال شده، در حین فعالسازی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. با انتخاب این بخش، رمزی از طریق پیامک برای شما ارسال میشود که باید آن را همراه با شماره کارت خود در نرمافزار پارسیان من وارد کنید.

روش اول: با مراجعه حضوری به یکی از شعب این بانک میتوانید QR Code صادره از بانک را همراه با کدی که از طریق پیامک، پس از پر کردن فرمهای مربوطه در شعبه، برای شما پیامک شده را در ارس وارد کرده تا پس از چند مرحله ساده توانایی استفاده از رمز یک بار مصرف تولیدی نرمافزار را داشته باشید. در صورتی که کارت بانکی بانک سپه خود را مفقود کرده اید، باید در اولین فرصت اقدام به اعلام مفقودی کارت بانکی خود کنید. هر گونه شکایت از ارائه خدمات بانک ها را در سامانه شکایت بانک مرکزی یا سازمان بازرسی کل کشور دنبال کنید. فعالسازی رمز یک بار مصرف از طریق برنامه رمزنگار ملت انجام میشود. پس از صدور QR Code میتوانید آن را با نرمافزار اسکن کرده و همزمان کد پیامکی که بانک برای شما ارسال کرده است را برای فعالسازی رمز یک بار مصرف خود وارد نمایید. این بانک برای ارائه خدمات رمز پویا به مشتریان خود نرمافزاری به نام همراز را طراحی کرده است. بانک دی از جمله بانکهایی است که از نرمافزار ارس برای تولید رمز یک بار مصرف استفاده میکند. روش اول: پس از دانلود و نصب برنامه ارس، به صورت حضوری به یکی از شعب بانک دی مراجعه کرده و درخواست صدور QR Code بدهید.

حتما بخوانید:
🌿 سولفات پتاسیم چیست، روش استفاده و چه کاربردی دارد؟

روش اول: برای فعالسازی رمز پویا بانک سامان باید به یکی از شعب این بانک مراجعه کرده و درخواست فعالسازی را ثبت نمایید. باقی موارد نیاز به حضور و استفاده از خودپرداز ندارد و پس از ورود و تایید موارد ذکر شده میتوانید روی همین نرمافزار و برای همیشه، رمزهای یک بار مصرف خود را دریافت کنید. کافیست رمز دریافتی را در نرمافزار همراز وارد کرده و باقی مراحل تنظیم نرمافزار را در آن ادامه دهید. مشتریان باید حتما به یکی از شعب بانک رفاه مراجعه کرده و نسبت به دریافت شماره سریال و شماره فعالسازی نرمافزار یک بار مصرف اقدام کنند. در مرحله بعد باید نرمافزار رمز یکبار مصرف موبایلی با توجه به اینکه شماره سریال دریافتی از شعبه با کد FDL یا FDN شروع شده، دانلود کنند. مشتریان بانک پارسیان برای استفاده از رمز دوم یک بار مصرف باید در ابتدای سیستم همراه بانک خود را فعال کرده باشند. بانک شهر برای فعالسازی رمز پویا نرمافزار رمزنت را طراحی کرده است.

بانک سپه بزرگ ترین و اولین بانک دولتی ایران است که سهام بانک به طور کامل در دست دولت ایران می باشد. برای هر حسابی که دارید، می توانید یک “شبا” ی مخصوص به آن حساب دریافت کنید. از دیگر مزایای دریافت شماره شبا این است که به هیچ عنوان جایگزین شماره حساب شما نخواهد شد بلکه بهعنوان شمارهای که از بالاترین سطح استاندارد برخوردار است در کنار شماره حساب و شماره کارت بانکیتان قرارمیگیرد؛ به این ترتیب فارغ از نوع هر حسابی میبایست برای آن، شماره «شبا» متعلق به همان حساب را دریافتکرد. پس از دریافت بارکد QR باید آن را در گوشی خود اسکن کنید و پس از وارد کردن رمز ورود به نرمافزار (رمزی کاراکتری یا اطلاعات اثرانگشت) کافیست رمز دریافتی از طریق پیامک را وارد کنید. همزمان یک کد احراز هویت نیز برای تلفن همراه شما پیامک میشود که در مراحل بعد مورد استفاده قرار خواهد گرفت. حتی اگر سامانه اینترنت بانک خود را از قبل فعال نکرده باشید نیز میتوانید با مراجعه به سایت بانک اقتصاد نوین هم اینترنت بانک خود را فعال کنید و هم از طریق «منوی کارت» بخش «فعالسازی رمز دوم یک بار مصرف کارت» عملیات فعالسازی رمز پویا را به صورت غیر حضوری انجام دهید.

حتما بخوانید:
قیمت به درهم امارات، امروز 10 دسامبر 1401