به گفته کارشناسان فضای مجازی ، نیم میلیارد اطلاعات در مورد کاربران فیس بوک در یک وب سایت هکر ارسال شده استبه گفته آلون گال ، مدیر فنی شرکت اطلاعات سایبری هادسون راک ، اطلاعات مربوط به بیش از 32 میلیون حساب در ایالات متحده ، 11 میلیون در انگلستان و 6 میلیون در هند وجود دارد.

وی گفت ، جزئیات در برخی موارد شامل نام کامل ، مکان ، روز تولد ، آدرس های ایمیل ، شماره تلفن و وضعیت اتصال است.

هادسون راک شماره تلفن های دو کارمند ارشد ما را که در پایگاه داده گنجانده شده اند ، به CNN Business نشان داد.

این نشت اولین بار توسط سایت خبری اینسایدر گزارش شد.
اندی استون سخنگوی فیس بوک روز شنبه به سی ان ان گفت: “این داده های قدیمی است که قبلاً در سال 2019 گزارش شده بود. ما این مشکل را در آگوست 2019 کشف و رفع کردیم.”

فیس بوک در مورد اینکه آیا در آن زمان کاربران آسیب دیده را آگاه کرده است ، اظهار نکرد.

استون اضافه کرد: در سال 2019 ، ما توانایی این را برای افراد پیدا کردیم که افراد دیگر را مستقیماً با استفاده از شماره تلفن آنها ، چه در فیس بوک و چه در اینستاگرام پیدا کنند – این ویژگی می تواند با استفاده از کد نرم افزار پیشرفته برای تقلید از فیس بوک استفاده شود. از اینکه به کدام کاربر تعلق دارد. ”

اگرچه این داده ها مربوط به سال 2019 است ، اما هنوز هم می تواند برای هکرها و مجرمان اینترنتی مانند افرادی که در شناسایی سرقت ها نقش دارند مفید باشد.

آلون گال از هادسون راک در توییتر خود گفت که نحوه مرتب سازی و انتشار اطلاعات هکر در این هفته ، دسترسی به مجرمان را بسیار بیشتر می کند.

راشل توباکو ، یک هکر اخلاقی و مدیر عامل شرکت SocialProof Security ، به CNN گفت ، “اینها داده هایی است که مجرمان اینترنتی وقت خود را صرف جستجو برای انجام حملات مهندسی اجتماعی می کنند – اما اکنون همه در یک صفحه هستند. فضا و به راحتی در دسترس است در این اطلاعات ، مهندسی اجتماعی را سریعتر و آسان تر می کند. “


منبع: pezeshk-khabar.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>