بنیانگذار Pinduoduo زمانی بزرگتر می شود که غول تجارت الکترونیکی چین بزرگتر از همیشه شود


تصمیم کالین هوانگ برای استعفا از سمت ریاست کاملاً تعجب آور نبود. این کارآفرین 41 ساله تابستان گذشته سمت مدیر عامل را ترک کرده بود و انتظار می رفت که در نهایت مدیریت Pinduoduo را به طور کلی ترک کند.

اما در حالی که پکن برای کنترل بخش فعالیت می کرد ، انتشار آن هنوز زودتر از حد انتظار و در میان عدم اطمینان بسیاری از شرکت های اینترنتی چینی انجام شد.

جیالونگ شی و توماس شن تحلیلگران Nomura در یادداشت تحقیقی روز پنجشنبه نوشتند: “استعفای ناگهانی آقای هوانگ برای سرمایه گذاران بسیار تعجب منفی بود.” “آقای هوانگ به طور گسترده ای به عنوان شخصیت این شرکت مورد توجه قرار گرفت که از نظر بسیاری از سرمایه گذاران ، بصیرت و رهبری قوی وی عامل اصلی موفقیت Pinduoduo بود.”

در اشتراک می گذارد پیندوودو (PDD) روز چهارشنبه پس از اعلام هوانگ در نیویورک 7 درصد سقوط کرد.
هوانگ Pinduoduo را در سال 2015 تاسیس کرد و به سرعت آن را به یک شرکت تجارت الکترونیک عالی تبدیل کرد. از نظر سهم بازار هنوز از عملکرد بهتر صنعت علی بابا فاصله دارد – حدود 10٪ از بازار را در اختیار دارد ، پشت 53٪ و رقیب علی بابا است. JD.com (JD) طبق برآوردهای انجام شده توسط اوراق بهادار Huachuang مستقر در Guiyang ، 19٪. اما این شرکت بزرگترین رقیب خود را حداقل به یک روش مهم به نمایش می گذارد: روز چهارشنبه ، اعلام کرد که در سال 2020 تقریباً 789 میلیون کاربر فعال دارد که از علی بابا 779 میلیون نفر پیشی گرفته است.
و اگرچه سال گذشته 1.1 میلیارد دلار ضرر گزارش کرد ، اما این شرکت همچنان به رشد خود ادامه می دهد. روز چهارشنبه ، اظهار داشت که درآمد سال 2020 نسبت به سال گذشته دو برابر شده و به 9.2 میلیارد دلار رسیده است. ظهور آن را می توان موفقیت آن در مردم در شهرهای کوچک و مناطق روستایی دانست ، بازارهایی که دیگر شرکت های تجارت الکترونیکی در طول سال ها از دست داده اند. بخش مواد غذایی آن نیز در طی همه گیر شدن رشد چشمگیری داشته و در گسترش سال گذشته نقشی داشته است.
هوانگ – که طبق دارایی بلومبرگ دارایی خالصی در حدود 53 میلیارد دلار دارد و سومین مرد ثروتمند چین پس از بنیانگذار Nongfu Spring به نام Zhong Shanshan و Tencent (TCEHY) بنیانگذار پونی ما به سهامداران گفت که استعفا می دهد زیرا می خواست زمان بیشتری را برای دنبال کردن اهداف دیگر ، از جمله رویای کودکی خود ، دانشمند یا محقق شدن داشته باشد.
وی روز چهارشنبه در نامه ای نوشت: “اگرچه Pinduoduo هنوز یک شرکت جوان با رشد طولانی مدت است ، اما زمان آن فرا رسیده است که اگر بخواهیم کیفیت و نرخ رشد یکسان در 10 سال را بخواهیم ، آینده چه خواهد شد.” وی همچنین اشتیاق اجازه دادن به “نسل جدید رهبران و مدیران” را برای “شکل دادن به Pinduoduo که به دنبال ساخت آن هستند” ذکر کرد. وی همچنان بزرگترین سهامدار شرکت است.
در چین غیر معمول نیست که کارآفرینان حتی در اوج زندگی خود شرکت ها را ترک کنند. در سال 2018 علی بابا (مادر بزرگ) بنیانگذار مشترک جک ما استعفای خود را به عنوان رئیس اجرایی اعلام کرد و به کار خود در زمینه خیرخواهی ادامه خواهد داد. او در آن زمان 54 ساله بود. (ما پس از استعفا از موشكافي دوري نكرد و در اواخر سال گذشته از سوي نهاد ناظر بر سر مورچه گروه ، شركت مالي مالي بابا مورد سedال قرار گرفت كه وي به ساخت آن كمك كرد. IPO بالاي آن به تعويق افتاد.)
پس از سرکوب نهادهای نظارتی ، سایمون هو از سمت مدیر عامل گروه مورچه استعفا داد

اما هوانگ نیز پیندو را در موقعیت کمی مضطرب ترک می کند. پکن ماه هاست که در حال سرکوب بخش فناوری است و دامنه آن گاه تا پیندوودو گسترش می یابد.

حتما بخوانید:
قیمت واقعی بهترین طرفدار اپل بودن: تقریباً 80،000 دلار

در اوایل این ماه ، مقررات نظارتی Pinduoduo را 1.5 میلیون یوان (230 هزار دلار) به دلیل متهم كردن آن به فروش مواد غذایی در سیستم عامل خود با قیمت های نامعقول پایین برای محدود كردن رقبا جریمه كردند.

Pinduoduo همچنین اخیراً با ادعاهایی مبنی بر طاقت فرسا بودن کارمندان خود روبرو شده است ، از جمله توسط کاربران رسانه های اجتماعی چینی ، که مرگ دو کارگر را نمادی از فرهنگ کار مزاحم خوانده اند. این شرکت سپس گفت پس از خودكشی یك كارگر تیم مشاوره روانشناسی ایجاد كرده است.
روز دوشنبه ، درست دو روز قبل از اعلام استعفا از سوی هوانگ ، رئیس جمهور چین شی جین پینگ از نهادهای نظارتی این کشور خواست تا کنترل خود را بر اینترنت و شرکت های فناوری در این کشور افزایش دهند – به ویژه شرکت هایی که اطلاعات زیادی از مصرف کننده جمع کرده اند.
برای کمک با ایالات متحده تماس بگیرید خط ملی پیشگیری از خودکشی در 1-800-273-8255. برای کمک به بحران به زبان اسپانیایی ، با شماره 1-888-628-9454 تماس بگیرید. برای پشتیبانی در خارج از ایالات متحده ، فهرست جهانی منابع و خطوط گرم بین المللی توسط انجمن بین المللی پیشگیری از خودکشی. همچنین می توانید تماس بگیرید دوستان در سراسر جهان.


منبع: pezeshk-khabar.ir