برنامه Tripadvisor و بیش از 100 مورد دیگر در چین مسدود شده است


روز سه شنبه ، دولت فضای مجازی چین در بیانیه ای اعلام کرد 105 برنامه کاربردی را که “غیرقانونی” تلقی می کند ، از جمله برنامه های غول سفر ایالات متحده ، حذف کرده است.

بیشتر سیستم عامل ها متعلق به شرکت های محلی چینی بود و بلافاصله مشخص نبود که چرا Tripadvisor – که شامل بررسی هتل ها و مقصد تعطیلات است – درگیر این سرکوب شده است. این شرکت مستقر در ماساچوست بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

از بعدازظهر سه شنبه ، وب سایت Tripadvisor هنوز در چین در دسترس بود.

تنظیم کنندگان چینی گفتند که برنامه هایی که آنها حذف کرده اند اولین برنامه هایی هستند که در “پاک سازی” گسترده محتوای آنلاین که ماه گذشته آغاز شد ، حذف شدند.

طبق گفته مقامات ، این کارزار تحت چندین قانون چین انجام شده و هدف آن از بین بردن محتوای مربوط به فعالیت های غیرقانونی از جمله زبان زشت ، پورنوگرافی ، فحشا ، خشونت ، کلاهبرداری یا قمار است.

“اداره فضای مجازی چین به … این سازمان در بیانیه ای گفت: برای تقویت نظارت و بازرسی از خدمات اطلاعات تلفن همراه ، بلافاصله برنامه های غیرقانونی تلفن همراه و فروشگاه های برنامه های کاربردی را تمیز و از بین ببرد و برای ایجاد فضای مجازی واضح تلاش کند. “

با افزایش تنش ، هند بیشتر برنامه های چینی را ممنوع می کند
کاربران اینترنت چینی سالهاست که در پشت به اصطلاح “فایروال بزرگ” زندگی می کنند. شبکه های رسانه های اجتماعی آمریکایی ، مانند فیس بوک (FB) و توییتر (TWTR)، مدت زیادی است که در این کشور مسدود شده است ، و ایالات متحده و چین به طور فزاینده ای در مورد فن آوری در هر دو طرف درگیر هستند.
به عنوان مثال اخیراً دولت ترامپ تهدید کرده که فرم های کوتاه را ممنوع می کند برنامه ویدیویی TikTok ، اگر توسط شرکت مادر چینی آن فروخته نشود ByteDance. این مذاکرات هنوز ادامه دارد.
چین همچنین به مواضع قاطع خود در مورد محدود کردن محتوای آنلاین معروف است ، حتی اگر این سیستم عامل ها در خانه رشد کرده و بسیار محبوب باشند. در سال 2018 ، گزارش شده است که تنظیم کننده ها Toutiao ، یک برنامه جمع آوری اخبار را که بزرگترین موفقیت ByteDance در آن زمان بود ، از فروشگاه های برنامه های iOS و Android برای محتوای پورنوگرافیک و مبتذل در فیدهای خود ، خارج کردند.

روز بعد ، پکن به ByteDance دستور داد تا Neihan Duanzi ، یک بستر رسانه های اجتماعی که در آن کاربران برای به اشتراک گذاشتن مطالب بی ادبانه شناخته شده بودند ، برای همیشه تعطیل شود. در طول این قسمت ، دولت رادیو و تلویزیون دولتی چین از ByteDance خواست “از این موضوع عبرت بگیرد و چنین محتوای ویدیویی را قطع کند”.

در همان سال ، چین گروه هتل ها را مسدود کرد برنامه و وب سایت ماریوت به مدت یک هفته. این اقدام پس از آن صورت گرفت که مشخص شد این شرکت هنگ کنگ و ماکائو را به عنوان “ایالت های” جداگانه در سیستم عامل خود ذکر کرده و باعث عصبانیت کارکنان شده است.

– هانا ژانگ و شری فام در این گزارش همکاری کردند.


منبع: pezeshk-khabar.ir

حتما بخوانید:
تصمیم جدید بانک ملی در مورد بازار ارز؛ انتشار قیمت خرید و فروش ارز به تفکیک هر صرافی

دیدگاهتان را بنویسید