[ad_1]

این شرکت در بیانیه نیابتی خود در سال 2021 ، که سه شنبه قبل از آن منتشر شد ، “ضد انحصار” را به عنوان یکی از چندین زمینه خاص نظارت بر کمیته ذکر می کند. در اپل (AAPL) مجمع سالیانه سهامداران در 23 فوریه. وی گفت کمیسیون و هیئت مدیره “به طور منظم” خطرات ضد انحصاری را با مدیریت اپل بررسی و بحث می کنند.

وکیل دادگستری در بیانیه ای گفت: “افسر ضد انحصاری اپل مسئول توسعه ، بررسی و اجرای برنامه ضد انحصاری اپل است و به طور منظم به کمیته حسابرسی گزارش می دهد.” “این گزارش ها ، از جمله سایر موارد ، مطابقت برنامه با خطرات احتمالی ضد انحصاری اپل و اثربخشی طراحی این برنامه در شناسایی و جلوگیری از مسائل ضد انحصاری و ارتقا compliance انطباق با قوانین و سیاست های اپل است.”

اپل بلافاصله درخواست اظهارنظر در مورد منابع جدید ضد انحصاری را پس نداد.

برای اولین بار در بیانیه پروکسی اپل ، چنین اشاره ای دقیق به خطر ضد انحصار به نظر می رسد. در هر یک از اظهارات دو سال گذشته ، “پیروی از قانون ضد انحصار” فقط یک بار ذکر شده است – در رابطه با تجربه ای که در ارزیابی نامزدهای احتمالی هیئت مدیره در نظر گرفته شده است.

اپل با افزایش فشار ضد انحصار هزینه های App Store را کاهش می دهد

مکاشفه به این صورت است تنظیم کنندگان ، سیاست گذاران و رقبای فناوری کوچکتر به دنبال مدیریت تأثیر و قدرت بیگ تک هستند.

در ماه جولای ، تیم کوک ، مدیر عامل شرکت اپل ، در جلسه دادرسی درباره نگرانی های ضد انحصاری ، به همراه مدیران ، در برابر کنگره شهادت داد. فیس بوک (FB)، گوگل (GOOGL) و آمازون (AMZN). در ماه اکتبر ، کمیسیون قضایی اتاق بازرگانی نتیجه گیری خود را از تحقیقات 16 ماهه از چهار شرکت منتشر کرد ، که به پایان رسید غول های فناوری “قدرت انحصاری” در بخشهای اصلی کسب و کار داشته و از سلطه خود در بازار سوused استفاده کرده اند. اپل چنین ادعاهایی را رد کرده و می گوید در هیچ یک از بخشهای تجاری خود سهم بازار مسلطی ندارد.
این شرکت همچنین در اروپا با کنترل ضد انحصاری روبرو است.

بیشترین فشار وارده بر اپل بر هزینه ها و سیاست هایی است که به توسعه دهندگان برنامه برای ارائه خدمات خود در App Store اعمال می کند ، که توسعه دهندگان برای دسترسی به دستگاه های اپل باید از آنها استفاده کنند.

اپل در حال حاضر با یک پرونده قضایی علیه Epnite Games ، سازنده Fortnite ، به دلیل سیاست های فروشگاه برنامه خود مبارزه می کند. سازنده آیفون ادعاهای Epic را مورد اختلاف قرار داد ، اما در ماه نوامبر اعلام کرد که در صورت تولید توسعه دهنده ، هزینه توسعه دهندگان را در App Store از 30٪ به 15٪ کاهش می دهد. درآمد کمتر از 1 میلیون دلار در سال گذشته.

ضد انحصار در اعلامیه پروکسی ، همراه با چندین زمینه خطر خاص دیگر که کمیته نظارت کنترل می کند ، وجود دارد که شامل محرمانه بودن و امنیت داده ها نیز می باشد.

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر