برنامه های پاسپورت واکسن می توانند به ما کمک کنند تا به حالت عادی برگردیم. آنها ابتدا باید مشکل اعتماد را حل کنند


روز جمعه ، نیویورک اولین ایالت در ایالات متحده شد که برنامه تأیید واکسن را راه اندازی کرد ، که اغلب پاسپورت واکسن دیجیتال نامیده می شود. از برنامه IBM Excelsior Pass استفاده می کند که متکی به بلاکچین است و یک کد QR سفارشی را برای بررسی سلامت نمایش می دهد. ایالت این برنامه را اوایل ماه جاری در یک بازی بسکتبال بروکلین نتز در مرکز بارکلیز و یک بازی هاکی در نیویورک رنجرز در مدیسون اسکوارد گاردن آزمایش کرد.
برنامه های آزمایش واکسن می توانند نقشی اساسی در کمک به ما در بازگشت به حالت عادی داشته باشند. اما ممکن است شرکت های پشت سر آنها ابتدا میلیون ها آمریکایی را متقاعد کنند – که با سال ها اخبار مربوط به رسوایی های داده مشخص شده است – که این برنامه ها خطرات قابل توجهی در حفظ حریم خصوصی ندارند.

در بیانیه ای ، فرماندار اندرو کوومو به طور ویژه با نگرانی های احتمالی در مورد حریم خصوصی برنامه سر تکان داد و قول داد “اطلاعات شخصی را ایمن نگه دارد”. به همین ترتیب ، استیو لافلچ ، مدیر کل IBM Public و Federal Markets ، در بیانیه ای گفت که پاسپورت دیجیتال نیویورک به “ابزاری قابل انعطاف و قابل دسترسی که زیربنای امنیت و رازداری است” متکی است.

اما همه قانع نیستند. آلبرت فاکس کان ، بنیانگذار و مدیر اجرایی پروژه نظارت بر فناوری نظارت و همکار در دانشکده حقوق نیویورک ، گفت: “برخی از این برنامه های روزمره ، لایه جدیدی از زیرساخت های دیجیتالی را ایجاد می کنند که قبلاً ناشناس بود.” “برای تهیه یک چهارم شیر بودگا نیازی به این نوع مشاهده نیست.”

مهمترین نگرانی از محرمانه بودن این سوال است که آیا اطلاعات مکانی یا محلی جمع آوری و ذخیره می شود و چه کسی به این اطلاعات دسترسی خواهد داشت؟ شرکت های پشت این برنامه ها گفتند که آنها داده ها را ذخیره نمی کنند ، اما ممکن است برخی آمریکایی ها از پذیرفتن برنامه ها منصرف شوند.

دکتر برایان اندرسون ، پزشک ارشد مراقبت های بهداشتی دیجیتال MITER ، گفت: “اعتماد مصرف کننده برای کارتهای بهداشتی هوشمند دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار است تا افراد بتوانند وضعیت واکسیناسیون خود را نشان دهند.” ابتکار واکسیناسیون “به همین دلیل ضروری است که شرکت ها در مورد سیاست های حفظ حریم خصوصی خود شفاف و شفاف باشند تا مردم بتوانند در مورد اینکه می خواهند اطلاعات واکسیناسیون خود را با چه کسی به اشتراک بگذارند تصمیم آگاهانه بگیرند.”

سیلیکون ولی در تلاش است تا راه حل های فناوری را برای کمک به مقابله با بحران بهداشت عمومی ، از جمله برنامه های اطلاع رسانی در معرض قرار گرفتن در معرض که می تواند به جلوگیری از گسترش Covid-19 کمک کند ، انجام دهد ، اما این تلاش ها تا حد زیادی نتوانسته است وعده دهد. خلا health بهداشت دیجیتال اکنون می تواند راهی برای شرکت های فناوری باشد که تأثیر قابل توجهی در گشایش ایالات متحده دارند. با این حال ، این محصولات باید به تعدادی از نگرانی ها از جمله کارت های واکسن تقلبی احتمالی ، به اشتراک گذاری دیجیتال و شاید بلافاصله بیشتر ، بی اعتمادی مصرف کننده و تغییر هنجارها در مورد نحوه برخورد شرکت های فناوری با داده های شخصی نیاز داشته باشند.
به عنوان مثال ، در حال حاضر اپل اعلان های فشاری را منتشر می کند تا شفافیت بیشتری را در مورد اطلاعاتی که کاربران قبل از بارگیری برنامه در مورد آنها جمع آوری می کنند ، برای کاربران ایجاد کند. غول های فناوری دیگر مانند فیس بوک پس از یک سری رسوائی های داده ای و نقض امنیت ، همچنان ابزارهایی را برای بازگرداندن اعتماد به نفس مصرف کننده ارائه می دهند.
نگرانی در مورد حریم خصوصی در کشورهای دیگر که برنامه های گذرنامه دیجیتال معرفی شده اند ، ظهور کرده است. برنامه تأیید واکسن مورد تأیید دولت نه تنها برای تخلیه عملکرد تلفنهای هوشمند و حافظه ، بلکه همچنین به عنوان یک برنامه منبع بسته تحت کنترل است ، بنابراین مشخص نیست که برخی از داده ها به کجا می روند. به همین ترتیب ، سنگاپور در اوایل سال جاری پس از اعلام اینکه مجری قانون به داده های شخصی جمع آوری شده از برنامه ها برای پیگیری قراردادهای تحقیقات جنایی ، با وجود تضمین های محرمانه قبلی دسترسی پیدا کرده است ، با واکنش مواجه شد.
برنامه IBM's Exclesior ، که برای ورود به مکان های عمومی استفاده می شود ، یک کد QR با شواهد واکسیناسیون یا آزمایشات منفی Covid-19 را نشان می دهد

ابتکار واکسیناسیون ، که شامل IBM ، Microsoft ، Salesforce ، Oracle ، Mayo Clinic و پروژه Commons است ، یک سازمان غیرانتفاعی با برنامه گذرنامه واکسن که در حال حاضر با برخی از شرکت های هواپیمایی کار می کند ، نقشی اساسی در تدوین استانداردهای ایالات متحده و دستورالعمل های دیجیتال دارد. خلا healthهای بهداشتی فناوری ، از جمله رویکرد آن در محرمانه بودن داده ها. اندرسون گفت مشخصات وی باید طی چند هفته آینده مشخص شود.

اندرسون گفت: “هیچ یک از داده ها هرگز در یک سرور مرکزی ذخیره نمی شوند – و یک مرحله اعتبار سنجی وجود دارد تا اطمینان حاصل شود.” “داده ها نیز هرگز جمع نخواهند شد ، بنابراین ناشر نمی داند شخصی به این رستوران یا این رستوران رفته است. همچنین وی نمی تواند ترافیک یا داده را به مقصد بفروشد – این کاملاً نامناسب است.”

اریک پیسکینی ، مدیر پروژه برنامه انتقال دیجیتال IBM ، به CNN Business گفت که این شرکت اطلاعات پزشکی را برای کاربران سیستم عامل خود ذخیره نمی کند و مکان آن را ردیابی نمی کند.

“از منظر فردی ، IBM Digital Health Pass آنها را کنترل می کند و به آنها اجازه می دهد تا سلامت خود را از طریق تلفن های همراه خود با گیرندگان خاص به صورت ایمن ذخیره ، مدیریت و بدون افشای داده های اساسی مورد استفاده برای تولید آنها ، کنترل کنند.” او قبل از پرتاب در مصاحبه ای گفت.

اما کان گفت برخی از سیاست های حفظ حریم خصوصی که معمولاً تحت تأثیر قرار می گیرند ، او را تحت تأثیر قرار می دهد و خاطرنشان می کند که صفحه برنامه کارت سلامت دیجیتال ایالت نیویورک “س questionsالات بسیار بیشتری از آنچه پاسخ می دهد ایجاد می کند” ، فقط لینک دادن به صفحه استانداردهای IT. در کشور و مشخص نمی کند که آیا داده ها می توانند توسط سازمان های اجرای قانون استفاده شوند.


منبع: pezeshk-khabar.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>