[ad_1]

شرکت های فناوری ، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و حتی فروشگاه های خرده فروشی در حال کار بر روی برنامه های کارت سلامت دیجیتال هستند که به شما اجازه می دهد قبل از ورود به رویدادها و مشاغل ، اثبات واکسیناسیون را نشان دهند. ایالت نیویورک پیش از رویدادهای ورزشی ، برنامه IBM Excelsior را در مکان هایی مانند باغ مدیسون اسکن اسکن کرده است. اگر آزمایش Covid-19 شما منفی است یا واکسن دریافت کرده اید ، می توانید شخصاً بازی هاکی رنجرز را تماشا کنید.
برنامه های کاربردی آزمایش واکسن می تواند نقشی اساسی در رفع محدودیت ها داشته باشد ، اما کارشناسان حفظ حریم خصوصی و امنیت می گویند که انتشار آینده تعداد زیادی چالش برای استاندارد ، قابلیت همکاری ، داده های شخصی و پذیرش – توسط کاربران و یا از طریق کسب و کار ایجاد خواهد کرد. این امر با جریان برنامه هایی که به طور بالقوه در مسیر ما ظاهر می شوند ، پیچیده خواهد شد ، زیرا دولت فدرال عمدتاً می گوید که از آن دور خواهد ماند.

آلن باتلر ، رئیس مرکز اطلاعات حریم الکترونیکی گفت: “کمتر است.” “اینها سیستم های بهداشت عمومی هستند که باید توسط بخشهای بهداشت عمومی مدیریت شوند و باید در نحوه استفاده از آنها در این زمینه محدود شوند. ما نمی خواهیم آنها سیستمهای گسترده جمع آوری اطلاعات برای هرگونه استفاده متفاوت باشند که بسیار فراتر از بحران بهداشت عمومی. “

سخنگوی کاخ سفید ، جن پسکی اخیراً گفت: “هیچ پایگاه داده متمرکز واکسیناسیون جهانی فدرال و هیچ حکم فدرال وجود ندارد که همه را مجبور به دریافت یک اعتبار واکسیناسیون کند.” … ما می خواهیم یک بازار آزاد را با شرکت های مختلف بخش خصوصی و ائتلاف های غیر انتفاعی در حال توسعه راه حل ها گسترش دهیم. ”
برنامه های پاسپورت واکسن می توانند به ما کمک کنند تا به حالت عادی برگردیم.  آنها ابتدا باید مشکل اعتماد را حل کنند
اما سپردن روند کار به بخش خصوصی و مقامات محلی می تواند عواقب ناخواسته ای داشته باشد. به عنوان مثال ، ران دسانتیس ، فرماندار فلوریدا ، پیش از این الزام به اسناد برای اثبات واکسیناسیون در این ایالت را ممنوع کرده است – اقدامی که صنعت کروز را نگران از سرگیری برنامه ها می کند.
جنی وانگر ، مدیر برنامه های بهداشت عمومی در بنیاد لینوکس ، گفت “صدها” شرکت فعالانه در ایجاد راه حل برای شناسایی واکسن ها مشارکت دارند. سازمان وی در پشت ابتکار Covid-19 Credentials Initiative ، یک جامعه جهانی متشکل از بیش از 450 تکنسین ، دانشگاهی و متخصص بهداشت از بیش از 100 سازمان است که در گروه هایی قرار دارد که استانداردهای کاربردهای کارت بهداشتی واکسن را تعیین می کنند.

هدف این است که دستورالعمل هایی تنظیم شود تا برنامه ها بتوانند از قابلیت همکاری و منبع باز برخوردار باشند و به توسعه دهندگان اجازه دهد تا ببینند پشت کدگذاری چه اتفاقی می افتد تا فرآیند شفاف تر و مشترکتری ایجاد شود.

وانگر گفت: “هدف ما این است كه هر مشاغل چیزی را توسعه دهند – استارت آپ ها می توانند در این فضا بازی كنند ، همانطور كه ​​IBM نیز می تواند.” “ما در این سیستم کار می کنیم تا هیچ راهی برای یک شرکت یا گروهی از شرکت ها برای داشتن قدرت بر سوابق بهداشتی یا تسلط بیش از حد وجود نداشته باشد.”

به گفته وی ، از نظر تئوری ، مردم در انتخاب برنامه هایی که می خواهند استفاده کنند آزاد خواهند بود. “من فکر نمی کنم آینده ای را مشاهده کنیم که شما بتوانید از طریق برنامه Walmart حوله کاغذی بخرید و سپس مدارک واکسن خود را دریافت کنید. اما ما فکر می کنیم که مردم می توانند مدارک خود را از طریق یک سیستم عامل مدیریت کنند و سپس از آنها در داخل یا خارج از کشور استفاده کنند “

نیویورک برای ورود به برخی از رویدادها و مشاغل از IBM Excelsior Pass استفاده می کند
به طور مشابه ، ابتکار واکسیناسیون گواهی – که شامل می شود IBM (IBM)، مایکروسافت (MSFT)، فروشنده (CRM)، اوراکل (ORCL)، The Mayo Clinic و Commons Project ، یک سازمان غیرانتفاعی با یک برنامه گذرنامه واکسن که در حال حاضر با برخی از شرکت های هواپیمایی کار می کند ، همچنین نقشی اساسی در ایجاد استانداردهای ایالات متحده برای کارت های سلامت دیجیتال ، از جمله رویکرد آن به محرمانه بودن داده ها دارند. اعضای سازمان های غیر انتفاعی نیازی به جمع آوری یا ذخیره اطلاعات کاربر ندارند. در ماه مارس، والمارت (WMT) اعلام کرد که از استاندارد تدوین شده تحت VCI برای هرکسی که در فروشگاههایش و در مکانهای Sam’s Club واکسینه شده استفاده کند.

جن مارکی ، مدیر بازاریابی در شرکت امنیتی Entrust ، گفت که موفقیت این پیاده سازی ها تا حدودی به نحوه کار برنامه ها با چندین سیستم بستگی دارد. مارکی گفت: “چشم انداز مجموعه ای از مدارک دیجیتالی امن است که در آن مرزبانان هیترو قادر به خواندن همان مدارک کارمند مدیسون اسکوئر گاردن هستند بدون اینکه حریم خصوصی شهروندان را به خطر بیندازند.”

وی افزود که تلاش برای مدیریت راه حل های بسیار زیاد می تواند روند آسیب پذیری های امنیتی را در انتقال بین یک برنامه به برنامه دیگر باز کند.

در آغاز ، وانگر گفت که این گسترش یادآور روزهای اولیه ایمیل است. کاربران AOL فقط قبل از تدوین استانداردها می توانند برای اعضای AOL ایمیل ارسال کنند.

وی گفت: “ما شاهد موجی از سیستم های گروه بسته مانند IBM هستیم که به هیچ کس دیگری اجازه ورود و ایجاد این سیستم را نمی دهند.” “آنچه با موج دو خواهیم دید ، کاربردها هستند [that can work together]؛ این لحظه ای است که پیاده سازی و هماهنگی جامعه ضروری است. هر کسی که می خواهد بازی کند باید هنگام رعایت استانداردهای امنیتی ، حریم خصوصی و سازگاری با همان قوانین بازی کند. ”

جان وردی ، معاون سیاست در مجمع آینده حریم خصوصی ، گفت که خیلی زود است که ببینیم کدام روش ها بیشتر مورد توجه قرار می گیرند ، اما او انتظار دارد که رویکردهای معدودی را ببیند: “ما این پویایی را با ردیابی تماس دیدیم کارت های پرداخت و سایر فن آوری ها “

در عین حال ، بعید به نظر می رسد که مردم بخواهند بسیاری از برنامه های کارت سلامت دیجیتال را مدیریت کنند و ممکن است مشاغل فقط چند مورد را قبول کنند ، مشابه کارت های اعتباری در مکان های خرده فروشی.

باتلر گفت: “من شگفت زده می شوم اگر برنامه هایی كه مستقیماً توسط سرویس های بهداشت عمومی پشتیبانی نمی شوند ، فراتر از موارد بسیار محدود ، جذابیت گسترده ای پیدا كنند.”

مسئله دیگر فرزندخواندگی است ، نه تنها در بین مصرف كنندگانی كه باید به این فن آوری اعتماد كنند ، بلكه به خود تجارت نیز نیاز دارند ، از فروشگاه های مواد غذایی و خرده فروشی گرفته تا سالن های سینما و محل های كار. اریکا دووالد ، مدیر ارتباطات استراتژیک Vaccine Your Family ، یک سازمان غیرانتفاعی واکسن ، گفت: “به نظر می رسد همه این مسئله به این نتیجه خواهد رسید که آیا شرکت های شخصی می خواهند از گذرنامه واکسن استفاده کنند.” “در این مرحله ، من فکر نمی کنم بسیاری بدون اقدام دولت فدرال در مورد آنها این کار را انجام دهند.”

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر