برخی از کارگران زایمان چاره ای جز آوردن فرزندان خود در طی همه گیری ندارند


وینسنت ، راننده اتوبوس مدرسه ، برای تأمین درآمد خود ، پاییز امسال به شرکت تحویل غذا درخواستی پیوست. قبلاً دو شیفت را با شیفت کاری ، دانش آموزان را در سفرهای ورزشی مدرسه به هم متصل می کرد ، اما این فرصت ها با همه گیری تبخیر می شد.

دلیل عمده مراجعه او به DoorDash توانایی آوردن وسایل پسرش (و بعضاً دختر 14 ساله) در صورت لزوم است. همچنین این شغل نیازی به رعایت یک برنامه دقیق ندارد. او گفت: “اگر او نمی خواهد برود ، من او را مجبور نمی کنم. من در خانه می مانم.”

وینسنت برای رفع خستگی پسرش در هنگام زایمان گفت که او را به یک فروشگاه دلار منتقل کرد تا برخی اقلام از جمله تخته مغناطیسی و یکنوع بازی شبیه لوتو جاده را تحویل بگیرد. “من یک بازی برای خودم درست کردم ، او فکر می کند این یک بازی است. به عنوان مثال:” چقدر می توانیم در این مدت پول بدست آوریم؟ “او گفت. اکنون ،” او اضافه کرد ، “پسرش برنامه ای برای آینده تنظیم کرده است” که او نیز یک تامین کننده خواهد بود.

اقتصاد کنسرت ، که در دوران رکود اقتصادی بزرگ به وجود آمد ، سال گذشته به عنوان یک شبکه ایمنی برای کارگرانی مانند وینسنت ظهور کرد – که گفت بدون آن “چندین بار” نمی تواند اجاره خانه را پرداخت کند – بحران سلامت در کوید باعث ایجاد بحران اقتصادی شده است . به طور خاص ، شرکت های عرضه کننده مواد غذایی به سرعت رشد کرده اند همانطور که بسیاری امیدوار بودند مواد غذایی و مواد غذایی را به خانه های خود برسانند تا مجبور به بیرون رفتن نباشند. اما در حالی که کار با کنسرت ها نوید یک نجات مالی و یک برنامه انعطاف پذیر را می دهد ، اما با عدم اطمینان همراه است که می تواند باعث تجارت پیچیده ای به ویژه برای والدین شود.

اشلی وینسنت ، مادری تنها در بینگهامتون ، نیویورک ، به DoorDash متوسل شد تا در صورت نیاز وسایل مورد نیاز برای پسرش (و بعضا دختر 14 ساله اش) را بیاورد.

کارگران کنسرت که عمدتا به عنوان مجری مستقل رفتار می شوند ، هیچ حمایتی به عنوان حداقل دستمزد ساعتی ندارند. در نتیجه ، میزان درآمد کارگران در یک زمان معین به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله اینکه سفارشات در یک الگوریتم مشخص ، تقاضای مشتری ، تعداد کارگران دیگر در جاده و تعداد زیادی مشتری به عنوان مثال ظاهر می شوند. برای والدین تنها و والدین خوانده ، پرداخت هزینه مراقبت از کودک هنگام انجام کار می تواند یک خطر مهم باشد ، زیرا هیچ راهی برای اطمینان از جبران هزینه مراقبت از کودک وجود ندارد. همراه با بیماری همه گیر ، وقتی مدارس و مهد کودک ها به طور دوره ای تعطیل می شوند ، والدین شاغل فرصت کمی دارند.

اوایل این هفته ، بچه ها در هنگام تحویل DoorDash در صندلی عقب به یک کابوس برای کنسرت جفری نیش در کالیفرنیا تبدیل شدند. اتومبیل وی با دو فرزندش در داخل سرقت شد. چند ساعت بعد ، وسیله نقلیه و بچه ها در سلامت یافتند. در حالی که DoorDash هیچ مشکلی علیه کودکان یا افراد دیگر در وسیله نقلیه ندارد ، تا زمانی که کارگر تأیید شده دستور را اجرا و اجرا کند ، فانگ به دلیل قرار گرفتن فرزندانش در ماشین مورد انتقاد قرار گرفته است.

“من مالکیت خود را خواهم گرفت این واقعیت که من با خودم بچه دار شده ام و این یک خطر است ، اما من از روی تمایل این کار را نمی کنم. این بیشتر فقدان انتخاب است – برخی ممکن است بگویند ناامیدی – و به نوعی چنین بود. “تجارت CNN گفت: فانگ ، که چندین سال کار کنسرت از جمله پیاده روی و تحویل غذا را انجام داده است. و تلاش برای بالا نگه داشتن سرمان از آب چیز ساده ای نیست. ”

حتما بخوانید:


در بیانیه ای ، تونی سو ، مدیر عامل شرکت DoorDash گفت که این شرکت از آنچه اتفاق افتاده “وحشت زده” شده و “در تحقیقات مداوم خود” به طور فعال با نیروی انتظامی کار می کند. “

سو در بیانیه ای گفت: “من به عنوان یک پدر فقط می توانم تصور کنم که این حادثه برای آقای فانگ و خانواده اش چقدر وحشتناک بوده است.” “ما با وی تماس گرفتیم تا پشتیبانی كامل خود را ارائه دهیم.” این شركت گفت كه بیشتر ارائه دهندگان آن از این خدمات برای تأمین درآمد خود استفاده می كنند و بیش از یك سوم تأمین كنندگان والدین و كودكان زیر 18 سال هستند.

سیستم شکسته

مراقبت از کودکان یا کمبود آنها به یک معضل بزرگ برای کارگران در تمام بخشهای بازار کار تبدیل شده است ، اما واقعه Fang وضعیت بخصوصی ناخوشایند را برای والدین در اقتصاد کنسرت نشان داده است.

ربکا گیوان ، استادیار تحقیقات کار در دانشگاه راتگرز گفت: “این امر خرابی کل سیستم را روشن می کند زیرا ترکیبی از هزینه بسیار کم این کنسرت و هزینه گزاف مراقبت از کودکان است.” “آنها حداقل دستمزد نمی گیرند و در بعضی موارد به سختی هزینه ماشین و هزینه های دیگر را تأمین می كنند ، بنابراین مجبورند ساعت های بسیار زیادی را كار كنند.”

وینسنت پسرش را به یک فروشگاه دلار برد تا اقلامی از جمله تخته خط مغناطیسی و یکنوع بازی شبیه لوتو از جاده را انتخاب کند تا خستگی او را در حین زایمان کاهش دهد.
کیتی ولز ، دانشجوی دکترا در بنیاد مطالعات شهری دانشگاه جورج تاون ، می گوید اقتصاد بر اساس تقاضا فروخته شده است. به خودی خود ، حداقل تا حدی ، برای والدین کودکان خردسال جذاب است که می توانند کارهای برنامه را در برنامه خود جای دهند.

ولز ، که در حال مطالعه تأثیرات اجتماعی و اقتصادی خدمات درخواستی است ، گفت: “از این نظر ، کنایه خاصی وجود دارد که محل کار این سیستم عامل که قرار بود کودک پسند باشد ، به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به شکل نهایی مراقبت از کودکان است.” .

بریتنی وارن از ایندیانا به سی ان ان بیزینس گفت که وی در طول همه گیر روی کارهای کنسرت متمرکز شده بود ، در حالی که تهیه کننده ای که او کار می کرد به طور موقت متوقف شده بود. وارن که یک دختر 9 ساله دارد و در ماه دسامبر فرزند دوم خود را به دنیا آورد ، گفت که در برخی موارد ، دخترش با او خرید کرده و مواد غذایی را به اینستاکارت تحویل داده است.

وارن که گفت از مراقبت های دخترش خبر ندارد ، گفت: “زمان هایی وجود داشت که او به طور همزمان دو هفته مدرسه را ترک می کرد. من مجبور شدم او را با خود ببرم. من خانواده ای برای مراقبت از او ندارم.” مغایر با خط مشی شرکت بود و بدون Instacart هیچ درآمدی نداشت.

حتما بخوانید:
بهترین کرم پودر مخملی کدام است؟

لکه کار با کودکان در بکسل

برخلاف DoorDash ، دستورالعمل های Instacart خریداران را از “نگه داشتن هر کس (از جمله افراد خردسال) که حساب Instacart Shopper ندارند هنگام ارائه خدمات در سیستم عامل” منع می کند. طبق اینستاكارت ، این سیاست به دلایل ایمنی و ایمنی ارائه شده است.

کارگران کنسرت ، خواه از طریق سیستم عامل مجاز باشند یا نه ، به CNN Business گفتند که احساس می کنند در پشت پدر و مادرهایی که فرزندان خود را به کار می گیرند ، بدنامی وجود دارد.

با آغاز رای گیری اصلی متفقین ، تنش در انبار آمازون زیاد است

راب تیلور ، پدر تنها در نیویورک که قبل از شیوع بیماری خرید و حمل و نقل به Instacart می کرد ، می گوید که او اغلب پسر دبستانی در سن خرید با او. گاهی اوقات خریداران یک فروشگاه Instacart – که کارمند هستند و نه پیمانکار مستقلی مانند تیلور – از آنها می پرسند که آیا برای Instacart خرید می کنند؟

تیلور گفت: “نگاه كردن به تلفن نشانگر این است كه این خرید شخصی من نبوده است. در بعضی مواقع به من گفته می شد كه مراقب باش” ، وی اظهار داشت كه یك بار اخطار ایمیلی مبنی بر دیده شدن توسط یك “شخص غیر مجاز” دریافت كرده است. هنگام خرید

وی گفت: “به نظر می رسید مانند قانونی است که بدون نگرانی زیاد قابل تحریف یا شکسته است زیرا شما رهبر ندارید ، کسی ندارید که به او گزارش دهید.” “من مفهوم یا استدلال پشت آن را دارم ، اما در عین حال ، اگر ما مستقل هستیم ، پس ما مستقل نیز هستیم.”

برای خریدار دیگر اینستاكارت در مریلند كه از ترس غیرفعال شدن خواستار نگهداری نام او شد ، تنها شانس وی این بود كه پسر شش ساله اش را به خرید با او بیاندازد. سال گذشته هفته شکرگذاری بود و مادرش نمی توانست آن را تماشا کند. “من مجبور شدم آن روز کار کنم زیرا کمی از هفته عقب مانده بودم. من او را به مسافرت بردم ، و این شاید آخرین بار باشد [I’d do it]. واقعاً آسان نیست – او می خواهد بدود و به همه چیز نگاه کند ، کار را دشوار می کند. “

خریدار که گفت پس از از دست دادن کار خود به عنوان متصدی بار به دلیل شیوع بیماری همه گیر ، اعتماد خود را به اینستاکارت آغاز کرد ، به زودی در انتظار فرزند دوم خود است. وی پس از چندین ماه عدم پرداخت قصد دارد کار خود را در Instacart از سر بگیرد مرخصی زایمان ، با یک نوزاد تازه متولد شده. وی با بیان اینکه “مراقبت روزانه بسیار گران است” ، افزود: مراقبت از نوزادان به ویژه غیرقابل تحمل است.

وی اخیراً مادر دیگری را دیده که در حین مراقبت از نوزاد ، بارکد اقلام را با تلفن در فروشگاه اسکن می کند. وی گفت: “هنگامی كه او كودك را در پستان خود داشت.” “یک بار دیگر ، روی صندلی ماشین در سبد خرید.”


منبع: pezeshk-khabar.ir