برخی از طرفداران ترامپ معتقدند که او در شرف اعلام حکومت نظامی است – و آنها هیجان زده هستند.


این حساب در بیانیه ای اعلام کرد ، که حداقل تا 185000 نفر تا صبح روز سه شنبه مشاهده کردند ، “هیچ چیز نمی تواند جلوی این را بگیرد.” وی نیم ساعت بعد افزود: “آنها دیگر نمی توانند در سایه پنهان شوند.” سپس ، 20 دقیقه بعد ، “آخرین ساعت ها”. حدود ساعت 10 صبح ، ET عکس شومی از سربازان با لباس یکنواخت پشت حصار واشنگتن با عنوان “در خانه های خود بمان” ارسال کرد.

تا بعد از ظهر روز سه شنبه ، این حساب تقریباً 220،000 دنبال کننده داشت – احتمالاً به این دلیل که به طور گسترده و فعالانه در سیستم عامل های دیگر ، از جمله توییتر (TWTR) و فیس بوک (FB). توییتر و فیس بوک بلافاصله به درخواست های نظر پاسخ ندادند.

سخنگوی ژنرال هایتن صبح روز سه شنبه به CNN گفت که این حساب “جعلی مطلق” است و افزود که پنتاگون “فعالانه” برای حذف آن کار می کند. بعد از ظهر سه شنبه ، این حساب با عنوان “تقلب” با پیام “هشدار: بسیاری از کاربران این حساب را جعلی یا جعلی گزارش کرده اند”. از آن زمان این حساب برخی از دنبال کنندگان را حذف کرده و بسیاری از پیام ها حذف شده اند. سخنگوی تلگرام به سی.ان.ان گفت: “تلگرام گزارش ها را رصد می کند و در موارد واضحی مانند آنچه ذکر کردید ، کاربران را از حساب های جعلی هشدار می دهد.” فیس بوک و توییتر بلافاصله به درخواست های مربوط به نظر پاسخ ندادند.

این گزارش ، که تا حد زیادی منعکس کننده مناطق قدیمی تئوری توطئه QAnon است ، از روندی بزرگتر حکایت دارد. گروه قابل توجهی از مردم که معتقدند این دروغ مبنی بر اینکه انتخابات توسط ترامپ دزدیده شده است و کسی یا چیزی دیگر – دادگاه ها ، قوه مقننه ، اعضای کنگره ، مایک پنس معاون رئیس جمهور – از کشف جو بایدن جلوگیری خواهند کرد ، با این باور منصرف نمی شوند. . در عوض ، آنها شروع به این باور کردند که تنها چیزی که باقی مانده خشونت و خونریزی است. آنها متقاعد شده اند که ترامپ در شرف وضع حکومت نظامی است – و آنها نمی توانند صبر کنند.
او تقریباً دو سال بود که از سوراخ خرگوش QAnon پایین می رفت.  در اینجا نحوه فرار او وجود دارد

در قلب نظریه توطئه همان چیزی است که قیام کاپیتول را در 6 ژانویه الهام بخشید – این ایده غلط که انتخابات را دزدیده و دموکراسی آمریکا را در معرض تهدید قرار داده و کسی باید کاری انجام دهد. سپس شورش ها را فرا گرفت. پس از قیام ، چنین گروه هایی معتقد بودند که می توانند عقب نشینی کنند و منتظر بمانند زیرا ترامپ و ارتش وارد عمل می شوند. اما با توجه به نحوه کار تئوری های توطئه به طور کلی و نحوه گسترش آنها پس از شورش ، تصور اینکه این نظریه ها به روش های جدیدی می چرخند آسان است ، زیرا روشن است که چنین اقدامات پیش رو نیست

حتما بخوانید:
What Is Haute Couture?

سرانجام بسیاری از بحث ها در مورد حکومت نظامی به صورت آنلاین به QAnon برمی گردد که مدت هاست قول و اشتیاق به خون را داشته است. اما افرادی که با هیجان در مورد امکان تصرف نظامی بحث می کنند ، ممکن است منشا وسواس خود را ندانند. و به نظر می رسد که این پدیده محدود به جایگاه در اینترنت نیست.

طی دو هفته گذشته ، CNN شاهد حمایت طرفداران ترامپ از این ایده در تعداد زیادی و در چندین سیستم عامل رسانه های اجتماعی بوده است.

در ویدئویی در فیس بوک که در آن یک مرد به مردم هشدار می دهد که قبل از وضع حکومت نظامی باید غذا دریافت کنند ، بیش از پنج میلیون بار مشاهده شده است تا اینکه از نظر واقعیات بررسی شود و به عنوان جعلی برچسب گذاری شود. این ویدئو دیگر در فیس بوک نیست ، اگرچه مشخص نیست چه کسی آن را بارگیری کرده است. CNN برای اظهار نظر به فیس بوک مراجعه کرد.

پست های فیس بوک که خشونت را تبلیغ می کنند ، حتی پس از قیام نیز همچنان در جریان است

در یوتیوب ، مردی که پیش از این بیشتر به ادعای داشتن مادر بیگانه و یک دختر بیگانه مشهور بود ، ناگهان ستاره شد. با ویدئویی که ادعا می کند ترامپ قانون قیام را امضا کرده است ، ویژگی برجسته بسیاری از تئوری های توطئه در مورد حکومت نظامی ، بیش از 3.5 میلیون بازدید به دست آورد. ویدئوی دیگری که به گفته وی می تواند تا 85٪ از کنگره را دستگیر کند ، تقریباً 1.7 میلیون بار مشاهده شده است. YouTube بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

حتما بخوانید:
کاربرد چاپ دیجیتال در صنعت بسته بندی و چاپ

در TikTok ، هزاران نفر ، اگر نه ده ها هزار نفر ، ده ها فیلم مربوط به تئوری های توطئه را دیده و به آنها پاسخ داده اند. این فیلم ها در موضوعات مختلف متفاوت هستند ، همه مربوط به همان ایده نادرستی است که ترامپ در شرف وضع حکومت نظامی است – برخی از افراد با هیجان از حرکت وسایل نقلیه نظامی عکس می گیرند و متقاعد می شوند که این یک نشانه است. در برخی دیگر ، مردم هشدارهای مربوط به پخت و پز با غذا و آب را تکرار می کنند. یک موضوع محبوب این است که هر لحظه ، ترامپ از سیستم پخش اضطراری برای اعلام آغاز حرکت خود استفاده خواهد کرد. به ندرت ، در صورت وجود ، علائمی از تردید یا نگرانی برای زندگی از دست رفته وجود دارد.

– مالوری سایمون از CNN در تهیه گزارشات مشارکت داشت


منبع: pezeshk-khabar.ir