برخی از شهرستانهای فلوریدا برای توزیع واکسن به Eventbrite مراجعه کرده اند. سپس کلاهبرداران آمدندچندین شهرستان در فلوریدا به Eventbrite روی آورده اند ، سرویسی که بیشتر به خاطر رزرو کنفرانس ، رویدادهای ورزشی و چندین گردهمایی شخصی برای کمک به پخش واکسن به ساکنان شهرت دارد. بوربونیر پس از شنیدن تلاش های مشابه در شهرستان ساراسوتا ، ثبت نام های مشابه واکسن را در منطقه Eventbrite خود پیدا کرد. اما یک مشکل وجود داشت: شهرستان وی در واقع یکی از افرادی نبود که از سیستم ثبت نام استفاده کند.

بوربونیر به سی ان ان بیزینس گفت: “من وب سایت ساراسوتا را پیدا کردم و از دکمه موقعیت مکانی برای دسترسی به حوادث نزدیک خود استفاده کردم” ، وی با تبلیغات بی شماری در کلیارواتر ، فلوریدا ، شهری در شهرستان پینلاس روبرو شد. وی سپس در توییتر خود در وزارت بهداشت فلوریدا در شهرستان پینلاس س askال کرد که چرا “74 لیست Eventbrite برای واکسن Covid” در کلیارواتر وجود دارد که بسیاری از آنها با وجود اطلاعات متناقض در وب سایت شهرستان به فروش رسیده است.

وزارت بهداشت پینلاس گفت که از پلت فرم Eventbrite برای توزیع واکسن استفاده نکرده است. “کسی یک حساب FAKE در Eventbrite ایجاد کرد تا برای واکسیناسیون علیه COVID-19 ثبت نام کند” ، این بخش توییت ساعت ها بعد. “برای ثبت نام از شما هزینه ای دریافت نمی شود. ثبت نام رایگان است ، ”در آن آمده است ، از جمله اطلاعاتی در مورد نحوه ثبت نام از طریق وب سایت و تلفن خود.

کلانتر شهرستان پینلاس به CNN Business گفت که وی در حال تحقیق درباره کلاهبرداری استفاده از Eventbrite برای واکسیناسیون COVID در شهرستان پینلاس است و افزود که به نظر می رسد این صفحات از بین رفته اند.

سخنگوی Eventbrite در بیانیه ای به CNN Business گفت: “ما به طور فعال در حال بررسی هستیم که چگونه سیستم عامل ما می تواند به بهترین شکل از تلاش ها برای افزایش دسترسی به واکسن ها پشتیبانی کند. ما از لیست های غیررسمی واکسن Eventbrite آگاه هستیم. ما معتقدیم این رویدادها در خطا و آنها را از سایت ما حذف کرده است. ما دائماً در حال کنترل و اقدامات مناسب هستیم. “

سخنگو در پاسخ به این س whyال که چرا Eventbrite معتقد است که وقایع به اشتباه ایجاد شده اند و چه تعداد از آنها از سایت خود حذف شده اند ، سخنگوی حاضر به اظهارنظر در مورد بیانیه نیست

در صورت عدم وجود برنامه توزیع ملی یا ایالتی ، چندین شهرستان فلوریدا از جمله ساراسوتا ، پاسکو ، کولیر و ماناتی از این مزایا بهره مند شده اند. رویداد بریت (EB) برای توزیع تعداد محدودی از دوزهای واکسن برای اولین بار برای گروه های واجد شرایط افراد. این شامل ساکنان 65 سال به بالا است.

اما به نظر می رسد رویكرد ملموس برای توزیع واكسن در فلوریدا فرصتی را برای بازیگران بد ایجاد كرده است تا ساكنان را با لیست های تقلبی وزارت بهداشت ، چه در جاهایی كه از Eventbrite برای توزیع واكسن استفاده می كنند و چه در مناطقی كه اینگونه نیستند ، فریب دهند. مشخص نیست چه کسی پشت این لیست ها است و انگیزه های آن چیست. اما حداقل این تنها به اطلاعات غلط و اشتباه بیشتر در مورد واکسن ها و توزیع آنها می افزاید.

حتما بخوانید:
در زمان استماع سنا درباره قوانین فروشگاه برنامه ، سازندگان برنامه اپل و گوگل را منفجر می کنند

اداره فرمانداری فلوریدا و وزارت بهداشت فلوریدا به درخواست های CNN Business برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

مانند دیگر سیستم عامل های آنلاین ، مدت هاست که Eventbrite مجبور به مبارزه با بازیگران بدی است که سعی در فریب مصرف کنندگان دارند. هنگامی که Eventbrite در سال 2018 آماده عمومی شدن می شود ، این شرکت در اسناد IPO خود هشدار داد که “در گذشته ما فعالیت های جعلی در سیستم عامل خود داشته ایم ، از جمله رویدادهای جعلی که در آن فرد بلیط های رویداد را می فروشد اما قصد ندارد رویداد یا بلیط را کامل کنید. ”

حداقل سه از شهرستانهایی که از Eventbrite برای توزیع واکسن استفاده می کنند – Pasco ، Collier و Sarasota – اخیراً کلاهبرداری را در سیستم عامل پذیرفته اند.

به گفته چیس دانیلز ، مدیر اجرایی دفتر کلانتر پاسکو ، وی “ضمن تأکید بر اینکه تقریباً با دوازده شکایت از طرف وزارت بهداشت شهرستان پاسکو در مورد صفحات جعلی که کوپن های جعلی به افراد ارائه می دهد ، کار می کند.” که هیچ تبادل پول وجود ندارد دانیلز گفت: “تحقیقات در مورد این کوپن های جعلی هنوز ادامه دارد.”

روز سه شنبه ، اداره بهداشت و درمان شهرستان كولیر ، بیانیه مطبوعاتی با بیان اینکه وی از کلاهبرداری Eventbrite در سراسر کشور مطلع است. وی به مردم یادآوری کرد که شماره های تأمین اجتماعی ، اطلاعات کارت اعتباری یا اطلاعات بانکی را نمی خواهد و هزینه واکسن را نیز دریافت نکرده است.
در حالی که دولت شهرستان ساراسوتا هشدار دادن در مورد کلاهبرداری های واکسن در روز سه شنبه ، سخنگوی وزارت بهداشت شهرستان گفت که او در مورد کلاهبرداری های Eventbrite در خود ساراسوتا چیزی نشنیده است. CNN Business به چندین کشور دیگر مراجعه کرد که به طور قانونی از پلت فرم توزیع واکسن استفاده می کنند تا در مورد هر گونه گزارش تقلب س askال کنند ، اما پاسخ فوری دریافت نکردند.

علاوه بر نگرانی در مورد لیست های تقلبی ، برخی از ساکنان فلوریدا ، از جمله ساکنان مسن که ممکن است از نظر فن آوری کمتری برخوردار باشند ، اکنون به امید ورود به یکی از تعداد محدود صندلی های موجود ، برای سکوی بلیط دیجیتال باقی مانده اند. واکسیناسیون

حتما بخوانید:
تجهیزات بیلیارد شما یک سرمایه گذاری است

پس از آنکه پدر id 77 ساله خالد الخطیب نتوانست جلسه واکسیناسیون را از طریق Eventbrite در ساراسوتا تأمین کند ، این امر به یک امر خانوادگی تبدیل شد. الحاتب به CNN Business گفت که او و دو خواهرش برای اعلامیه های Eventbrite ثبت نام کرده اند به این امید که هر چهار نفر بتوانند با باز شدن موج بعدی توزیع قرار ملاقات بگذارند.

الحاتب آن را با روشی مقایسه می کند که می توانید علاوه بر شرط بندی های بیشتر ، بلیط یک “کنسرت محبوب” را تهیه کنید.

همه به اندازه کافی خوش شانس نیستند که از نظر فنی دارای فامیل باهوش باشند و کمک کنند. نانسی مورو-هاول ، مدیر مرکز پیری هاروی A. فریدمن در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس ، گفت که سیستم عامل هایی مانند Eventbrite برای “محروم ترین” قابل دسترسی نیستند. وقتی با رویکرد اولین مراجعه و خدمات اولیه که در فلوریدا اتخاذ می شود ، ترکیب شود ، این مشکل بیشتر در دسترسی افراد به واکسن و اطلاعات دقیق در مورد آن پیچیده تر است.

ال خطیب با بیان گسترده درباره اقدامات ایمنی ویروس کرونا گفت: “تنها راهی که می توانم اطلاعات کسب کنم این است که یک نیویورکر تحصیل کرده ، جوان و نسبتاً مرتبط باشم.” “من فکر می کنم این صحبت از نابرابری است که در هر مرحله از این بیماری همه گیر بروز می کند.”

بوربونیر ، یک پرستار بازنشسته در سطح دکترا ، متخصص در زمینه سالمندان ، خود و شوهر 68 ساله خود را ، یک مهندس بازنشسته با یک بیماری مزمن بهداشتی ، را به عنوان یک فناوری شناختی توصیف می کند. اما در جامعه بیش از 65 سال ، جایی که وی زندگی می کند ، بوربونیر گفت که گزارش های مختلفی در مورد نحوه ثبت نام برای واکسن وجود دارد ، به طور بالقوه ساکنانی را که بیشتر در معرض آسیب Covid هستند و در برابر اطلاعات غلط نسبت به آن آسیب پذیرتر هستند ، گیج می کند.

وی گفت: “این مرا نگران می کند.”
منبع: pezeshk-khabar.ir